IZLOŽBA I PROMOCIJA MONOGRAFIJE

Datum objave: 04.12.2012. // Kategorija: Vesti

Baner_100x200_cm

U Muzeju Istorije, na Trgu Nikole Pašića 11, od 13. do 27.decembra 2012. biće otvorena izložba povodom 90 godina od osnivanja Teniskog saveza Jugoslavije.

Svečano otvaranje predviđeno je 13.decembra u 19 časova, kada će biti otvorena i izložba karikatura, koju je TSS organizovao zajedno u saradnji sa Udruženjem likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije (ULUPUDS). Medjunarodni Konkurs na temu tenis trajao je godinu dana, iz celog sveta stiglo je više od 1000 karikatura, a žiri će na svečanom otvaranju  proglasiti  najuspešnije, koji  će biti i nagrađeni.

Baner_300x500_cm

U Muzeju će, u sklopu izložbe i proslave 90 godina 21.decembra 2012, takođe u 19 časova, biti održana promocija kapitalne monografije posvećene tenisu na prostoru bivše SFRJ, knjige koja obuhvata period od osnivanja Saveza 1922. godine, do današnjih dana. Na preko 900 stranica luksuzne štampe monografija sadrži brojna dokumenta, slike, svedočenja, biografije, rezultate....  sve ono što je obeležilo tenis na našim prostorima u prošlom veku, sve do današnjih dana i najvećih uspeha.