Arhiva vesti - Sve vesti

Maestralni Lajović u finalu Monte Karla

Datum objave: 20.04.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović boriće se za prestižni trofej Masters takmičenja u Monte Karlu.

Na turniru iz serije 1000 koja se igra na šljaci maestralni Lajović nanizao je u ovoj nedelji pet briljantnih pobeda i bez izgubljenog seta stigao do prvog finala Mastersa u karijeri. U polufinalu Dušan je pobedio Rusa Danila Medvedeva 7:5, 6:1, uz fantastični preokret u prvom setu kada je gubio 1:5, a zatim krenuo u ofanzivu koja je rezultirala pobedom i plasmanom u veliko finale.

Ulaskom u finale takmičenja u Monte Karlu Lajović je obezbedio i plasman u top 25 na svetu.

Za trofej u Kneževini Monako Dušan će se boriti protiv pobednika meča Nadal - Foninji.

Bravo!!!

Lajović u polufinalu Monte Karla

Datum objave: 19.04.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović plasirao se u polufinale turnira iz Masters serije u Monte Karlu.

Najveći rezultat u dosadašnjoj karijeri na Masters takmičenjima sjajni Dušan beleži ove nedelje u Kraljevini Monako gde niže pobedu za pobedom ostavljajući bez daha publiku i sve ljubitelje belog sporta koji ove mečeve prate putem malih t v ekrana, posebno tenisku publiku u rodnoj Srbiji.

Lajović je nakon velike pobede u osmini finala nad petim igračem sveta Austijancem Timom 6:3, 6:3, u četvrtfinalu izbacio i Italijana Lorenca Sonega 6:4, 7:5.

Plasmanom u polufinale Monte Karla, turnira iz Masters serije 1000 Lajović je nadmašio njegov najbolji rezultat do sada a bilo je to četvrtfinale Mastersa u Madridu 2018. Ova pobeda donosi našem reprezentativcu i skok među 30 na ATP listi, što će biti njegov najbolji plasman do sada. Trenutno je na 48. mestu, a najbolji rang do sada za Dušana bio je 42. mesto.

Za finale Monte Karla Dušan će se boriti protiv pobednika meča Đoković - Medvedev.

Bravo!!!

SKUPŠTINA TENISKOG SAVEZA ŠUMADIJE I ZAPADNE SRBIJE

Datum objave: 19.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Dana 20.04.2019 u Čačku na sednici Teniskog saveza Zapadne Srbije i Šumadije usvojene je status.

Status možete videti ovde

Lajović deklasirao petog igrača sveta

Datum objave: 18.04.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović nastavlja sa briljantnim partijama na turniru iz Masters serije u Monte Karlu.
Plasman u četvrtfinale Lajović je izborio sjajnom partijom i pobedom nad petim teniserom sveta Austrijancem Doiminikom Timom 6:3, 6:3. Za plasman u polufinale boriće se protiv Italijana Lorenca Sonega.

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković takođe je obezbedio plasman u četvrtfinale pobedom nad Amerikancem Tejlorom Fricom 6:3, 6:0. Za plasman među četiri najbolja Novak će se boriti protiv Rusa Danila Medvedeva.

Rajičiću titula u Marini Oasi

Datum objave: 18.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Marina Oasa održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina zaa dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Rajičić koji je u finalu pobedio Andreasa Gogotića 6:3, 6:3. U polufinalu Stefan je bio bolji od Ilije Trajkovića 6:2, 6:1, dok je Andreas savladao Jakova Miloševića 6:1, 6:2.

Rađenoviću Tennis Europe titula u Vinkovicima

Mladi teniser Srbije, 13-godišnji Vuk Rađenović osvojio je Tennis Europe prvenac u konkurenciji do 14 godina na takmičenju koje je održano u hrvatskim Vinkovcima.

Rađenović je kao 14. nosilac do trona na "Žaba Kupu" stigao pobedom u finalu nad predstavnikom Hrvatske, četvrtim nosiocem Matejom Dodigom 5:7, 6:3, 6:3.

Bravo!

Luka Stefanović osvojio Otvoreno prvenstvo Niša

Datum objave: 17.04.2019. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu, na terenina Teniske akademije Živković (TAŽ), završeno je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniora. Pobednik turnira je Luka Stefanović, teniser Teniske akademije Živković. Luka je u finalu bio bolji od Dimitrija Zupca (Novi Sad) 6:3, 6:1. Niški teniser je u jakoj konkurenciji osvojio turnir bez izgubljenog seta.

„U dobrom sam ritmu nakon osvojenog Kupa Srbije u martu. Ova titula je važna pre svega kao motivacija da nastavim sa dobrim igrama i krenem ponovo da osvajam titule na međunarodnim turnirima koji me očekuju do kraja aprila, prvo u Subotici, a onda i u Nišu.“ – izjavio je Luka Stefanović nakon dodele pehara u društvu trenera Nikole Živkovića.

Teniseri i teniserke niške akademije nastavili su sa sjajnim partijama na turnirima u zemlji i inostranstvu. Anja Stanković je osvojila treće mesto u singlu i drugo u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Vinkovcima, u Hrvatskoj. Emilija Zdravković je bila bila druga u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Atini, a treća u dubl konkurenciji na Tennis Europe turniru koji se igrao u Novom Sadu za teniserke do 16 godina. Aleksandar Žikić je osvojio treće mesto na Otvorenom prvenstvu Pančeva, turniru prve kategorije do 12 godina.

Luka osvojio Top Ten do 16

Na terenima TK Top Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurneciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Luka Zdravković koji je u finalu bio bolji od Mitra Bogičevića 6:3, 6:4. U polufinalu Luka je savladao Andreja Radojičića 6:3, 6:1, dok je Mitar pobedio Viktora Stojovića 7:5, 6:0.

Smiljanićeva osvojila davanesticu

Na terenima OTK Beograd održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslova šampiona ponela je Mia Smiljanić koja je u finalu nakon velike borbe stigla do pobede nad Galom Ilić 7:6, 1:6, 12:10. U polufinalu Mia je bila bolja od Hane Đedović 6:1, 6:2, dok je Gala savladala imenjakinju Galu Ivanović 6:4, 4:6, 10:8.

Zabrdac osvojila Dril

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice održano je na terenima TK Dril.

Trijumfovala je Nina Zabrdac koja je u finalu savladala Maju Miščević 6:3, 6:4. U polufinalu Tijana je pobedila imenjakinju Tijanu Jocić 7:5, 6:0, dok je Maja bila bolja od Hristine Ljube 6:1, 4:6, 6:3.