Arhiva vesti - Sve vesti

Dvoransko prvenstvo Srbije do 14 godina-rezultati

Datum objave: 15.12.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Trim u Beogradu (Kneza Višeslava 72) u organizaciji Teniskog saveza Srbije od 15. decembra 2018. održava se Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurencij do 14 godina
Kvalifikacije za dečake startuju 15.12. a za devojčice dan kasnije 16. decembra 2018, dok je početak glavnog turnira za dečake rezervisan za 17. decembra,  a za devojčice 18. decembra.

Datum objave: 14.12.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Trim u Beogradu zavšeno je Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake u organizaciji Teniskog saveza Srbije.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Aleksandra Stevanović koja je u finalu savladala Teodoru Kostović 6:0, 6:4. U polufinalu Stevanovićeva je bila bolja od Aleksandre Đokić 6:3, 6:0, dok je Kostovićeva pobedila Katarinu Milošević 1:6, 7:6(1), 6:3.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Ognjen Milić koji je  u finalu pobedio Vuka Kruščića 6:4, 6:3.

Pehare su finalistima uručili sportski direktor TSS Aleksandar Bolić i predstavnik Zavoda za sport i medicinu sporta Srbije Stefan Stanišić.

10.Trofej Beograda

Datum objave: 13.12.2018. // Kategorija: Domaća scena
U cilju popularizacije i omasovljenja teniskog sporta, Teniski Savez Beograda u saradnji sa  gradskim sekretarijatom za sport i omladinu Beograda organizuje 10.Trofej  Beograda.
Ovo takmičenje se održava u kategoriji  do 12 godina, šest reprezentacija gradova, po sistemu Hopman kupa (1 dečak + 1 devojčica + miks).
Žreb je u petak 14.12.2018. u 11 časova, ceremonija otvaranja je u 11:30. Mečevi počinju nakon ceremonije otvaranja.
10. Trofej Beograda će se održati u periodu od 14. do 16. decembra 2018.
Mečevi se igraju na terenima TK Classics (Gramšijeva 11, Novi Beograd). Ekipe se dele u dve grupe po tri, prvoplasirane ekipe po grupama igraju finale dok će se drugoplasirane boriti za treće mesto.

6. Beograd

Cilj ovog turnira  je da se doprines razvoju "belog sporta" i ujedno omogući deci lepo druženje i zanimljivo takmičenje.

Ognjen Milić šampion Dvoranskog prvenstva Srbije 2019. u konkurenciji do 12

Na terenima TK Trim u Beogradu žavršeno je Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake u organizaciji Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona poneo je Ognjen Milić koji je kao prvi nosilac u finalu savladao drugog nosioca ovog takmičenja Vuka Kruščića 6:4, 6:3. U polufinalu Ognjen je bio bolji od Marka Nešića 6:0, 6:1, dok je Vuk pobedio Pavla Ćopića 6:1, 6:1.

Pehare su finalistima uručili sportski direktor TSS Aleksandar Bolić i predstavnik Zavoda za sport i medicinu sporta Srbije Stefan Stanišić.

Đoković šesti put ITF svetski šampion

Datum objave: 13.12.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Novak Đoković izabran je za najboljeg tenisera u 2018. godini u izboru Međunarodne teniske federacije (ITF).
Nagradu “ITF svetski šampion“ Novak je dobio šesti put, ovaj put u 2018. godini u kojoj je najbolji srpski teniser imao izuzetan povratak u top formu i u kojoj je osvojio dve gren slem titule.
31-godišnji Novak sada ima još jednu nagradu  ITF-svetskog prvaka u svojoj kolekciji trofeja, po čemu se izjednačio sa Pitom Samprasom.
"Veoma sam počastvovan što se ponovo proglašen za ITF svetskog šampiona ", rekao je Đoković, koji je pet godina za redom dobijao ovu nagradu, počevši od 2011. godine.

Staša osvojila bronzu u Pragu

Datum objave: 12.12.2018. // Kategorija: Domaća scena
Mlada teniserka Srbije, 15 - godišnja Staša Srbulović iz teniskog kluba Rudar (Bor) osvojila je treće mesto u singlu na međunarodnom turniru za gluve i nagluve tenisere koji je održan u Pragu.
Staša se trenutno priprema za Svetsko prvenstvo gluvih i nagluvih gde će takođe predstavljati Srbiju.

Nonkoviću crveni nivo na Topacu

Na terenima TK Topaco održan je turnir za dečake i devojčice u konkurenciji do 8 godina, crveni nivo.

Pobedu je odneo Nikola Nonković koji je u finalu savladao Petra Travicu 5:3, 5:0. U polufinalu Nikola je bio bolji od Hane Ilić 5:2, 5:2, dok je Petar pobedio Zoju Grbić 1:5, 5:3, 5:3.

Utešni turnir osvojila je Dunja Stević koja je u finalu pobedila Vasilija Tanaskovića 5:3, 5:4.

Lani i Vukašinu pehari na Drilu

Na terenima TK Dril održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija, za devojčice i dečake.

Kod devojčica trijumfovala je Lana Stanišić koja je posle velike borbe savladala Doroteu Milosavljević 7:6(3), 5:7, 6:3. U polufinalu Lana je bila bolja od Klare Vaje 6:3, 6:0, dok je Dorotea pobedila Anđelu Ražnatović 1:6, 6:4, 6:3.

U konkurenciji dečaka do pobedničkog postolja stigao je Vukašin Milenković koji je u finalu pobedio Luku Takumija Štulu 6:1, 3:6, 6:1. U polufinalu Vukašin je bio bolji od Nikše Arsića 6:2, 6:1, dok je Luka savladao Stefana Vedovelija 6:2, 4:6, 6:4.

Kostićevoj Prvenstvo Beograda za seniroke u TA "Tipsarević"

Prvenstvo Beograda za seniorke, druga kategorija, održano je na terenima TA "Tipsarević".

Do pobedničkog pehara stigla je Katarina Kostić koja je u finalu pobedila Teodoru Vujičić 6:4, 4:6, 7:6(5). U polufinalu Katarina je bila bolja od Simone Maksimović 6:3, 6:0, dok je Teodora savladala Doroteju Petrović  6:2, 6:1.

U meču za treće mesto, Maksimovićeva je pobedila Petrovićevu sa 7:5, 7:6(6).

Subanoviću seniorska titula u TA Tipsarević

Na terenima TA "Tipsarević" održano je Prvenstvo Beograda za seniore, druga kategorija.

Pobedu je odneo Nemanja Subanović koji je u finalu posle velike borbe savladao Mihaila Radosavljevića 7:5, 7:6(5). U polufinalu Nemanji je meč kod rezultata 4:1 u prvom setu zbog povrede susret predao Bogdan Bajić, dok je Mihailo pobedio Lazara Vojinovića 6:2, 6:2.