DEJVIS KUP: POČELA PRODAJA KARATA ZA MEČ SRBIJA – INDIJA

Datum objave: 27.08.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
MEČ PLEJ OFA SVETSKE GRUPE DEJVIS KUPA 2018. ( SRBIJA – INDIJA OD 14. DO 16. SEPTEMBRA 2018, SPORTSKI CENTAR IBAR, KRALJEVO)

Danas (27.08.2018) je krenula prodaja karata za meč plej ofa Dejvis kup takmičenja  između selekcija Srbije i Indije. Ulaznice za ovaj susret mogu da se kupe na prodajnim mestima agencije Eventim

sve informacije o prodajnim mestima agencije Eventim možete naći na sajtu:

Cene pojedinačnih karata su:

Petak (14.09.2018) - 500 RSD

Subota (15.09.2018)  -  300 RSD

Nedelja (16.09.2018)  - 500 RSD

Prvi dan takmičenja ( 14. septembar 2018 ) igraju se dva singl meča. Prvi singl meč počinje u 14 časova, drugi odmah po završetku prvog.

Drugi dan takmičenja (15. septembar 2018) igra se dubl meč sa početkom u 15 časova.

Treći dan takmičenja (16. septembar 2018) prvi singl meč počinje u 13 časova.

Podloga: šljaka, dvorana

Petrovićeva najbolja na Zlatiboru

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Anđela Petrović koja je u finalu savladala Nedu Milenković 7:6(2), 6:4. U polufinalu Anđela je pobedila Saru Vučićević 6:2, 6:3, dok je Neda bila bolja od Ane Milosavljev 6:0, 6:2.

Marićeva vicešampion u Regensburgu

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorska reprezentativka Srbije Dunja Marić osvojila je naslov vicešampiona na Tennis Europe (konkurencija do 12)  takmičenju koje je održano u nemačkom Regensburgu.

Dunja je u borbi za prvo mesto na BMW Junior kupu izgubila od Nemice Karoline Rašdorf 5:7, 6:2, 5:7. U polufinalu Marićeva je bila bolja od Amerikanke Lee Von Kozierovski 6:2, 5:7, 6:1.

Ristićeva pokorila Sofiju

Šampionka Srbije u konkurenciji do 12 Mia Ristić osvojila je Tennis Europe takmičenje koje je održano u Sofiji.

Ristićeva je u borbi za treći Tennis Europe trofej ( do 12) u ovoj sezoni stigla pobedom nad predstavnicom Bugarske Joanom Konstantinovom 6:2, 6:2.

Mia je u 2018. odigrala pet Tennis Europe takmičenja, na svih pet igrala finala i od toga osvojila tri i to u nizu.

Bravo!

Topo i Teodorović osvojili Sarajevo

Dubl šampioni Srbije u konkurenciji do 16 godina, Marko Topo i Petar Teodorović osvojili su dubl trofej na Tennis Europe (do 16)  takmičenju koje je održano u Sarajevu.

Kao prvi nosioci Topo i Teodorović su u borbi za pobedničko postolje savladali češki par Adam Jurajda - Matijas Musil 6:7(7), 6:4, 10:7.

Bravo!

Draginji profi titula u Vrnjačkoj Banji

Mlada teniserka Srbije, 18 - godišnja Draginja Vuković pobednica je profesionalnog turnira u ženskoj konkurenciji koji je održan u Vrnjačkoj Banji.

Vukovićeva je do druge profi titulu u karijeri stigla na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara savladavši u finalu prvog nosioca, predstavnicu Rusije Aminu Anšbu 6:2, 6:4. Amina je 350. na WTA listi i bivša 6. juniorka sveta.

Na putu do trofeja Draginja je savladala i tri zemljakinje: u polufinalu pobedila Tamaru Malešević 7:6(2), 0:6, 6:4, u četvrtfinalu Tamaru Čurović 5:7, 6:2, 6:3, u drugom kolu Kristinu Miletić 6:3, 6:2.

Prvi profi trofej Draginja je osvojila na turniru u Libanu 2017. Trenutno je na 698. mestu WTA liste, kada se upišu poeni iz Vrnjačke Banje sledi veliki skok. Vukovićeva tenis trenira sa trenerom Mikijem Jankovićem, dok je za kondiciju zadužen Zlatko Novković.

Bravo!

Miladinoviću profi prvenac

Najbolji junior Srbije, 17 -godišnji Marko Miladinović koji je u 2018. bio na 2. mestu ITF liste (lista najboljih juniora sveta) osvojio je profi prvenac.

Do prve profesionalne titule Miladinović je stigao na turniru iz fjučers serije koji je odigran na terenima TK Meridiana u Novom Sadu za nagradni fond od 15.000 dolara.

U borbi za prvi profi trofej Marko je savladao prvog nosioca ovog takmičenja, Tunižanina Moeza Ečarguia 6:3, 6:4.

Miladinović je trenutno na 776. mestu ATP liste, sledi veliki skok kada se upišu poeni iz Novog Sada. Marko je u 2018. igrao i finale fjučersa u Antaliji.

Bravo!

Fatma osvojila Sarajevo

Datum objave: 25.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Državna šampionka (u konkurenciji do 14 i 16 godina) i jedna od najboljih mladih teniserki Srbije, 14- godišnja Fatma Idrizović osvojila je Tennis Europe prvenac u konkruenciji do 16 godina.

Na takimičenju koje je održano u Sarajevu Idrizovićeva je ponela naslov najbolje pobedivši u finalu predstavnicu Rumunije Mariju Saru Popu 6:1, 6:1.

Fatma je pre dve nedelje igrala i finale Tennis Europe takmičenja u nemačkom Augsburgu. U dosadašnjem delu takmičarske 2018. osvojila je tri Tennis Europe takmičenja do 14 i sada u Sarajevu do 16 godina.

Bravo!

Jefimiji zeleni nivo u TK Reket

Datum objave: 23.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice, održan je na terenima TK Reket.

Pobednički pehar osvojila je Jefimija Dimitrijević koja je u finalu savladala Mašu Janković 0:4, 4:1(2).

U polufinalu Jefimija je bila bolja od Han Yabing 4:2, 4:1, dok je Maša pobedila Zhang Xuetong 2:4, 4:2(5).

Bolobanu zeleni nivo na Tipsareviću

Na terenima TA Tipsarević održan je turnir za dečake u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo.

Pobedničko postolje pripalo je Ianu Bolobanu koji je u finalu bio bolji od Lazara Lukovića 4:2, 4:0. U polufinalu Ian je pobedio Stefana Nikolića 4:2, 4:0, dok je Lazar savladao Marka Šaviju 5:3, 3:5, 7:3.

Utešni turnir pripao je Matiji Putiću koji je u finalu pobedio Marka Trivića 4:0, 4:2.