Babićeva trijumfovala na Green Setu

Datum objave: 14.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, druga kategorija, održano je na terenima TK Green Set.

Pobedničko postolje osvojila je Jovana Babić koja je u borbi za tron savladala Anu Platišu 6:2, 7:6. U polufinalu Jovana je bila bolja od Aleksandre Stanković 6:2, 6:2, dok je Ana posle velike borbe pobedila Tijanu Nikolić 6:4, 4:6, 6:4. Treće mesto osvojila je Stankovićeva kojoj je taj meč bez borbe predala Nikolićeva.

Jovana i Lazar novi Dvoranski šampioni Srbije u konkurenciji do 12

Datum objave: 13.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sportissimo u Kruševcu održano je Dvoransko prvenstvo Srbije za 2018. u konkurenciji do 12 godina.

Kod devojčica trijumfovala je Jovana Grujić koja je u finalu bila bolja od Mie Ristić 6:1, 6:3. U polufinalu Jovana je pobedila Anđeliju Marković 6:1, 6:3, dok je Mia savladala Dunju Marić 6:2, 4:6, 6:4.

U konkurenciji dečaka do 12 godina pobedničko postolje zauzeo je Lazar Virijević koji je u borbi za trofej savladao Simeona Stankovića 6:3, 6:0. U polufinalu Lazar nije izgubio ni gem protiv Davida Rakića (6:0, 6:0), dok je Simeon pobedio Nikolu Jovića 6:1, 6:1.

TAŽ NASTAVLJA ŠAMPIONSKI NIZ: Ema i Ilija najbolji među svojima

Datum objave: 12.12.2017. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) tokom vikenda je odigrano Prvenstvo regiona TSIS (Teniskog saveza istočne Srbije) za dečake i devojčice do 14 godina. Nakon apsolutne dominacije u kategorijama do 12 i do 16 godina i do 14 u obe konkurencije su pobedu odneli teniser i teniserka Teniske akademije Živković. Nekako je sve ličilo na reprizu, sve medalje su podelili takmičari i takmičarke TAŽ-a. I kod dečaka i kod devojčica se igralo TAŽ finale, treće mesto u obe konkurencije je pripalo teniseru i teniserkama TAŽ-a.

Valerij pokorio Olimp

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, dečaci - druga kategorija, održano je na terenima TK Olimp.

Šampion ovog takmičenja postao je Valerij Martišev koji je u borbi za trofej bio bolji od Leona Nikolića 6:1, 6:0. U polufinalu Valerij je savladao Bojana Radomana 6:2, 6:3, dok je Leon pobedio Predraga Popovića 7:5, 6:1.

Ogrizevićevoj Prvenstvo Beograda do 16

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege.

Pobedničko postolje osvojila je Ana Ogrizović koja je u finalu bila bolja od Anđele Petrović 7:5, 6:4. U polufinalu Ana je savladala Ninu Omerović 6:1, 7:6(3), dok je Anđeli meč polufinala kod rezultata 6:1, 3:1 predala Jelena Božović.

Brekiću crveni nivo na Zvezdi

Na terenima TK Crvena zvezda održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji dečaka do 10 godina, crveni nivo.
Pobednički trofej otišao je u ruke Marka Brekića koji je u finalu savladao Janka Perišića rezultatom 5:0 4:5 5:0. U polufinalu Marko je pobedio Nikolu Novkovića 1:5, 5:2, 5:1, dok je Janko savladao Stefana Kneževića 4:5, 5:4, 5:3.

Na utešnom turniru su u finalu bitku za trofej vodili su Viktor Višnić i Karol Verbić, do trijumfa stigao je Viktor rezultatom 5:4 5:2.

Održano prvenstvo Zaječara naranđasti nivo

Na terenima TK AS Timok održano je prvenstvo Zaječara za devojčice i dečake u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo.

Pobednički pehar kod devojčica osvojila je Jelena Serjević koja je u finalu pobedila Anju Petrović 4:2. U polufinalu Jelena je bila bolja od Lene Ilić 4:o, kao i Anja od Anđele Stevanović 4:0. Utešni turnir osvojila je Lana Đorđević pobedivši Katarinu Milojević 4:0.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Darko Manojlović koji je u finalu savladao Luku Lazića 4:1. U polufinalu Darko je bio bolji od Maksima Milisavljevića 4:0, dok je Luka pobedio Veljka Đorđevića 4:3(8:6). Utešni turnir osvojio je Janko Mladenović pobedivši Uroša Miloševića 4:0.

Teniski savez Beograda danas je svečano proglasio najbolje takmičare u sezoni 2017, a pehare i priznanja laureatima podelila je najbolja juniorka Srbije, 7. juniorka sveta i 324. na WTA listi, dvostruka gren slem šampionka u 2017 (dubl – Vimbldon i US Open) 16 – godišnja Olga Danilović.

Nagrade TSB je podelio najboljim učesnicima sa Masters turnira (prva tri mesta) do 12, 14, 16 i 18 godina, prvima sa rang liste 12, 14, 16 i 18 godina, kao i priznanja zasluženim teniskim radnicima koji su doprineli boljitku tenisa u Beogradu.

Malbaši pehar na Tipsareviću

Datum objave: 05.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TA Tipsarević održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Najuspešniji teniser ovog turnira bio je Stefan Malbaša koji je u borbi za pobednički trofej savladao Vuka Rađenovića 6:4, 6:4. U polufinalu Stefan je bio bolji od Marka Vukobratovića 6:0, 6:1, dok je Vuk pobedio Vanju Petrova 6:7(8), 6:1, 6:2.

Lanin šampionski ples

Na terenima TK Privilege održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Lana Stanišić kojoj je meč finala kod rezultata 6:3, 2:1 predala Tijana Sretenović. U polufinalu Lana je posle velike borbe pobedila Doroteu Milosavljević 4:6, 6:4, 6:0, dok je Tijana bila bolja od Lare Stojanovski 6:3, 6:1.