Arhiva vesti - Sve vesti

Lukićeva i Rakić šampioni Srbije do 18

Datum objave: 09.05.2014. // Kategorija: Vesti

Na terenima Teniske Akademije Živković u Nišu održano je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina.

Kod dama u finalu snage su odmerile Jelena Lukić (TK Marlen) i Emilija Dančetović (TAŽ). Pobednički pehar pripao je Lukićevoj rezultatom 6:3, 6:4.

U polufinalu Jelena je bila bolja od Jovane Bogićević (TK Set Net) 6:1, 6:2, dok je Emilija savladala Bojanu Petrović (TK GreenSet) 6:3, 6:4.

finalisti_letnjeg_drzavnog_do_18_u_taz

Kod jačeg pola naslov Letnjeg šampiona Srbije u konkurenciji do 18 godina pripao je Strahinji Rakiću (TK CZ) koji je u finalu savladao klupskog kolegu Stefana Milićevića 6:1, 6:7(3), 6:3.

U polufinalu Strahinja je pobedio Đuru Opačića (TK Đukić) 6:1, 6:1, dok je Stefan savladao Dušana Vukičevića (TK GreenSet) 6:2, 6:4.

Nini Stojanović dupla kruna

Datum objave: 04.05.2014. // Kategorija: Vesti

IMG-20140504-WA000

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović osvojila je duplu krunu na turniru iz fjučers serije koji je odigran u Egiptu - Šarm El Šeik (10.000 dolara nagradni fond). Nina je trijufovala u singlu i dublu i time upisala prvi singl profi trofej u karijeri, kao i drugi u dubl konkurenciji.

U finalu singla Stojanovićeva je savadala Britanku Kejti Butler 3:6, 6:4, 6:3.

U konkurenciji parova Nina je učestvovala u paru sa koleginicom koju je pobedila u finalu singla, Britankom Butler. Par Stojanović - Butler do trofej je stigao u finalu pobedivši kinesko-austrijski dubl Dong - Konig 6:4, 6:2.

IMG-20140504-WA001

Impresivni Kecmanović osvojio četvrtu vezanu titulu

Datum objave: 03.05.2014. // Kategorija: Vesti

Kecmanovic11

22 pobede u nizu, četiri vezane titule, rezultat je mladog srpskog teniskog genija, 14 - godišnjeg Miomira Kecmanovića.

Miomir je takmičarsku 2014. startovao 10. marta od kada je odigrao četiri ITF turnira u konkurecniji do 18 godina i osvojio isti broj titula. Ove nedelje takmičio se na turniru iste kategorije u Delrej Biću i zabeležio četvrti trijumf kao i 22 pobedu u nizu.

Kao 11. nosilac Miomir se plasirao u finale savladavši u polufinalu Amerikanca Mwendwa Mbithija 7:5, 6:4. Za šampionski trofej Kecmanović će se borio protiv Rusa, šestog nosioca Alekseja Aleščeva kojem nije prepustio ni gem, rezultat je glasio 6:0, 6:0 u korist asa iz Srbije.

Miomir je trenutno na 319. mesto ITF liste do 18 godina, a novom titulom će zabeležiti skok u prvih 300 na svetu. Pre dva meseca Kecmanović nije ni bio na ITF listi do 18, sada se koracima od sedam milja približava najboljim juniorima sveta.

Jovana Jakšić u finalu

Datum objave: 02.05.2014. // Kategorija: Vesti

dubl_srbija_Jaksic_i_Stojanovic6

Srpska Fed kup reprezentativka Jovana Jakšić plasirala se u finale ITF turnira u kineskom gradu Aningu koji se igra za nagradni fond od 50000 dolara.

Jovana, koja je na turniru postavljena za prvog nosioca, u polufinalu je savladala 126. teniserku sveta iz Slovenije Tadeju Majerič 7:6 (7:3), 7:5.

Jakšićeva će u finalu igrati sa Saisai Ženg iz Kine koja je u polufinalu savladala Australijanku Moniku Adamsčuk rezultatom  7:6 (7:5), 5:7, 6:2.

Pobednički pehar Sabo Racu

Datum objave: 30.04.2014. // Kategorija: Vesti

USPEH MLADIH SUBOTIČANA NA OTVORENOM PRVENSTVU NOVOG SADA

op_ns_do_12

Na terenima Tenis kluba „Novi Sad 2002”, od 26. do 29. aprila 2014. održan je turnir “Otvoreno prvenstvo Novog Sada”

u konkurenciji do 12 godina.

U kategoriji dečaka učestvovalo je 49 mladih tenisera, a u finalu su snage odmerili dvojica mladih tenisera

Tenis kluba “Spartak”.

Prvo mesto je osvojio Oliver Sabo Rac a drugo Filip Stipić.

U polufinalu su još nastupili Filip Stojanović (TK Elite – Novi Sad) i Luka Rupnjak (TK Meridiana – Novi Sad).

Stošićeva na tronu

Aleksandra_Stosic

Članica TK Žak Sombor, Aleksandra Stošić, osvojila je turnir I kategorije do 18 godina koji je održan u Zrenjaninu- TK Galeb 1890, pobedivši u finalu Teodoru Ševo (TK Elit Novi Sad), rezultatom 6:3 6:2.
Tokom takmičenja, Aleksandra nije izgubila nijedan set. Treće mesto su osvojile Anamarija Stevanović (TK Tisa Bečej) i Minja Gligić (TK TOS Beograd).
Trofej koji je Aleksandra "iskovala" u Zrenjaninu je 62. u njenoj dosadašnjoj karijeri.
Stošićeva ima u planu da od juna krene da igra fjucerse i napravi prelomnu tacku u karijeri.

U muškoj konkurenciji, na istoimenom turniru titulu je osvojio Miloš Nikolić, član TK Gemax savladavši u finalu Milenka Dučića (TK Masters) 6:2, 6:2. Treće mesto su osvojili Đuro Opačić (TK Đukić) i Pavle Bulić (TK Set Nec).

SEDIŠTE SAVEZA PREMEŠTENO U KRALJEVO

predrag_petronijevic_1

Izborna skupština Teniskog saveza Šumadije i Zapadne Srbije

U skladu sa statutom TSŠiZŠ i po odluci UO odbora TSŠiZS zakazana je Skupština ovog regiona i održana je u

utorak 29. aprila 2014. u Čačku sa početkom u 18 časova.

Na samom početku Skupštine izabrana je verifikaciona komisija od tri člana koja je ustanovila da ima kvorum sa

čime je i počela sednica. Usvojen je dnevni red, zapisnik sa prethodne skupštine, izveštaj o radu za 2013.godinu,

finansijski izveštaj za 2013.godinu, usvojene su nove odluke o statutu.

Jedini kandidat za predsednika je bio Predrag Petronijević iz Kraljeva, koji je dobio jednoglasnu podršku svih klubova

iz regiona i koji je postavljen za novog predsednika Teniskog Saveza Šumadije i Zapadne Srbije.

Izabran je novi Upravni odbor od devet članova i nadzorni odbor od tri člana.

U dogovoru sa Teniskim Savezom Srbije, Kraljevo kao novo sedište regiona i sa predsednikom, spremno je da ugosti

Fed Cup ili Davis Cup reprezentaciju Srbije u novoj hali koja ispunjava sve uslove za odigravanje ovakvih mečeva,

a koja će biti završena do 1.avgusta 2014. godine i puštena u rad.

Bendžama i Skrobonja šampionski

Datum objave: 27.04.2014. // Kategorija: Vesti

19121-tenis-turnir-palic-decaci-14

Članovi TK Spartak – Subotica, Karim Bendžamaa i Anđela Skrobonja prvaci Vojvodine u kategoriji do 14 godina

U organizaciji Teniskog kluba "Palić" proteklog vikenda je održan turnir u okviru Prvenstva Vojvodine za dečake i devojčice do 14 godina gde su clanovi Tenis kluba ”Spartak” Subotica  Karim Bendžamaa i Andjela Skrobonja osvojili prva mesta, a  drugo mesto u konkurenciji dečaka osvojio je isto clan TK Spartak - Miloš Vuković.

Andjela i Karim su postali prvaci Vojvodine za 2014 godinu bez izgubljenog seta na turniru.

Održano OP Gornji Milanovac, trijumf Jandrića

Na terenima TK Takovo iz Gornjeg Milanovca od 21.04 - 25.04.2014 godine, odigrano je OP Gornjeg Milanovca za seniore i seniorke I kategorije u organizaciji TSS

Miomir_Kecmanovic_Trinidad

Briljantni Miomir Kecmanović! Mladi teniski as Srbije, 14 - godišnji Kecmanović zabeležio je i treći trijumf na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina. Treća titula u nizu od isto toliko odigranih turnira u konkurenciji do 18 godina.

Prethodne dve Miomir je osvojio u Gvatemali i Francuskoj, novu je iskovao u Trinidadu. Kao 13. nosilac Kecmanović je briljirao tokom celog takmičenja i u finalu savladao drugog nosioca sa Bahama, rašida Kareja 5:7, 6:1, 7:6(1).