Arhiva vesti - Sve vesti

Poznato vreme i mesto otvaranja fjučers sezone u Srbiji 2103.

Datum objave: 15.03.2013. // Kategorija: Vesti

nisfjucers-008
Serijal fjučers takmičenja koja se svake godine uspešno održavaju u Srbiji, nastavlja se i u sezoni 2013.
Za sada poznati su datumi i organizatori prva tri muška fjučersa. Sezonu otvara Mozzart Open 10. juna na terenima TK Olimp u Beogradu, a zatim slede dva muška fjučersa čiji će domaćin biti dva nova kluba, koja do sada nisu organizovala ovu vrstu turnira. Od 17. juna domaćin fjučersa 2 Srbija 2013. biće TK Voždovac, od 24. juna F3 Serbija 2013. organizovaće TK Sunrise iz Šapca.
Dosadašnjim organizatorima fjučers turnira u Srbiji poslat je dopis da se izjasne o kandidaturi i čekaju se njihove potvrde,  potencijalno u takmičarskoj 2013. u Sbiji bi trebalo da se održi 14 fjučers turnira u konkurenciji muškaraca.

Prvi ženski protif turnir u Srbiji u sezoni 2013. biće održan na terenima TK TAŽ u Nišu, nakon kojeg slede dva tradicionalna na terenima TK Topličanin u Prokuplju (sa početkom od 24. juna i 2. jula). U 2013. organizatori ženskih fjučersa u Srbiji biće i TK Palić, TK Pirot, dva će se održati u Beogradu i kao novi kandidat za organizaciju ovakve vrste takmičenja javila se Vrnjačka Banja.

Mihailo na tronu

Datum objave: 12.03.2013. // Kategorija: Vesti

mihailo_popovic

Šampion Srbije u konkurenciji do 12 godina Mihailo Popović zabeležio je protekle nedelje fantastičan uspeh na međunarodnoj sceni. Na jednom od najjačih turnira na svetu u konkurenciji do 12 godina,  Open Super 12 - Auray u Francuskoj Popović je briljirao i stigao do pobedničkog postolja. U finalu Mihailo je odmerio snage sa Kanađaninom Danielom Fainblumom i nakon velike borbe stigao do šampionskog trofeja 3:6, 6:3, 6:0.

 


NINI TITULA NA TAJLANDU

Datum objave: 11.03.2013. // Kategorija: Vesti

nina_i_jelisaveta

Prvi juniorski reket Srbije 16 - godišnja Nina Stojanović podigla je šampionski pehar u dubl konkurenciji na G1 juniorskom turniru na Tajlandu. Nina je uprkos zdravstvenim problemima koji su je zadesili na ovom takmičenju - trovanje hranom, zbog čega je morala da dobije i infuziju, uspela da dodje do trijumfa. U dublu je učestvovala sa predstavnicom Rusije Jelisavetom Kuličkovom. U borbi za trofej kao prvi nosioci Nina i Jelisaveta su bile bolje od britanskog para, petih nosilaca ovog turnira Boulter - Wallace 6:4, 6:3.

IMG-20130309-WA0008


REZULTATI 03.03 - 17.03.2013.

Datum objave: 05.03.2013. // Kategorija: Vesti

WTA INDIAN WELLS (CA,USA) tvrda podloga 5.185 262 dolara SERIJA PREMIER MANDATORY

1. kolo, singl: Bojana Jovanovski - (q) Garbine Muguruza (ESP) 2:6, 7:6, 3:6
(11) Ana Ivanović slobodna
(18) Jelena Janković slobodna
2. kolo, singl:(11) Ana Ivanović - Taylor Townsend (USA) 6:1, 6:2
(18) Jelena Janković -  Svetlana Kuznetsova (RUS) 6:0, 2:6, 5:7

3. kolo, singl: (11) Ana Ivanović - (24) Mona Barthel (GER) 1:6, 6:3, 0:6

 

Dubl -

1. kolo: (WC) Janković, Lučić - Baroni (SRB,CRO) - Birnerova, Cibulkova (CZE,SVK) 6:2, 6:2

2. kolo: (WC) Janković, Lučić - Baroni (SRB,CRO) - (3) Petrova, Srebotnik (RUS,SLO) 2:6, 6:7

 

Kvalifikacije -
1.kolo:(8) Vesna Dolonc - Renata Voracova (CZE) 1:6, 2:6

______________________________________________________________________________________________________________________________

ATP INDIAN WELLS (CA,USA) tvrda podloga 5.030 402 dolara SERIJA 1000

1. kolo, singl: (1) Novak Đoković slobodan
Viktor Troicki - David Goffin (BEL) 6:4, 3:6, 4:6
(9) Janko Tipsarević slobodan

2. kolo: (1) Novak Đoković - Fabio Fognini (ITA) 6:0, 5:7, 6:2
(9) Janko Tipsarević - (q) Ernests Gulbis (LAT) 2:6, 0:6

3. kolo: (1) Novak Đoković - Grigor Dimitrov (BUL) 7:6(4), 6:1

4. kolo: (1) Novak Đoković - (23) Sam Querrey (USA) 6:0, 7:6(6)

Četvrtfinale: (1) Novak Đoković - (8) Jo-Wilfried Tsonga (FRA) 6:3, 6:1

Polufinale: (1) Novak Đoković - (7) Juan Martin Del Potro (ARG) 6:4, 4:6, 4:6



Dubl -

1. kolo: Tipsarević, Kubot (SRB,POL) - Bopanna, Ram (IND,USA) 6:4, 7:6

(5) Zimonjić, Lindstedt (SRB,SWE)  - (WC) A.Murray, J. Murray 4:6, 6:4, 4:10

(ALT) Troicki, Fognini (SRB,ITA) - Gonzalez, Lipsky (MEX,USA) 4:6, 4:6

2. kolo: Tipsarević, Kubot (SRB,POL) - Benneteau, Gasquet (FRA,FRA) 6:2, 6:2

Četvrtfinale: Tipsarević, Kubot (SRB,POL) - ???


_______________________________________________________________________________________
 

ATP DALAS (TX,USA) tvrda podloga 125.000 dolara + H


1. kolo, singl: (4) Viktor Troicki - Tobias Kamke (GER)  6:3, 6:3

2. kolo, singl: (4) Viktor Troicki - Philipp Petzschner (GER) 4:6, 4;6


___________________________________________________________________________________

ATP SARAJEVO (BIH) dvorana - taraflex 30.000 evra + H

1. kolo, singl:(3) Dušan Lajović - Pedro Sousa (POR) 6:0, 6:4

2. kolo, singl: (3) Dušan Lajović - Evgeny Korolev (KAZ) 5:7, 3:6

 

Dubl -
1.kolo: (WC) Čačić, Gorčić (SRB,BIH) - (4) Pavić, Skugor (CRO,CRO) 3:6, 3:6

Kvalifikacije -
1. kolo: Predrag Marjanović slobodan
2. kolo: Predrag Marjanović - (2) Toni Androić (CRO) 2:6, 2:6

__________________________________________________________________________________________________________________________________

ATP SANTIAGO (CHI) šljaka 35.000 dolara + H

1.kolo, singl: Boris Pašanski -(6) Joao Souza(BRA) 7:6(4), 6:4

2. kolo, singl: Boris Pašanski - (WC) Gonzalo Lama (CHI) 6:3, 1:6, 4:6

 

Dubl -
1. kolo: Pašanski, Veić (SRB,CRO) - Behar, Velotti (URU,ARG) 2:6, 6:4, 10:6
Četvrtfinale: Pašanski, Veić (SRB,CRO) - (1) Demoliner, Souza (BRA,BRA) 4:6, 3:6
______________________________________________________________________________________

ITF IRAPUATO (MEX) tvrda podloga 25.000 dolara

1.kolo, singl:(5) Aleksandra Krunić - Magda Linette (POL) 6:2, 6:2

2. kolo, singl: (5) Aleksandra Krunić - Tara Moore (GBR) 5:0 predaja Moore

Četvrtfinale: (5) Aleksandra Krunić - Polina Pekhova (UKR) 7:5, 6:1

Polufinale: (5) Aleksandra Krunić - Amra Sadiković (SUI) 6:4, 6:2

TITULA: (5) Aleksandra Krunić - Olga Savchuk (UKR) 7:6(4), 6:4

 

Dubl -
1. kolo: Krunić, Sadiković (SRB,SUI) - Sotnikova, Wienerova (UKR,SVK) 7:5, 6:4
Četvrtfinale: Krunić, Sadiković (SRB,SUI) - (4) Linette, Piter (POL,POL) 6:4, 3:6, 10:4

Polufinale: Krunić, Sadiković (SRB,SUI) - (WC) Hermoso, Rodrigues (MEX,MEX) 7:5, 6:3

Finale: Krunić, Sadiković (SRB,SUI) - (1) Kudryavtseva, Savchuk (RUS,UKR) 6:4, 2:6, 6:10

 

______________________________________________________________________________________

ITF SYDNEY 2 (AUS) tvrda podloga 10.000 dolara

1. kolo, singl:(6) Tamara Čurović - (WC) Sonja Balić (AUS) 6:1, 6:2
2. kolo, singl:(6) Tamara Čurović - (q) Yuriko Sakai (JPN) 6:3, 7:6(5)

Četvrtfinale: (6) Tamara Čurović - (1) Jessica Moore (AUS) 4:6, 6:7(4)

 

Dubl -
1. kolo: (4) Čurović, Mladin (SRB,AUS) - (WC) Boyanov, Osborne (AUS,AUS) 6:7(5), 6:3, 10:8

 

Četvrtfinale: (4) Čurović, Mladin (SRB,AUS) - Barić, Karaitiana (AUS,AUS) 6:4, 0:6, 7:10

 

_____________________________________________________________________________________

ITF LILLE (FRA) dvorana - tvrda podloga 15.000 dolara

1. kolo, singl: Ilija Bozoljac - Lewis Burton (GBR) 6:3, 6:4
Ivan Bjelica - Sherif Sabry (EGY) 6:3, 6:2

2. kolo, singl: Ivan Bjelica - (7) Riccardo Ghedin (ITA) 6:3, 3:6, 6:1

                          Ilija Bozoljac - (1) Kenny De Schepper (FRA, WC) 3:6, 6:3, 6:4

Četvrtfinale: Ivan Bjelica -Jesse Huta Galung (NED) 3:6, 2:6

                        Ilija Bozoljac -  (WC) Constant Lestienne (FRA) 7:6, 6:0

Polufinale: Ilija Bozoljac - Jesse Huta Galung (NED) 7:6(5), 7:6(0)

TITULA: Ilija Bozoljac - (6) Nicolas Renavand (FRA) 6:4, 3:6, 6:3

 

Dubl -
1. kolo: Bjelica, Groen (SRB,NED) - Robert, Roy (REU,FRA) 7:6(4), 3:6, 10:8
Četvrtfinale: Bjelica, Groen (SRB,NED) - (4) Ghedin, Wu (ITA,CHN) 4:6, 4:6

__________________________________________________________________________________

ITF CHERKASSY (UKR) dvorana - tvrda podloga 10.000 dolara

1. kolo, singl:(q) Peđa Krstin - (q) Alexander Igoshin (RUS) 6:4, 7:6(3)
(5) Nikola Čačić - Alban Meuffels (NED) 6:3, 6:4
2. kolo, singl: (q) Peđa Krstin - (8) Mikhail Birykov (RUS) 6:1, 2:6, 3:6

(5) Nikola Čačić - Yaraslau Shyla (BLR) 1:6, 4:6

Dubl -
1. kolo: Čačić, Lucak (SRB,CZE) - Dyakonov, Sabanin (RUS,RUS) 6:3, 7:6(4)
Četvrtfinale: Čačić, Lucak (SRB,CZE) - (4) Dubarenko, Manafov (MDA,UKR) 1:6, 2:6


__________________________________________________________________________________________________________________________


ITF NETANYA (ISR) tvrda podloga 10.000 dolara

1. kolo, singl: Arsenije Zlatanović - Juan Vazquez-Valenzuela (ARG) 7:5, 6:1
2. kolo, singl: Arsenije Zlatanović - (1) Ti Chen (TPE) 5:7, 3:6

________________________________________________________________________________

ITF ANTALYA (TUR) tvrda podloga 10.000 dolara

1. kolo, singl:(q) Ilija Vučić - (q) Wan Gao (CHN) 7:6(3), 1:6, 6:3
(WC) Marko Tepavac - (q) Tuna Altuna (TUR) 1:6, 7:6(8), 6:1
2. kolo, singl: (q) Ilija Vučić - (1) Marsel Ilhan (TUR,WC) 4:6, 2:6
(WC) Marko Tepavac - (7) Zhe Li (CHN) 1:6, 4:6


Stankovićeva šampionka Kupa Srbije do 12

Datum objave: 05.03.2013. // Kategorija: Vesti

kupsrbije12devojcice

Članica TK Winner iz Beograda Aleksandra Stanković pobednica je Kupa Srbije u konkufrenciji do 12 godina, koji je održan na terenima TK Haron. Stankovićeva je u finalu savladala Miu Vučković članicu TK Partizan 7:6(4), 6:0. 


ŽIVOTIĆU ŠAMPIONSKI PEHAR

Datum objave: 28.02.2013. // Kategorija: Vesti

Zivotic_Goran_i_Vukovi_Milos

Kup Srbije u konkurenciji do 12 godina za dečake odigran je na terenima TK Olimp u Beogradu. 

Šampionski trofej otišao je u ruke Gorana Životića, člana TK Advantage koji je u finalu pobedio Miloša Vukovića iz TK Spartak rezultatom 6:2, 3:6, 6:4.

Turnir Kup Srbije do 12 godina je iz kalendara TSS, I kategorije.


POČINJE PRODAJA KARATA ZA FED KUP SUSRET NEMAČKA - SRBIJA

Datum objave: 27.02.2013. // Kategorija: Vesti

MEČ PLEJ OFA ZA OPSTANAK U SVETSKOJ A GRUPI FED KUPA IZMEĐU SELEKCIJA NEMAČKE I SRBIJE BIĆE ODIGRAN 20. I 21. APRILA 2013. GODINE U ŠTUTGARTU U PORŠE ARENI

KARTE ZA OVAJ MEČ MOĆI ĆE DA SE KUPE PREKO TENISKOG SAVEZA SRBIJE DO 14. MARTA 2013. GODINE, BROJ KARATA JE LIMITIRAN. 

PREMA PRAVILIMA ITF-A KARTE KOJE JE TENISKI SAVEZ NEMAČKE ODREDIO ZA PRODAJU TSS-U SU IZ PRVE I DRUGE KATEGORIJE. KOMPLET KARATA (ZA OBA DANA TAKMIČENJA) PRVE KATEGORIJE IZNOSI 45 EVRA, KOMPLET KARATA DRUGE KATEGORIJE IZNOSI 35 EVRA.

SVE INFORMACIJE VEZANO ZA REZERVACIJU I UPLATU KARATA, KAO I BROJ RASPOLOŽIVIH KARATA MOŽETE DOBITI OD MILORADA LUČIĆA PUTEM EMAILA: mlucic.tss@gmail.com




Jakšićeva nastavlja dominaciju

Datum objave: 25.02.2013. // Kategorija: Vesti

jovana_jaksic22

Mlada teniserka Srbije Jovana Jakšić zabeležila je novi trijumf u turskom mestu Antalija. Od oktobra 2012. do sada osvojila je sedam profi turnira nagradnog fonda 10.000 u ovom gradu. Prošle nedelje šesti put popela se na pobedničko postolje u Antaliji, danas je prigrlila sedmi šampionski pehar, ukupno deseti u dosadašnjoj karijeri.

U finalu fjučersa u Antaliji Jakšićeva je danas nadigrala predstavnicu Rumunije Ioanu Ducu 6:2, 7:5. Novi trijumf 19 - godišnjoj Jovani će doneti i novi skok na WTA listi, gde se približila ulasku u prvih 300. na svetu.


REZULTATI 25.02 - 03.03.2013.

Datum objave: 25.02.2013. // Kategorija: Vesti


WTA ACAPULCO (MEX) šljaka 235.000 dolara SERIJA INTERNATIONAL

Kvalifikacije -

1.kolo: Aleksandra Krunić - Laura Pous-Tio (ESP) 4:6, 2:6

_____________________________________________________________________________

ATP DUBAI (UAE) tvrda podloga 1.785500 dolara SERIJA 500

1. kolo, singl: (1) Novak Đoković - Viktor Troicki 6:1, 6:4

(6) Janko Tipsarević - Nikolay Davydenko (RUS) 0:6, 5:7



2. kolo: (1) Novak Đoković - Roberto Bautista Agut (ESP) 6:1, 7:6(4)

Četvrtfinale: (1) Novak Đoković - (7) Andreas Seppi (ITA) 6:0, 6:3

Polufinale: (1) Novak Đoković - (4) Juan Martin Del Potro (ARG) 6:3, 7:6(4) 

TITULA: (1) Novak Đoković - Tomas Berdych (CZE) 7:5, 6:3

Dubl -

1. kolo: (3) Zimonjić, Lindstedt (SRB,SWE) - Butorac, Habley (USA,AUS) 6:3, 6:4
(WC) N. Đoković, M. Đoković - Davydenko, Norman (RUS,BEL) 6:4, 3:6, 4:10
Tipsarević, Troicki - Bhupathi, Llodra (IND,FRA) 3:6, 3:6



2. kolo: (3) Zimonjić, Lindstedt (SRB,SWE) - Davydenko, Norman (RUS,BEL) 6:1, 6:4

Polufinale: (3) Zimonjić, Lindstedt (SRB,SWE) - Erlich, Youzhny (ISR,RUS) 7:6(2), 7:6(2) 

Finale: (3) Zimonjic, Lindstedt (SRB,SWE) - Bhupathi, Llodra (IND,FRA) 6:7, 6:7

Kvalifikacije -

1. kolo:(WC) Marko Đoković - (5) Matteo Viola (ITA) 4:6, 1:6

____________________________________________________________________________

ATP ACAPULCO (MEX) šljaka 1.212750 dolara SERIJA 500

1. kolo, singl:(Q) Dušan Lajović - Pablo Andujar (ESP) 6:3, 5:7, 2:6

Kvalifikacije -

1.kolo:(5) Dušan Lajović - (WC) Mauricio Astorga (MEX) 6:2, 6:4
2.kolo:(5) Dušan Lajović - (2) Philipp Petzschner (GER) 6:4, predaja Petšnera

____________________________________________________________________________

ATP CHERBOURG (FRA) dvorana - tvrda podloga 42.500 evra + H

1.kolo: Ilija Bozoljac - (WC) Alexandre Massa (FRA) 6:4, 3:6, 6:1
Filip Krajinović - Alexandre Penaud (FRA) bez borbe, predaja Filipa zbog povrede
2.kolo: Ilija Bozoljac - (6) Henri Laaksonen (SUI) 7:6(8), 3:6, 4:6

_____________________________________________________________________________

ATP SALINAS (ECU) šljaka 35.000 dolara + H

1.kolo, singl:(5) Boris Pašanski - (q) Gonzalo Lama (CHI) 4:6, 6:1, 2:6

 
Dubl -

1. kolo: Pašanski, Naso (SRB,ITA) - Galdos, Trungelliti (PER,ARG) 4:6, 5:7


_____________________________________________________________________________

ITF ANTALYA 4 (TUR) šljaka 10.000 dolara


1. kolo, singl: (4) Jovana Jakšić - (q) Irina Maria Bara (ROU) 6:1, 4:6, 7:5 

2. kolo, singl: (4) Jovana Jakšić - (q) Steffi Distelmans (BEL) 6:2, 6:0
Četvrtfinale: (4) Jovana Jakšić - (q) Valerya Strakhova (UKR) 6:4, 6:2
Polufinale: (4) Jovana Jakšić - (q) Tena Lukas (UKR) 6:1, 3:1 predaja Lukas
Finale: (4) Jovana Jaksic - (1) Raluca Olaru (ROU) 3:6, 5:7
 

_____________________________________________________________________________________________________________________


ITF SYDNEY (AUS) tvrda podloga 10.000 dolara


1. kolo, singl: Tamara Čurović  - Isabella Holland (AUS) 6:4, 7:6(4)

2. kolo, singl: Tamara Čurović - (8) Chiaki Okadaue (JPN) 2:6, 6:4, 3:6

Dubl -

1. kolo: Čurović, Wang (SRB,CHN) - Collie, Daw (AUS,AUS) 6:1, 6:2
Četvrtfinale: Čurović, Wang (SRB,CHN) - (1) Bengson, Moore (AUS,AUS) 6:7(7), 6:1, 10:6

Polufinale: Čurović, Wang (SRB,CHN) - Okadaue, Onishi (JPN,JPN) 

______________________________________________________________________________


ITF ANTALYA (TUR) tvrda podloga 10.000 dolara

FINALE DUBLA: Vučić, Delić (SRB,CRO) - (3) Chang, Li (CHNCHN) 5:7, 6:3, 9:11

 

____________________________________________________________________________


ITF SYDNEY (AUS) tvrda podloga 10.000 dolara

Dubl -
Finale: Čurović, Wang (SRB,CHN) - (2) Eguchi, Tanaka (JPN,JPN) 6:4, 5:7, 8:10

 

_________________________________________________________________________________________________________________

ITF SHARM EL SHEIKH (EGY) tvrda podloga 10.000 dolara

Dubl -

Finale: Veselinović, Broady (SRB,GBR) - Csoregi, Razafimahatratra (ROU,MAD) 5:7, 3:6


POŠTOVANI,


 

ISTEKAO JE ROK ZA KUPOVINU KARATA ZA DEJVIS KUP SUSRET CETVRTFINALA SVETSKE GRUPE 2013. USA - SRBIJA UZ POMOC TENISKOG SAVEZA SRBIJE.

OD NAREDNE NEDELJE SVI ZAINTERESOVANI ZA OVAJ MEC KARTE CE MOCI NACI I KUPITI U REDOVNOJ PRODAJI PREKO ORGANIZATORA (www.idahotickets.com)

TIMOVI CE BITI POZICIONIRANI NA JUŽNOJ STRANI DVORANE, IZA LEÐA REPREZENTACIJE SRBIJE SU SEKTORI 6 (KATEGORIJA KARATA 1, 2 I 3)
SEKTOR 28 (KATEGORIJA KARATA 4) I SEKTOR 50 (KATEGORIJA KARATA 5).
CENE KARATA -
PRVA KATEGORIJA KARATA (SVA TRI DANA TAKMICENJA) IZNOSI 500 DOLARA,
DRUGA KATEGORIJA 375 DOLARA
TRECA KATEGORIJA 270 DOLARA
CETVRTA KATEGORIJA 140 DOLARA
PETA KATEGORIJA 90 DOLARA