Mirjana i Dušan osvojili Sajmište

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održan je turnir druge kategorije u konkurenciji juniorki i juniora do 16 godina.

Najuspešnija na ovom turniru kod devojčica bila je Mirjana Jovanović koja je u finalu savladala Aleksandru Mihailov 7:6(3), 6:2. U polufinalu Mirjana je savladala Anamariju Cakić 6:2, 6:2, dok je Aleksandra pobedila Sofiju Madinu 6:4, 6:4.

Kod dečaka trijumfovao je Dušan Kostić koji je u finalu bio bolji od Alekse Savina 6:1, 6:4. U polufinalu Kostić je pobedio Vladana Krisana 6:2, 7:5, dok je Aleksa savladao Uroša Delića 5:7, 6:3, 6:3.

Huđec najbolji na Masteru

Datum objave: 22.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda za dečake u konkurenciji do 12 godina, treća kategorija, održano je na terenima TK Master.

Naslov najboljeg poneo je Aleksandar Huđec koji je u finali savladao Davida Rakića 7:5, 7:5. U polufinalu Huđec je bio bolji od Filipa Erbeza 6:1, 6:2, dok je Rakić pobedio Todora Vukomanovića 6:1, 6:2.

Stefanoviću prvo mesto na terenima OTK Beograd

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, dečaci, treća kategorija održano je na terenima OTK Beograd.

Pobedničko postolje pripalo je Aleksandru Stefanoviću koji je u finalu pobedio Mihajla Stojanovića 7:6(5), 6:2. U polufinalu Aleksandar je savladao Ognjena Đokića 6:0, 6:1, dok je Mihajlo bio bolji od Lazara Pantovića 6:1, 6:2.

Cvetanoviću trofej OP Niša

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija za dečake.

Šampionski pehar osvojio je Nikola Cvetanović koji je u finalu savladao imenjaka Nikolu Nikolića 6:3, 6:2.

U polufinalu  Nikolić je savladao Nemanju Dinića 6:2, 6:1, dok je Cvetanović bio bolji od Nemanje Marjanovića 6:3, 1:6, 6:1.

Lazar u Edin najbolji u Prijedoru

Na terenima TK Dr Mladen Stojanović u Prijedoru održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina, dečaci.
Pobednički trofej u dubl konkurenciji osvojio je par Lazar Dimitrijević (SRB) i Edin Mulalić (BIH).
U finalu su savladali Austrijski par Haas Moritza i Nikola Koglera, rezultatom 6:3, 6:1.

Nikola Jevtić osvojio Skoplje

Datum objave: 19.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 16-godišnji Nikola Jevtić nastavlja da niže trofeje na Tennis Europe takmičenjima u konkurenciji do 16 godina. Novi trofej Nikola je iskovao u Skoplju na terenima "Tennispark Skoplje".

Jevtić je bio postavljen za prvog nosioca ovog takmičenja. Težak meč imao je najpre u četvrtfinalu protiv Bugarina Simeona Terzieva kojeg je pobedio 2:6, 6:3, 6:2. U polufinalu savladao je zemljaka i imenjaka Nikolu Kijca 6:3, 2:6, 6:3. U finalu usledio je susret sa zemljakom Urošom Jovićem i žestoka višečasovna borba, koja je nakon šest spašenih meč lopti pripala Jevtiću rezultatom 7:5, 6:7(0), 7:6,(5).

Ovo je treća u nizu Tennis Europe titula za Jevtića, prethodne dve uzeo je u Tirani. Trenutno je na 64. mestu Tennis Europe liste do 16 godina, ali sedmi u trci za završni masters na kraju godine koji okuplja osam najboljih, što i jeste Nikolin cilj.

Gajić vicešampion Čačak Opena

Na terenima TK Sloboda u Čačku održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica najbolji rezultat od predstavnika Srbije zabeležila je Neneva Kolarević koja je igrala polufinale. Nakon velike borbe Nevena je polufinale izgubila od Japanke Kjoka Kubo 2:6, 6:0, 4:6.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Japanac Taijo Uenojama koji je u borbi za trofej šampiona nakon velike borbe i veoma rezultatski neizvesnog meča pobedio Aleksu Gajića 1:6, 7:5, 6:2.

Krunić vicešampion Mačestera

Datum objave: 18.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Drugu nedelju za redom Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić igrala je finale singla. Prošle nedelje na WTA turniru na ostrvu Brač koji se igrao na šljaci Krunićeva je osvojila WTA prvenac, ove nedelje osvojila je drugo mesto na turniru vrednom 100.000 dolara, koji se održao u Mančesteru na travi.

U finalu Aleksandra je snage odmerila sa predstavnicom Kazahstana Zarinom Dijas koja je do trofeja stigla rezultatom 4:6, 4:6. Finalom u Mančestru Krunićeva se vratila među 100 najboljih na svetu. Najbolji rang do sada bio je 62. mesto na WTA listi.

Krunić u borbi za novi trofej

Datum objave: 17.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić nastavlja sa sjajnim partijama u poslednje dve nedelje. Nakon prošlonedeljne osvojene WTA titule na Braču (šljaka), Krunić se nalazi na pragu od osvajanja novog trofeja, ovaj put na travi u Mančesteru.

Na turniru nagradnog fonda 100.000 dolara Aleksandra je u polufinalu zbrisala sa terena predstavnicu Belorusije Arinu Sabalenku 6:0, 6:2. U finalu Krunić će se boriti protiv Kazahstanke Zarine Dijas.

Danilovićeva zaustavljena u polufinalu

Najbolja juniorka Srbije, mlada nada svetskog i srpskog tenisa, Olga Danilović na turniru nagradnog fonda 60.000 dolara koji se održava u Mađarskoj ostvarila je sjajan rezultat, igrala je polufinale ovog jakog takmičenja.

Danilovićeva je u polufinalu  snage odmerila sa najboljom teniserkom Crne Gore Dankom Kovinić. Posle velike borbe do pobede je došla Danka rezultatom 6:4, 7:5.

Rezultat koji je Olga ostvarila u Mađarskoj doneće joj novi i značajan skok na WTA listi, trenutno je 725. na svetu u profi konkurenciji.