Stanojević osvojio OP Kragujevca

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Puma u Kragujevcu održan je turnir druge kategorije u konkurenciji do 12 godina, za dečake.

Naslov šampiona pripao je Mihajlu Stanojeviću koji je u finalu pobedio Nikolu Jovića 6:2, 6:1. U polufinalu Stanojević je savladao Mateju Stefanovića 6:2, 6:0, dok je Jović pobedio Luku Radovanovića 6:1, 6:1.

Reket u znaku Lasice

Na terenima TK Reket u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 14 godina za dečake, prva kategorija.

Turnir je obeležio Mihajlo Lasica koji je pobednički trofej podigao nakon što mu je finale kod rezultata 6:7(5), 3:0 meč predao Bojan Radoman.

U polufinalu Lasici je kod rezultata 6:2, 3:0 meč predao Vanja Vojinović, dok je Bojanu polufinale kod rezultata 6:3, 1:0 meč predao Žuhan Žang.

Anastasiji pobednički pehar u TK Marina Oasa

U prelepom ambijentu teniskog kluba Marina Oasa u Beogradu održan je turnir treće kategorije u konkurenciji do 12 godina za devojčice.

Pehar namenjen najboljoj takmičarki otišao je u ruke Anastasije Arsić koja je u finalu pobedila Tijanu Čurčin 6:4, 6:2. U polufinalu Anastasija je bila bolja od Klare Vaje 6:2, 6:2, dok je Tijana savladala Andreu Nou Galin 6:3, 6:2.

Mirjana i Dušan osvojili Sajmište

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održan je turnir druge kategorije u konkurenciji juniorki i juniora do 16 godina.

Najuspešnija na ovom turniru kod devojčica bila je Mirjana Jovanović koja je u finalu savladala Aleksandru Mihailov 7:6(3), 6:2. U polufinalu Mirjana je savladala Anamariju Cakić 6:2, 6:2, dok je Aleksandra pobedila Sofiju Madinu 6:4, 6:4.

Kod dečaka trijumfovao je Dušan Kostić koji je u finalu bio bolji od Alekse Savina 6:1, 6:4. U polufinalu Kostić je pobedio Vladana Krisana 6:2, 7:5, dok je Aleksa savladao Uroša Delića 5:7, 6:3, 6:3.

Huđec najbolji na Masteru

Datum objave: 22.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda za dečake u konkurenciji do 12 godina, treća kategorija, održano je na terenima TK Master.

Naslov najboljeg poneo je Aleksandar Huđec koji je u finali savladao Davida Rakića 7:5, 7:5. U polufinalu Huđec je bio bolji od Filipa Erbeza 6:1, 6:2, dok je Rakić pobedio Todora Vukomanovića 6:1, 6:2.

Stefanoviću prvo mesto na terenima OTK Beograd

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, dečaci, treća kategorija održano je na terenima OTK Beograd.

Pobedničko postolje pripalo je Aleksandru Stefanoviću koji je u finalu pobedio Mihajla Stojanovića 7:6(5), 6:2. U polufinalu Aleksandar je savladao Ognjena Đokića 6:0, 6:1, dok je Mihajlo bio bolji od Lazara Pantovića 6:1, 6:2.

Cvetanoviću trofej OP Niša

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija za dečake.

Šampionski pehar osvojio je Nikola Cvetanović koji je u finalu savladao imenjaka Nikolu Nikolića 6:3, 6:2.

U polufinalu  Nikolić je savladao Nemanju Dinića 6:2, 6:1, dok je Cvetanović bio bolji od Nemanje Marjanovića 6:3, 1:6, 6:1.

Lazar u Edin najbolji u Prijedoru

Na terenima TK Dr Mladen Stojanović u Prijedoru održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina, dečaci.
Pobednički trofej u dubl konkurenciji osvojio je par Lazar Dimitrijević (SRB) i Edin Mulalić (BIH).
U finalu su savladali Austrijski par Haas Moritza i Nikola Koglera, rezultatom 6:3, 6:1.

Nikola Jevtić osvojio Skoplje

Datum objave: 19.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 16-godišnji Nikola Jevtić nastavlja da niže trofeje na Tennis Europe takmičenjima u konkurenciji do 16 godina. Novi trofej Nikola je iskovao u Skoplju na terenima "Tennispark Skoplje".

Jevtić je bio postavljen za prvog nosioca ovog takmičenja. Težak meč imao je najpre u četvrtfinalu protiv Bugarina Simeona Terzieva kojeg je pobedio 2:6, 6:3, 6:2. U polufinalu savladao je zemljaka i imenjaka Nikolu Kijca 6:3, 2:6, 6:3. U finalu usledio je susret sa zemljakom Urošom Jovićem i žestoka višečasovna borba, koja je nakon šest spašenih meč lopti pripala Jevtiću rezultatom 7:5, 6:7(0), 7:6,(5).

Ovo je treća u nizu Tennis Europe titula za Jevtića, prethodne dve uzeo je u Tirani. Trenutno je na 64. mestu Tennis Europe liste do 16 godina, ali sedmi u trci za završni masters na kraju godine koji okuplja osam najboljih, što i jeste Nikolin cilj.

Gajić vicešampion Čačak Opena

Na terenima TK Sloboda u Čačku održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica najbolji rezultat od predstavnika Srbije zabeležila je Neneva Kolarević koja je igrala polufinale. Nakon velike borbe Nevena je polufinale izgubila od Japanke Kjoka Kubo 2:6, 6:0, 4:6.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Japanac Taijo Uenojama koji je u borbi za trofej šampiona nakon velike borbe i veoma rezultatski neizvesnog meča pobedio Aleksu Gajića 1:6, 7:5, 6:2.