Hamad u polufinalu Pieštana

Datum objave: 20.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Aktuelni Dvoranski šampion Srbije u konkurenciji do 16 godina, 13-godišnji Hamad Međedović plasirao se u polufinale Tennis Europe turnira (konkurencija do 14 godina) u Pieštanima.

Hamad je kao prvi nosilac ovog takmičenja u četvrtfinalu pobedio Mađara Petera Kalosaja 6:1, 6:2. U borbi za ulazak u finale ovog takmičenja Međedović će odmetiri snage sa Poljakom, šestim nosiocem Maksom Ksinovskim.

Počinje Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina

Datum objave: 19.05.2017. // Kategorija: Domaća scena
Jaka konkurencija najavljuje izuzetne partije

Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu (Tadeuša Košćuška 63a) od 20. maja mladi teniseri Srbije boriće se na Letnjem prvenstvu u konkurenciji do 16 godina, devojčice i dečaci.
Sam pogled na prijavu za ovo takmičenje govori da je ovo jedan od najjačih turnira u ovoj konkurenciji u poslednjih deset godina kod nas.
Kod devojčica na listi prijavljenih nalaze se Elena Milovanović koja će biti postavljena za prvog nosioca, Mihaela Đaković aktuelni šampion Srbije (Dvoransko prvenstvo do 16 za 2017), Emilija Kojčić, Anđela Jocović, kao i devojčice koje su do sada naizale sjajne rezultate: Iva Pantović, Ksenija Tmušić, Andrea Mrvić, Ana Vilček i mnoge druge.
Kod dečaka mesto prvog nosioca pripada Juhasu Kristianu, sledi Viktor Jović, Vanja Dobrnjac, Stefan Spasojević, Obradović Dušan...kao i aktuelni šampion Srbije (Dvoransko prvenstvo do 16 za 2017) Hamad Međedović.
U subotu i nedelju (20. i 21. maj 2017) na programu su kvalifikacije za Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina. Od ponedeljka kreću takmičenja u glavnim žrebovima.
Jedno je sigurno, a to je da sjajne partije, uzbuđenja, radosti, rezultatske tuge, viteške borbe neće izostati, a to nam garantuju mlade nade juniorskog tenisa u Srbiji.

REZULTATI 15 - 21. MAJA 2017.

Datum objave: 19.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Rim (WTA i ATP turnir)

Žene, singl:

1. kolo: Jelena Janković - Alison Riske (USA) 6:3, 6:3

2. kolo: Jelena Janković - Julia Goerges (GER) 6:2, 6:7(2), 1:6

dubl:

1. kolo: Janković, Petković (SRB,GER)  - Chiesa, Rubini (ITA,ITA) 7:5, 6:2

2. kolo: Janković, Petković (SRB,GER) - Bondarenko, Siniakova (UKR,CZE) 5:7, 5:7

Četvrtfinale: Filip Krajinović - Marton Fucsovics (HUN) 7:6, 7:6

Polufinale: Filip Krajinović - Guido Pella (ARG) 4:6, 6:3, 7:6(4)

Finale: Filip Krajinović - Norbert Gombos (SVK) 6:3, 6:2

Samarkand, Uzbekistan (75.000 dolara)

1. kolo, singl: Nikola Milojević - Marek Jalovivec (CZE) 6:3, 6:7, 6:4

Danilo Petrović - Evgeny Karlovsky (RUS) 4:6, 6:3, 6:4

2. kolo, singl: Nikola Milojević - K.M. Maamoun (EGY) 4:6, 7:5, 7:5

Danilo Petrović- Teymuraz Gabashvili (RUS) 4:6, 6:7(3)

Četvrtfinale: Nikola Milojević - Adrian Menendez Maceiras (ESP) 3:6, 6:2, 4:6

Žene -

Trnava, Slovakia (100.000 dolara)

1. kolo, singl: Aleksandra Krunić - (2) Evgeniya Rodina (RUS) 2:6, 1:6

Nina Stojanović - Naomi Broady (GBR) 6:2, 1:6, 6:7(9)

dubl:

1. kolo: (2) Krunić, Stojanović - Hrdinova, Kuncikova (CZE,CZE) 6:1, 6:4

Četvrtfinale: (2) Krunić, Stojanović - Fomina, Yashina (UKR,RUS) 3:6, 6:1, 8:10

Melinda i Jovan osvajači OP Novog Sada 10s

Datum objave: 18.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkurenciji dso 10 godina, zeleni nivo, za devojčice i dečake.

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Melinda Biro koja je u finalu pobedila Lanu Virc 4:0, 4:0. U polufinalu Melinda je bila bolja od Anđele Đuričković 4:0, 4:1, dok je Lana savladala Lenku Vuksanović 4:0, 4:0.

Kod dečaka konačnu pobedu ovog takmičenja odneo je Jovan Bjelobrk koji je u finalu pobedio Nikolu Erbeza 4:0, 4:2. U polufinalu Jovan je savladao Pavla Ćopića 4:3, 3:4, 7:5, dok je Nikola bio bolji od Matije Brajkova 4:3, 4:3.

Utešni turnir u konkurenciji devojčica pripao je Mariji Mikriukovoj koja je u finalu pobedila Marinu Kockar 4:1, 4:0.

Utešni turnir u konkurenciji dečaka osvojio je Sergej Vasić pobedivši u finalu Aleksu Radenkovića 2:4, 4:2, 7:6.

Janković osvojio Reket

Na terenima TK Reket održano je OP Beograda do 10 godina, narandžasti novi, za dečake.

Trofej šampiona podigao je Dimitrije Janković koji je u finalu pobedio Mihajla Antića 4:3(2).

U polufinalu Janković je bio bolji od Stefana Nikolića 4:1, dok je Mihajlo savladao Andreja Lujića 4:3(5).

Ćertić osvojio Lokomotivu

Pobednik takmičenja na terenima TK Lokomotiva u Beogradu, konkurencija do 12 godina (dečaci) je Petar Ćertić.

U finalu Petar je odmerio snage sa Andrejom Zagorcem i do pobedničkog pehara stigao rezultaom 6:3, 6:1.

U polufinalu Ćertić je bio bolji od  Alekse Smiljanića 6:1, 6:2, dok je Zagorac savladao Andreja Komnenića 6:4, 4:6, 6:1.

Đurđevićeva najbolja na Balansu

Datum objave: 17.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice.

Finalni susret koji je obilovao sjajnim poenima, iznedrio je i veliku borbu između Sanje Đurđević i Anđelije Nikolić, a koja je na kraju pripala Sanji rezultatom 6:4, 1:6, 6:4.

U polufinalu Đurđevićeva je bila bolja od Vlade Ponomarenko 7:5, 6:4, dok je Anđelija pobedila Taru Mihaljević 6:4, 6:1.

Održano OP Novog Sada za seniorke i seniore I kategorije

Na terenima TK As iz Novog Sada održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkurenciji seniorki i seniora, prve kategorije.

Kod seniorki trijumfovala je Sara Gvozdenović koja je u finalu posle velike borbe pobedila Aleksandru Stošić 7:6(7), 2:6, 6:3. U polufinalu Sara je bila bolja od Teodore Ševo 6:4, 6:3, dok je Aleksandra savladala Sandru Mišić 6:1, 6:1.

Kod seniora pobednički pehar osvojio je Bogdan Bajić koji je u finalnoj borbi savladao Miloša Radenkovića 7:6(5), 6:3. U polufinalu Bajić je pobedio Kostu Petrova 6:3, 6:0, dok je Miloš bio bolji od Stefana Kalafatića 6:3, 4:6, 6:0.

Jana i Zoran na pobedničkom postolju u Prokuplju

Datum objave: 16.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniski tereni kraj reke Toplice iznedrili su nove šampione. Na tradicionalnom turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina održananom u TK Topličanin u Prokuplju, koji je ove godine proslavio deset godina postojanja, na pobedničko postolje popeli su se u konkurenciji devojčica predstavnica Makedonije Jana Stojanova, kod dečaka mlada nada tenisa u Srbiji Zoran Ludoški. Time su se svrstali u lanac velikih šampiona ovog turnira na kome su neke od prvih međunarodnih trofeja osvajali sadašnje velike zvezde svetskog i tenisa u Srbiji: Olga Danilović (sada 9. juniorka sveta) i  Miomir Kecmanović (sada 1. junior sveta).

U finalu Prokuplje Opena 2017. kod devojčica snage su odmerile Jana Stojanova (Makedonija) i tenisera Srbije Teodora Milić. Do pobede i pobedničkog pehara stigla je Jana rezultatom 6:1, 6:4. U polufinalu Jana je savladala Belgijanku Saru Pantelić 4:6, 6:2, 6:3, dok je Teodora bila bolja od Tijane Sretenović 6:2, 6:3.

Kod dečaka naziv najbolje poneo je mlada teniska nada Srbije Zoran Ludoški koji je u finalu pobedio predstavnika BiH Edina Mulalića 6:0, 6:2. U polufinalu Zoran je bio bolji od Francuza Andreja Lončarevića 6:1, 6:2, dok je Edin savladao Romea Hadžimehmedovića 6:3, 6:1.

U konkurenciji ženskih dublova trijumfovao je par Jana Stojanova i Darja Suvirdjonkova (MKD, SRB) savladavši u finalu dubl Teodora Milić, Lara Stojanovski (SRB,SRB)  6:1, 6:4.

U muškom dublu do velikog slavlja došao je austrijski par Manuel Lazić i Daniel Cimerman kojima je srpski par Mateja Gojković, Aleksa Pisarić meč predao kod rezultata 7:5, 2:2.

Utešni turnir u konkurenciji devojčica osvojila je Emilija Zdravković koja je u finalu pobedila Klaru Kokev 6:2, 6:0, dok je kod dečaka u utešnom takmičenju najbolji bio Marko Nikolić savladavši u finalu Petra Markovića 6:2, 6:3.

Krstin osvojio Nigeriju

Povratak Krstina! Mladi teniser Srbije koji je pre godinu dana beležio najbolji rang u dosadašnjoj karijeri - 159. mesto na ATP listi, Peđa Krstin protekle nedelje takmičio se na turniru u Nigeriji nagradnog fonda 25.000 dolara.

Krstin je turnir završio na pobedničkom postolju savladavši u finalu prvog nosioca Francuza Kalvija Emerija 6:2, 6:4. U polufinalu Peđa je bio bolji od drugog nosioca ovog takmičenja Kanađanina Brajdena Šnura 6:7(5), 6:3, 6:2.

Ovo je 13. trofej Krstina u dosadašnoj karijeri, koji će mu doneti i povratak među 300. najboljih na svetu.

Pre mesec dana Peđa je igrao i finale čelindžera u Panami.