Arhiva vesti - Sve vesti

Dunja i Luka osvojili Masters VTS u konkurenciji do 12

Datum objave: 03.10.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održan je završni Masters u konkurenciji do 12 godina iz kalendara Teniskog saveza Vojvodine.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Dunja Marić koja je u finalu bila bolja od Katarine Milošević 6:0, 6:1. U borbi za treće mesto Teodori Kostović meč je bez borbe predala Anja Vujović.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Luka Ilić savladavši u finalu Nikolu Radišića 6:4, 6:2. U borbi za treće mesto Jovan Bjelobrk je pobedio Damjana Stojkovića 6:0, 6:2.

Olgi i Nikoli trofej "Berba grožđa 2018" u konkurenciji do 14

Na terenima TK Vršac održan je turnir za devojčice i dečake u konkurenciji do 14 godina, prva kategorija, pod nazivom "Berba grožđa 2018".

Pobednički pehar u konkurenciji devojčica osvojila je Olga Soročkina koja je u finalu pobedila Anu Savković 6:4, 6:3. U polufinalu Olga je bila bolja od Nine Zabrdac 6:4, 6:1, dok je Ana savladala Milicu Popovski 7:5, 6:3.

Kod dečaka trijumfovao je Nikola Jovanović pobedivši u finalu Lazara Dimitrijevića 7:5, 6:0. U polufinalu Nikola je pobedio Vanju Petrova 6:1, 5:7, 6:3, dok je Lazar savladao Romea Hadži-Mehmedovića 4:6, 6:4, 6:4.

Katarini OP Beograda za seniorke na terenima TK White Star

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, druga kategorija, održano je na terenima TK White Star.

Pobedu je odnela Katarina Kostić savladavši u finalu Tinu Vlajić 6:3, 6:2. U polufinalu Katarina je bila bolja od Šejle Agić 6:0, 6:1, dok je Tina pobedila Teodoru Vancagović 6:2, 6:3.

Rajiću trofej na Agrimesu

Na terenima TK Agrimes održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Dušanu Rajiću koji je u borbi za tron savladao Danijala Muminovića 6:4, 6:1. U polufinalu Dušan je pobedio Milana Macuru 6:7(5), 6:3, 6:1, dok je Danijal bio bolji od Ivana Dobrijevića 5:7, 6:3, 6:3.

Novak Đoković: „Deo mene je uvek verovao da mogu da se vratim vrlo brzo“

Datum objave: 01.10.2018. // Kategorija: Domaća scena
Najbolji teniser Srbije i jedan od najboljih u istoriji tenisa, vlasnik 14 gren slem titula, 31- godišnji Novak Đoković boravi u rodnom Beogradu gde se priprema za finiš takmičarske 2018. godine u kojoj je osvojio trofej iz Masters serije koji mu je nedostajao – Sinsinati i nove dve gren slem titule: Vimbldon i US Open.
Iako se očekivalo da će Novak igrati na ATP turniru u Pekingu koji je u toku, on se odlučio da finiš sezone završi turnirima u Šangaju, Parizu i Londonu.

Stojanovićeva osvojila dubl u Valensiji

Datum objave: 29.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 22- godišnja Nina Stojanović osvojila je dubl trofej na turniru u Valensiji koji je odigran za nagradni fond od 60.000 dolara + H.

Stojanovićeva koja na WTA listi u dublu zauzima 61. mesto do trijumfa u Valensiji došla je u paru sa Ruskinjom Irinom Hromačevom. One su u borbi za pobedničko postolje savladale par Gramatikopolu - Zarazua (GRE,MEX) 6:1, 6:4.

Nina je u Valensiji odigrala i četvrtfinale singla u kome je posle velike borbe izgubila od predstavnice Španije Paule Badose Gibert 4:6, 7:6(11), 6:7(7).

Trofej u Valensiji je 21. u dublu u karijeri naše mlade šampionke. Ima i šest profi titula u singl konkurenciji.

U 2018. Nina je osvojila i titulu u dublu u Pragu (nagradni fond 80.000 dolara), igrala finale Versmolda i Hodmezovasarhely (60.000) i Obidosa (25.000), učestvovala je na gren slem turnirima u glavnim takmičenjima u dublu - Australija (plasirala se među 16 najboljih na svetu), Rolan Garos i US Open. Osvojila je trofej u singlu u kineskom Baotou (60.000).

Bravo!

U prvoj sezoni na WTA sceni Danilovićeva uzela WTA titule i u singlu i dublu

Fed kup reprezentativka Srbije, 17 – godišnja Olga Danilović jop jednom je dokazala da je zvezda koja dolazi i da je rođena za velika dela!
Nakon osvajanja WTA trofeja u singlu na takmičenju u Moskvi koji se igrao za nagradni fond od 750.000 dolara čime je naša mlada teniska gracija postala je prva teniserka u istoriji koja je rođena u 21. veku i koja je osvojila WTA trofej, istoriju je ispisala i na turniru u Uzbekistanu.
Drugi WTA trofej u karijeri i u sezoni 2018, ovaj put u dublu, Olga je osvojila na takmičenju u Taškentu (250.000 dolara nagradni fond).

Za samo kratko vreme Olga je osvojila dva trofeja u singlu – Versmold (60.000)  i WTA u Moskvi, sa 246. mesta na svetu došla je do 101. mesta na svetu, a od 1. oktobra, kada izađe nova rang lista Danilovićeva će po prvi put biti u 100 najboljih na svetu.

Olga je pored toga što je sjajna singl igračica i majstor za dubl. To je i potvrdila i kao juniorka osvajanjem tri gren slem titule u dublu (Rolan Garos, Vimbldon i US Open). Prvi WTA trofej u dublu podigla je u Uzbekistanu gde je igrala u paru sa Slovačkom teniserkom Tamarom Zidanšek.
Na putu do trona Olga i Tamara su savladale četvrte nosioce (Jakupović – Lapko), druge nosioce (Hibino Kalašnjikova) u meču koji je obilovao preokretima i u kome su spašavale meč loptu, na kraju slavile rezultatom 4:6, 7:6(9), 10:4. U samom finalu pali su prvi nosioci, Fed kup reprezentativke Rumunije: Irinu Kameliju Begu (53. na svetu u singlu i 24. u dublu i koja ima osam WTA trofeja u dublu, 4 u singlu) i Raluka Olaru (54. na WTA listi u dublu, koja je igrala 17 WTA finala u dublu, osvojila devet).
Danilovićeva i Zidanšek su nadigrale favorizovane Rumunke i rezultatom 7:5, 6:3 stigle do WTA prvenca u dublu.

„U ovoj nedelji koja je bila teška i tužna za moju porodicu, ostali smo bez voljenog dede Milana Danilovića, a ja sam bila daleko, uz pomoć porodice skupila sam snagu i uspela da završim posao u Taškentu onako kako sam i želela kada sam kretala put dalekog Uzbekistana. Vraćam se sa titulom, ovaj put u dublu, a velika zahvalnost ide i mojoj partnerki Tamari koja je bila fenomenalna i koja me je vukla da idemo do kraja, do pobede. Uspele smo da pobedimo mnogo bolje i iskusnije igračice, dubl timove od nas“ – rekla je Olga nakon finala u Taškentu.
Sa Danilovićevom je na WTA turniru u Taškentu bio trener Dejan Vraneš. Do kraja sezone i zasluženog odmora, Danilovićeva koja će od ponedeljka biti nova članica elitnog top 100 kluba na WTA listi, odigraće još tri WTA turnira.
„Nakon tih takmičenja odlazim na odmor, pripreme za sezonu 2019 koju ću započeti možda u Kini ili Australiji. Ono što je važno i što me jako raduje je da ću prvi gren slem u sledećoj sezoni, Australijan Open početi u glavnom turniru, bez kvalifikacija i biće to moj prvi profi gren slem u Melburnu, prvi u glavnom turniru“ – zaključila je fantastična Olga Danilović.

Krunić srušila 6. na svetu!

Briljantna Aleksandra Krunić!

Prvi reket Srbije, 63. teniserka sveta u singlu, Aleksandra Krunić u prvom kolu WTA turnira u Pekingu (nagradni fond $8,285,274) eliminisala je 6. teniserku sveta Ukrajinku Elinu Svitolinu 0:6, 6:4, 7:6(4).

Kakav meč, sjajan meč i pobeda. Krunić je gubila 0:6 i 0:3, zatim i 1:4 u drugom setu i tada je usledio preokret koji se ne viđa često. Uspela je da eliminiše vođstvo protivnice, dođe do izjednačenja u setovima. U trećem setu povela je Aleksandra 2:0, servirala za meč na 6:5, ali se ipak ušlo u taj brek u kome je  Krunićeva stavila pečat na ovaj susret nakon 7:4 u taj  breku.

U drugom kolu Fed kup reprezentativka Srbije boriće se protiv pobednice susreta Van Ujtvank - kvalifikantkinja.

Bravo!

Danilovićeva osvojila WTA trofej u Taškentu

Briljantna Olga Danilović! Najbolja mlada teniserka Srbije. 17- godišnja Olga osvojila je drugu WTA titulu u karijeri i u sezoni 2018.

Nakon osvajanja WTA trofeja u Moskvi u singlu, do novog WTA pehara Danilovićeva je stigla u Uzbekistanu u dubl konkurenciji.

Prvi WTA dubl trofej Olga je iskovala u paru sa Slovakinjom Tamarom Zidansek. U borbi za pobedničko postolje Olga i Tamara su nadigrale prve nosioce, rumunski par Olaru - Begu 7:5, 6:3.

Olga je trenutno na 101. mestu WTA liste u singlu i od ponedeljka (1. oktobra 2018) nakon izlaska nove rang liste prvi put naći će se među 100 najboljih na svetu.

Bravo!

Seminar D licenca - TK Magnet Knjaževac

Datum objave: 28.09.2018. // Kategorija: Domaća scena

Seminar za sticanje D licence, rad sa decom uzrasta do 10 godina, počinje u subotu 29. septembra 2018. u 10:00 časova. Skup trenera je u 9.45 časova u klubu domaćinu. Domaćin seminara je T.K. “Magnet” Knjaževac. Treneri su obavezni da dođu u teniskoj opremi.