Arhiva vesti - Sve vesti

Mirjana i Mihajlo pobednici Čačak Opena 2016.

Datum objave: 27.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Sloboda u Čačku održan je turnir prve kategorije iz kalendara Teniskog saveza Srbije, u konkurenciji do 16 godina.

Kod juniorki trijufovala je Mirjana Ragastovac koja je u finalu savladala Kseniju Krstić 6:4, 6:1. U polufinalu Mirjana je bila bolja od Jasmin Gui 7:6(3), 6:3, dok je Ksenija pobedila Anastasiju Radojević 2:6, 6:3, 6:3.

Kod juniora šampionsko postolje pripalo je Mihajlu Drobnjakoviću koji je u finalu pobedio Borisa Živkovića 6:0, 6:0. U polufinalu Mihajlo je bio bolji od Jovana Ćirkovića 6:1, 6:3, dok je Boris savladao Stefana Ivića 6:1, 6:3.

Petroviću novi trofej

Mladi teniser Srbije, 24-godišnji Danilo Petrović osvojio je drugi trofej u sezoni 2016, ukupno osmi u dosadašnjoj karijeri kada je u pitanju singl konkurencija.
Danilo je do nove titule stigao u Skoplju, gde je na turniru vrednom 10.000 dolara u finalu savladao Francuza Aleksandera Mulera 6:3, 4:6, 7:6(6).
U polufinalu Petrović je bio bolji od Italijana Klaudija Fortune 6:3, 6:2.
U dubl konkurenciji Petrović je u paru sa Nebojšom Perićem odigrao finale u kome su poraženi od para Jotovski, Lazov (MKD,BUL) 3:6, 2:6.

Vanja Dobrnjac osvojio Veli Lošinj

Mladi teniser Srbije, 15 - godišnji Vanja Dobrnjac osvojio je trofej na Tennis Europe turniru u konkurenciji do 16 godina - Adriatic cup koji je održan u Veli Lošinju.
U borbi za trofej Vanja je savladao prvog nosioca iz Hrvatske Mileta Matića 6:3, 3:6, 6:2.
U polufinalu Dobrnjac je savladao drugog nosioca iz BiH Luku Đurđevića 6:1, 6:4.

Đere vicešampion u Milanu

Datum objave: 26.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 21-godišnji Laslo Đere osvojio je drugo mesto na turniru iz čelindžer serije koji je održan u Milanu (nagradni fond 42.500 evra).

U borbi za prvi trofej ovog ranga Laslo se borio sa domaćim predstavnikom Markom Ćećinatom koji je do pobede došao rezultatom 2:6, 2:6.

U polufinalu Laslo je bio bolji od Španca Gimeno-Travera 6:2, 3:6, 7:5.

Đere je u ovoj sezoni osvojio fjučers u Tunisu, igrao glavni turnir Rolan Garosa, trenutno je na 240. mestu ATP liste, ali će mu finale iz Milana doneti skok i približiće se njegovom najboljem rangu do sada - 170. mesto na svetu.

Vimbldon 2016 - žreb i rezultati

Gren slem, podloga - trava, London (27. juna - 10. jula 2016)

Žene, singl:

1. kolo -

(q) Aleksandra Krunić - Monica Niculescu (ROU)

(23) Ana Ivanović - Ekaterina Alexandrova (RUS)

(22) Jelena Janković - Stefanie Voegele (SUI)

dubl:

1. kolo: Janković, Krunić - Arruabarrena, Kovinić (ESP,MNE)

Muškarci, singl:

1. kolo -

(1) Novak Đoković - James Ward (GBR)

Janko Tipsarević - (16) Gilles Simon (FRA)

Viktor Troicki - Tristan Lamasine (FRA)

Dušan Lajović - Dustin Brown (GER)

Dubl -

1. kolo:

Troicki, Lajović - Dolgopolov, Stakhovsky (UKR,UKR)

(14) Zimonjić, Stepanek (SRB,CZE) - Johnson, Querrey (USA,USA)

Tipsarević, Lu (SRB,TPE) - Matkowski, Paes (POL,IND)

Nina nastavlja da niže uspehe

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije, 19 - godišnja Nina Stojanović nastavlja sa sjajnim partijama iz nedelje u nedelju na međunarodnoj sceni.

U dosadašnjem delu takmičarske 2016. odigrala je samo osam turnira, ali na svim zabeležila izvanredne rezultate. Odigrala je četiri finala singla, od toga osvojila jedan trofej, osvojila dve titule u dubl konkurenciji.

Prošle nedelje Nina je blistala u Nemačkoj (Braunšvajg, 25.000 dolara) gde je u singlu osvojila trofej, u dublu je igrala finale. Ovu takmičarsku nedelju takođe je završila sa trofejom u ruci, osvojila je dubl na turniru u Švedskoj (Istad, 25.000 dolara) gde je u paru sa Šveđankom Kornelijom Lister u finalu pobedila par Evtimova - Konig (BUL,AUT) 6:4, 6:2.

U singlu je zaustavljena u polufinalu od Šveđanke Suzane Čelik 4:6, 4:6.

Spremo titula u Mariboru

Mlada teniserka Srbije, 24-godišnja Milana Spremo osvojila je pobednički trofej na turniru nagradnog fonda 10.000 dolara koji je održan u Mariboru.

Milana je u finalu savladala domaću predstavnicu Mancu Pislak 7:6(4), 0:6, 6:2.  U polufinalu Spremo je bila bolja od Hrvatice Slivije Njirić 6:3, 4:6, 6:2.

Ovo je peti trofej u singlu nagradnog fonda 10.000 dolara koji je Milana osvojila u dosadašnjoj karijeri, prvi u sezoni 2016.

Trenutno je na 501. mestu WTA liste, ali očekuje je napredak kada se upišu bodovi iz Maribora.

Jelena i Aleksa osvojili Memorijal Mome Unkovića do 18 (TK CZ)

Datum objave: 23.06.2016. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda (Karaburma, Beograd) održan je Memorijal Mome Unkovića u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

U konkurenciji juniorki trijumfovala je Jelena Kovač koja je u borbi za trofej savladala Ivanu Cvetić 6:2, 6:4. U polufinalu Jelena je bila bolja od Dine Dudić 6:3, 6:2, dok je Ivana savladala Teodoru Vujičić 2:6, 7:5, 7:6(9).

Kod juniora pobedničko postolje pripalo je Aleksi Lazareviću kome je u finalu meč bez borbe predao Dušan Rajić. U polufinalu Lazarević je pobedio Aleksu Bućana 7:6(5), 2:6, 7:6(5), dok je Rajić bio bolji od Alekse Đerkovića 6:2, 6:1.

Zlatibor Springs Open u konkurenciji do 10 odložen

Turnir u konkurenciji do 10 godina koji je trebao biti održan na terenima TK Zlatibor Springs, na planinskoj lepotici Srbije - Zlatiboru, sa početkom od 25. juna 2016. godine odložen je i biće pomeren za novi datum koji će naknadno biti saopšten.

Sve informacije u vezi pomeranja ovog takmičenja moći ćete naći na sajtu Teniskog saveza Šumadije i Zapadne Srbije

Vučić osvojio OP Srema

Datum objave: 20.06.2016. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zmaj u Sremskoj Mitrovici održano je OP Srema u konkurenciji do 16 godina za juniore.

Pobedničko postolje pripalo je Jovanu Vučiću koji je u finalu savladao Strahinju Radanovića 7:5, 6:2.

U polufinalu Jovan je bio bolji od Dušana Ognjenovića 6:0, 6:2, dok je Strahinja pobedio Dušana Kostića 3:6, 6:4, 6:3.