Nina Stojanović u polufinalu Tijanjina

Datum objave: 27.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović plasirala se u polufinale turnira vrednog 50.000 dolara koji se održava u Tijanjinu.
Nina je u četvrtfinalu savladala Jing-Jing Lu iz Kine 4:6, 6:4, 6:3.
Za plasman u finale Stojanovićeva će se boriti sa domaćom teniserkom Fangžu Liu.

Tamara i Marko novi šampioni Srbije u konkurenciji do 16

Datum objave: 26.05.2016. // Kategorija: Domaća scena

Završeno je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina koje je održano na terenima TK TAŽ u Nišu.

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Tamara Malešević koja je u finalu savladala Anđelu Skrobonju 3:6, 6:2, 6:4. U polufinalu Maleševićeva je bila bolja od Teodore Ristić 6:3, 6:2, dok je Anđela pobedila Mihaelu Đaković 7:5, 6:0.

U muškoj konkurenciji na pobedničko postolje popeo se Marko Miladinović koji je u finalu pobedio Bodina Žakovića 6:4, 6:1. U polufinalu Miladinović je bio bolji od Đorđa Radana 6:2, 6:2, dok je Žarkoviću kod rezultata 4:1 meč predao Kristian Juhas.

U muškom dublu trijufovao je par Miroslav Cvjetan, David Obradović nakon pobede u finalu nad parom Veljko Pejčić, Lazar Radenković 6:4, 6:2.

BUDI HUMAN - POMOZIMO IGORU NURKIĆU

Datum objave: 26.05.2016. // Kategorija: Vesti

BUDIMO HUMANI!

Teniski savez Srbije priključio se akciji prikupljanja pomoći za osamnaestogodišnjeg Igora Nurkića iz Niša, člana univerzitetskog džudo kluba "Kinezis", kojem je postavljena dijagnoza limfomne leukemije finansijskom donacijom.

LETNJE PRVENSTVO SRBIJE U KONKURENCIJI DO 16 GODINA - TK TAŽ, NIŠ

Datum objave: 24.05.2016. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK TAŽ u Nišu održava se Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina - juniorke i juniori.

glavni žreb juniori do 16

glavni žreb juniorke do 16

OP VRNJAČKE BANJE (do 12) u znaku Aleksandre i Nikole

Na terenima teniskog kluba "AS-NS" u Vrnjačkoj Banji od 21.05.2016. do 22.05.2016. uspešno je realizovano OP VRNJAČKE BANJE  za dečake i devojčice u konkurenciji do 12 godina.
U finalu kod devojčica snage su odmerile Aleksandra Joković (TK Sloboda) i Emina Milovanović (TK Rado). Pobedu je izvojevala Aleksandra rezultatom 6:3,6:3.
U maratonskom finalu kod dečaka , koje je trajalo 3 sata i 20 minuta, za pobednički trofej borili su se Nikola Perić (TK Bor) i Lazar Bojović (TK Lučani). Pobedu je izvojevao Nikola Perić rezultatom 6:4,4:6,6:4.
Sudija je bio Miloš Jovan Živanović

“Sportom protiv nasilja” u Kikindi

Datum objave: 24.05.2016. // Kategorija: TSS škola tenisa
Đake Osnovne škole „Sveti Sava“ u Kikindi , posetila je akcija “Sportom protiv nasilja”, koju  već treću godinu za redom sprovode NIS, Teniski saveza Srbije (TSS), Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstvo omladine i sporta.

Draginja osvojila Kazablanku

Datum objave: 22.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i veoma perspektivna juniorka Srbije, 16-godišnja Draginja Vuković osvojila je duplu krunu na ITF turniru u Kazablanci (G4).
Kao drugi nosilac Draginja je u borbi za trofej u singlu savladala kvalifikantkinju iz Grčke Danai Petroulu 6:2, 6:3.
U dubl konkurenciji u paru sa ruskinjom Darjom Solovejovom u finalnoj borbi slavila je nad parom Kirot - Žorge (FRA,POR) 6:7(4), 7:5, 10:2.
Dvorstruki trijumf u Maroku Vukovićevoj će doneti skok na ITF listi i plasman među 200. na svetu.

U Beogradu održana redovna Skupština TSS

Datum objave: 21.05.2016. // Kategorija: Domaća scena

Teniski centar „Novak“ je u subotu (21.05.2016) bio domaćin delegatima Skupštine Teniskog saveza Srbije, koja je održana u svečanoj sali ovog teniskog zdanja.

Skupštinom TSS je predsedavao njen Predsednik  Milan Jerinkić, izveštaj o radu TSS za 2015. podneo je Predsednik TSS i UO TSS Mr. Mirko Petrović, dok je finansijski izveštaj obrazložila finansijski direktor TSS Snežana Danilović.

Prvi Elenin Tennis Europe trofej (do 16)

Datum objave: 20.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15 – godišnja Elena Milovanović odigrala je njeno prvo finale Tennis Europe turnira druge kategorije (konkurencija do 16) i već u prvom finalu stala je na pobedničko postolje. Milovanovićeva je na takmičenju u Mariboru (Slovenija) osvojila prvi trofej u ovoj kategoriji savladavši u finalu rezultatom 6:4, 7:5 drugog nosioca ovog turnira, Mađaricu Adrien Nagi.
Na drugom Tennis Europe turniru koji je usledio nakon ovog trijumfa, takođe u Mariboru Elena je takođe zabeležila sjajan rezultat, stigla je do polufinala u kome je posle velike borbe izgubila od prvog nosioca ovog takmičenja Italijanke Melanije Delai 6:3, 1:6, 1:6.
Elenu nakon ovih rezultata očekuje veliki skok na Tennis Europe listi.

Miladinović osvojio ITF prvenac

Velika mlada nada srpskog tenisa, 15-godišnji Marko Miladinović osvojio je ITF prvenac, na turniru koji je održan u Ulcinju.
Nakon dva ITF finala u konkurenciji do 18 godina koje je Marko odigrao u Moskvi i Podgorici, treći put bila je treća sreća. Miladinović je prvi ITF trofej osvojio u Ulcinju(G4) gde je u finalnoj borbi salvadao Rusa Timofeja Skatova 6:1, 7:5.
Miladinović se nalazi na 212. mestu ITF liste, kada se upišu poeni koje je osvojio u Ulcinju uslediće veliki skok.