Natalija i Luka najbolji u Kruševcu

Datum objave: 28.06.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kruševac održan je turnir iz kalendara Teniskog saveza Srbije u konkurenciji do 12 godina, prve kategorije.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Natalija Senić koja je u finalu savladala Andreu Mrvić 6:2, 6:3. Natalija je u polufinalu bila bolja od Ane Vilček 6:2, 3:6, 6:0, dok je Andrea savladala Juliju Radenković 6:3, 6:3.

Kod dečaka šampionski trofej osvojio je Luka Jovanović koji je u finalu pobedio Stefana Skobeleva 6:2, 6:1. U polufinalu Luka je savladao Lazara Danića 0:6, 6:0, 6:0, dok je Stefan bio bolji od Marka Živanovića 6:2, 6:2.

Drobnjaković na tronu

Na terenima TK Victoria održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, iz kalendara TSS prve kategorije.

Šampionski trofej osvojio je Mihailo Drobnjaković koji je u finalu savladao Veljka Blagojevića 7:6(9), 6:3.

U polufinalu Mihajlo je pobedio Aleksu Đerkovića 7:5 6:3, dok je Veljko salvadao Gorana Životića 3:6, 6:4, 6:3.

Dominacija Zekića

Datum objave: 28.06.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Sunrise u Šapcu održan je turnir iz fjučers serija u muškoj konkurenciji. Ovaj turnir obeležila je briljantna igra i rezultatska dominacija tenisera Srbije Miljana Zekića.

Miljan je osvojio duplu krunu - singl i dubl.

Do trofeja u singlu stigao je iz kvalifikacija, u finalu Zekić je savladao Čeha Robina Staneka 2:6, 6:4, 6:1. Ovo je bilo 20. finale u singl konkurenciji za Zekića,  12. titula u karijeri.

U dubl konkurenciji Miljan je u paru sa Tomislavom Jotovskim (Makedonija)  u finalu bio bolji od drugih nosilaca, Florana Djepa i Fransoe Artura Vibera iz Francuske  6:7(4), 6:0, 10:4. Ovo je bilo 37. finale u dubl konkurenciji za Miljana Zekića, a 19. titula u karijeri.

Milana druga u Prokuplju

Na terenima TK Topličanin u Prokuplju održan je fjučers za žene pod nazivom Euro-Commerce Open 2015.

Šampionski trofej otišao je u ruke predstavnici Australije, trećem nosiocu Aleksandri Nankarov koja je u finalu zaustavila našu mladu teniserku Milanu Spremo 6:1, 7:5.

Milana je u poslednje dve nedelje odigrala dva fjučersa, od toga jedan osvojila (Niš), na drugom stigla do finala (Prokuplje).

U polufinalu Milana je bila bolja od četvrtog nosioca Slovakinje Skamlove 6:4, 6:3, dok je Nankarovoj kod njenog vođstva od 6:3, 2:0 meč polufinala predala naša teniserka Dejana Radanović.

Teniski savez Srbije nastavlja sa zanimljivim i, pre svega, atraktivnim akcijama kada su u pitanju najmlađi žitelji zemlje. Drugu godinu za redom TSS organizuje akciju naučimo tenis koja je uključila i decu sa posebnim potrebama, zajedno s njihovim roditeljima. TSS ovu akciju sprovodi u saradnji sa Milošom Popovićem (predsednik udruženja "Posebni asovi") na čiju se ideju i inicijativu pristupilo ovom projektu.

Bljesak Spremo u Nišu

Datum objave: 24.06.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Milana Spremo je teniserka velikog potencijala, ali igračica koja se još nije u potpunosti pokazala i dokazala. Proteklog vikenda uspešno je nastupila na fjučers turniru u Nišu koji se igrao na terenima TA Živković. Igrala je sve bolje što je turnir odmicao, da bi na kraju u finalu bila bolja od treće nositeljke, Slovakinje Čantal Sklamove – 6:2, 6:4.

Drobnjaković drugi u Skoplju

Datum objave: 21.06.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Pavle Drobnjaković poneo je naziv vicešampiona u Skoplju, na tuniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina.

Pavle je kao 15. nosilac u finalu izgubio od prvog nosioca, predstavnika Bugarske Zlatana Palazova 3:6, 3:6. U polufinalu Drobnjaković je pobedio Makedonca Andreja Andrevskog 4:6, 7:6(4), 6:0.

Drobnjaković je u paru sa zemljakom Milanom Radojkovićem odigrao i polufinale dubla u kome su poraženi od para Palazov – Telkedžijev 2:6, 2:6.

Milana Spremo osvojila Niš Open 2015.

Na terenima TA Živković u Nišu održan je prvi ženski fjučers u Srbiji za 2015. godinu.

Trijumf u singlu ostvarila je teniserka Srbije Milana Spremo koja je u finalu preslišala trećeg nosioca, predstavnicu Slovačke Čantal Sklamovu 6:2, 6:4. Milani je ovo treći fjučers trofej u karijeri, pre Niša osvojila je Brčko (2013) i San Severo (2010).

Zadovoljna sam osvojenim turnirom u Nišu. Konačno, posle dužeg vremena, sam počela da dižem formu i se nadam da ću nastaviti sa dobrim igrama – rekla je Spremo.

Danilo vicešampion u Valjevu

Završen je drugi  turir iz fjučers serije koji se ovog leta igraju širom Srbije. Fjučers 2 Srbija 2015. održan je u Valjevu pod nazivom Slice Open 2015.

Do šampionske titule došao je Nemac  Nico Matić koji je u finalu savladao domaćeg tenisera Danila Petrovića 6:4, 6:4.

Čačak Open 2015. u znaku Mihaele i Luke

Na terenima TK Sloboda u Čačku održan je 15. po redu, tradicionalni Čačak Open u konkurneciji do 14 godina, za devojčice i dečake iz kalendara Tennis Europe.

U konkurenciji devojčica trijufovala je Mihaela Đaković koja je u finalu savladala  Mariju Tudorače iz Rumunije  6:3, 6:2.

U muškom finalu Luka Stefanović iz Srbije slavio je protiv Boruta Šraja iz Slovenije 6:3, 6:2.