Arhiva vesti - Sve vesti

Olgi pobedničko postolje u Švajcarskoj

Datum objave: 08.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 18-godišnja Olga Danilović ponela je naslov šampiona u singl konkurenciji na turniru u švajcarskom Montreu koji se igrao za nagradni fond 60.000 dolara.

U borbi za pobedničko postolje Olga je savladala predstavnicu Austrije Juliju Graber 6:2, 6:3. Pre mesec dana Danilovićeva je odigrala i finale turnira u Hečingenu (60.000 dolara nagradni fond).

Olga je do sada osvojila šest profi singl titula, od toga i WTA trofej vredan 700.000 dolara. Bila je 96. na svetu, trenutno je na 213. mestu i sledi značajan skok kada se upišu poeni iz Montrea.

Bravo!

Stojanovićevoj trofej u Čengšeu

Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović osvojila je singl trofej na turniru nagradnog fonda 60.000 dolara koji se održao u kineskom mestu Čengšeu.

Stojanovićeva je u borbi za trofej deklasirala predstavnicu Bugarske Aleksandrinu Najdenovu 6:1, 6:1.

Ovo je sedmi singl trofej za našu reprezentativku, prvi u 2019. Trenutno je na 165. mestu WTA liste, ali kada se upišu poeni iz Kine sledi značajan skok.

Bravo!

Popović u polufinalu ITF takmičenja u Novom Sadu

Datum objave: 05.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 16-godišnji Stefan Popović jedini je predstavnik Srbije koji se plasirao u završni takmičenja na juniorskom ITF turniru u Novom Sadu, druge kategorije.

Popović je obezbedio plasman u polufinale pobedom nad predstavnikom Slovenije FIlipom Džefom Planinšekom 1:6, 6:3, 7:6(4). Za ulazak u finale i borbi za trofej Stefan će se boriti protiv treće nosioca ovo takmičenja, Rusa Marata Šaripova.

Prošle nedelje na juniorskom ITF turniru u Pančevu Popović je poneo naslov šampiona u dubl konkurenciji.

Bravo!

Lasici Master

Datum objave: 04.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji juniora, do 18 godina, druga kategorija.

Trijumfovao je Mihajlo Lasica koji je u finalu savladao Aleksu Gajića 6:3, 6:1. U polufinalu Lasica je bio bolji od Andrije Stoškovića 6:0, 6:2, dok je Aleksa pobedio Jakova Travicu 6:0, 6:1.

Aleksandra i Dev osvojili Čolanov memorijal

rvena zvezda u Beogradu održan je Čolanov memorijal u konkurenciji devojčica i delaka do 12 godina, I kategorija.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Aleksandra Stevanović koja je u finalu bila bolja od Teodore Kostović 6:4, 6:0. U polufinalu Stevanovića je savladala Helenu Radman 6:4, 6:2, dok je Kostovićeva pobedila Galu Ivanović 6:4, 6:0.

U konkurenciji dečaka do pobedničkog pehara stigao je Dev Šivšanker Kanbargimat koji je u finalu pobedio Jovana Bjelobrka 7:5, 6:2. U polufinalu Dev je polufinalu bio bolji od Alekse Oparnice 6:1, 6:1, dok je Jovan savladao Miloša Mandića 6:1, 6:4.

Stefanoviću seniorska titula u TK TAŽ

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo za seniore.

Pobedničko postolje osvojio je Luka Stefanović koji je u finalu savladao Lazara Vojinovića 6:2, 5:7, 6:3. U polufinalu Luka je bio bolji od Lazara Radenkovića 6:3, 6:2, dok je Vojinović pobedio Aleksu Ćirića 2:6, 6:2, 6:2.

Milenkovića osvojila Top Ten

Na terenima TK Top Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke.

Naslov šampiona ponela je Neda Milenković koja je u finalu savladala Anamariju Kovačević 6:7(1), 7:5, 6:2. U polufinalu Neda je bila bolja od Ive Poleksić 6:0, 6:3, dok je Anamarija pobedila Jelenu Jevtić 1:6, 6:4, 6:1.

Ćertiću Loptica

Na terenima TK Loptica u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake.

Šampionski pehar osvojio je Petar Ćertić koji je u finalu savladao Aleksu Smiljanića 7:6, 7:6. U polufinalu Petar je bio bolji od Vlade Jankanja 6:2, 6:2, dok je Aleksa pobedio Ognjena Jagrovića 6:3, 7:6.

Milici OP TK AS Timok

U Zaječaru na terenima TK AS Timok održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice.

Pobedu je odnela Milica Martinović koja je u finalu savladala Janu Radojković 7:5, 6:4. U polufinalu Milica je bila bolja od Hristine Petrović 6:3, 6:2, dok je Jana pobedila Sofiju Krstić 6:1, 6:2.

OP Kikinde u znaku Pekarevića

Na terenima TK Kikinda održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji dečaka do 14 godina.

Šampionski pehar osvojio je Marko Pekarević koji je u finalu savladao Uroša Ćirića 6:1, 7:6(3). U polufinalu Marko je bio bolji od Nemanje Đorđevića 6:0, 6:3, dok je Uroš pobedio Aleksu Borbelja 6:4, 6:3.