Arhiva vesti - Sve vesti

KONKURSI - ORGANIZACIJA LETNJIH TURNIRA I DRŽAVNIH PRVENSTAVA 2019.

Datum objave: 05.03.2019. // Kategorija: Domaća scena

Poštovani,

Teniski savez Srbije raspisuje konkurse za organizaciju Letnjih državnih prvenstava 2019. i organizaciju letnjih takmičenja iz kalendara TSS

detalje vezano za organizaciju Letnjih državnih prvenstava 2019. možete pogledati ovde

detalje vezano za organizaciju letnjih takmičenja iz kalendara TSS možete pogledati ovde

kalendar 2019. (u radu) možete pogledati ovde

Jorovićeva pokorila Osaku

Datum objave: 03.03.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 21- godišnja Ivana Jorović osvojila je prvu profi ITF titulu u sezoni2019. i 13. po redu u karijeri.

Do novog naslova šampiona Jorovićeva je stigla na turniru u Osaki (Japan) koji se igrao za nagradni fond od 25.000 dolara. U borbi za trofej u Osaki Ivana je pobedila kineskinju Žia Žing Lu 6:3, 5:7, 6:2.

Trijumfom u Osaki Jorovićeva je stigla do praga ulaska u 100 najboljih tenisetki sveta, trenutno je na 108. mestu WTA liste.

Laslo zaustavljen u polufinalu Sao Paola

Drugi reket Srbije, 23 - godišnji Laslo Đere zaustavljen je u polufinalu ATP turnira u Sao Paolu. Nakon osam briljantnih i vezanih pobeda na ATP turnirima u Brazilu, osvjene prve ATP titule, plasmana na 37. poziciju ATP liste, naš as je stao na pragu plasmana u novo finale. U polufinalu Sao Paola nakon velike borbe Đerea je pobedio Argentinac Gvido Pelja 6:7(10), 6:7(2).
Sjajne partije u Južnoj Americi donele su i specijalnu pozivnicu Laslu za učešće u glavnom turniru Mastersa u Indijan Velsu koji startuje za četiri dana.
Na novoj ATP listi koja izlazi 4. marta 2019. Đere bi trebao da zauzme 32. poziciju, što će biti njegovo najbolji rang do sada.

Đere za polufinale u Sao Paolu protiv Feliksa

Datum objave: 01.03.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Sao Paolu (nagradni fond 618.810 dolara). U drugom kolu posle velike borbe naš mladi as savladao je drugog nosioca ovog takmičenja, Tunižanina Maleka Žazirija 6:3, 3:6, 7:6(2).

U borbi za polufinale 37. teniser sveta Đere će igrati protiv Kanađanina Feliksa Ožea Alisima, čime će ova dva tenisera ponovo odmeriti snage nakon samo pet dana od njihovg susreta u finalu ATP turnira u Riju u kome je slavio šampion iz Srbije.

Dragoviću seniorska titula u TA Tipsarević

Datum objave: 27.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TA Tipsarević (Olimp) održano je Prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Stefan Dragović koji je u finalu bio bolji od Marka Pavlovića 6:0, 6:2. U polufinalu Stefan je pobedio Pavla Daljeva 4:6, 6:3, 7:5, dok je Marko savladao Luku Stojanovića 6:3, 6:1.

Ana i Uroš osvojili narandžasti nivo u Topacu

Datum objave: 26.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Topaco održano je Prvenstvo za devojčice i dečake u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo.

Kod devojčica pobedu je odnela Ana Lukač koja je u finalu savladala Dragicu Stevanović 5:3. U polufinalu Lukačeva je pobedila Helenu Vlajić 5:4(0), dok je Stevanovićeva bila bolja od Marije Đukić 4:0. Utešni turnir osvojila je Zoja Grbić koja je u finalu pobedila Hanu Ilić 4:1.

U konkurenciji dečaka naslov šampiona poneo je Uroš Palavestrić koji je u finalu pobedio Viktora Višnjića 5:4(3). U polufinalu Uroš je bio bolji od Uglješe Đokovića 4:1, dok je Viktor savladao Nikolu Stanojevića 5:4(3). Utešni turnir osvojio je Aleksandar Pijević savladavši u finalu Andriju Sandžakovića 4:2.

Milica Popovski osvojila OP do 14 na terenima TK Classics

Datum objave: 25.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Classics u Beogradu održano je Prvenstvo do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Milica Popovski koja je u finalu savladala Ninu Zabrdac 6:2, 7:6(4). U polufinalu Milica je pobedila Vaju Klaru 6:4, 6:2, dok je Nina bila bolja od Maje Miščević 6:3, 6:1.

Emilija najuspešnija u Nišu

Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji devojčica do 16 godina održano je na terenima TA Živković.

Pobedu je odnela Emilija Zdravković koja je u borbi za trofej savladala Jovanu Nikolić 6:4, 6:3. U polufinalu Emilija je bila bolja od Mine Milosavljević 6:2, 6:1, dok je Jovana pobedila Saru Milosavljević 6:3, 6:3.

Heleni i Pavlu Kup Srbije do 12 u Subotici

Na terenima TK Spratak u Subotici održan je Kup Srbije za devojčice i dečake u konkurenciji do 12 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Helena Radman koja je u finalu bila bolja od Teodore Kostović 6:2, 6:1. U polufinalu Radmanova je savladala Katarinu Milošević 7:6(4), 6:3, dok je Kostovićeva pobedila Petru Konjikušić 6:2, 6:0.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Pavle Ćopić pobedivši u finalu Aleksu Mirkovića 6:3, 6:2. U polufinalu Pavle je bio bolji od Mihaila Nikića 7:6(6), 6:3, dok je Aleksa savladao imenjaka Aleksu Oparnicu 1:6, 6:2, 6:1.

Laslo Đere: Zauvek ću se sećati ovog trenutka

Datum objave: 25.02.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Bacio nas je sve na kolena. Suzama mladića ogrnutog snagom i herojstvom kakvo se retko sreće i viđa pridružile su se i suze svih nas pored malih tv ekrana koji smo pratili i zdušno navijali za njega. Trenutak koji će večno pamtiti junak srpskog i svetskog teniskog neba pamtićemo i mi svi zajedno sa njim, jer njegova priča je posebna, nesvakidašnja, ona srce slama, ona boli, ona inspiriše. Dovoljno je reći Laslo Đere! Dejvis kup reprezentativac Srbije prvi ATP trofej u karijeri osvojio je pobedom u finalu turnira u Rio de Žaneiru nad Kanađaninom Feliksom Ožeom Alisimom 6:3, 7:5,  pehar mu je uručio legendarni Brazilac, bivši prvi reket sveta Guga Kuerten.
ATP takmičenje u Rio de Žaneiro igralo se za nagradni fond 1.786.690 dolara. Od 25. februara 2019. Laslo Đere će biti 37. teniser sveta i time drugi reket Srbije!