Arhiva vesti - Sve vesti

Trijumf Lasice u TK Đukić

Datum objave: 21.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za muškarce, II kategorija.

Naslov šampiona poneo je Mihajlo Lasica koji je u finalu savladao Nikolu Jovanovića 1:6, 6:4, 6:2. U polufinalu Lasica je pobedio Vanju Vojinovića 3:6, 6:4, 6:0, dok je Nikola bio bolji od Stefana Malbaše 6:1, 2:6, 7:6.

Ilija osvojio Top Ten zeleni nivo

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za dečake, održano je na terenima TK Top Ten.

Pobednički pehar osvojio je Ilija Ilić savladavši u finalu Pavla Stojiljkovića 4:5(5), 4:1, 7:3. U polufinalu Ilija je bio bolji od Marka Trivića 4:2, 4:2, dok je Pavlu susret predao Igor Perić.

Rolan Garos 2019 - rezultati

Datum objave: 21.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Glavni turnir -

Žene:

1. kolo: Aleksandra Krunić -

Ivana Jorović -

Muškarci:

1. kolo: (1) Novak Đoković - Hubert Hurkacz (POL)

(30) Dušan Lajović - kvalifikant

Filip Krajinović - (32) Frances Tiafoe (USA)

Janko Tipsarević - Grigor Dimitrov (BUL)

(31) Laslo Đere - Albert Ramos - Vinolas (ESP)

2. kolo: Peđa Krstin - (12) Guilllermo Garcia Lopez (ESP) 6:4,  3:6, 4:6

Viktor Troicki - Jason Kubler (AUS) 6:1, 7:6(9)

Nikola Milojević - Mathias Bourgue (FRA) 6:2, 4:6, 5:7

3. kolo: Viktor Troicki - Alexandre Muller (FRA)

Kostovićevoj OP Šida do 12

Na terenima TK Sol 022 u Šidu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, prva kategorija.

Naslov šampiona ponela je Teodora Kostović kojoj je meč finala kod rezultata 6:0, 2:0 predala Katarina Milošević. U polufinalu Kostovićeva je savladala Helenu Radman 6:0, 3:6, 6:3, dok je Miloševićeva pobedila Miu Milisavljević 3:6, 6:3, 6:0.

Pavloviću crveni nivo u TK Balans

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo do 10 godina crveni nivo.

Pobedu je odneo Marko Pavlović koji je u finalu savladao Rastka Kekovića 5:2, 5:3. U polufinalu Marko je pobedio Aleksu Kolundžiju 5:2, 5:4, dok je Keković bio bolji od Petra Travice 5:3, 1:5, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Nikola Ilić savladavši u finalu Andriju Bojovića 2:5, 5:3, 5:2.

Skobelev šampion regiona, Anja i Emilija do međunarodnih titula

Teniseri Teniske akademije Živković (TAŽ) su ovog vikenda bili najuspešniji u regionu. Juče je u Nišu na terenima TAŽ-a završeno prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije u kategoriji do 16 godina. Šampion regiona je Stefan Skobelev (TAŽ). On je u finalu savladao klupskog druga Nikolu Cvetanovića, rezultat je bio 2:1 u setovima (2/6, 6/2, 6/4). I treće mesto je pripalo teniseru niške akademije Mateji Miloševiću.

Značajne rezultate postigle su i teniserke niške akademije na međunarodnoj sceni. Anja Stanković (TAŽ) je u paru sa Anđelijom Marković osvojila dubl na Tennis Europe turniru do 14 godina u Ulcinju dok je Emilija Zdravković (TAŽ) u paru sa Anjom Petković osvojila dubl na Tennis Europe turniru do 14 godina u Subotici. Ruskinja Arina Arifulina koja je već duže vreme deo TAŽ tima kroz akademija program (www.balkantenniscamp.com) se iz Tirane vratila kao vicešampionka singla u konkurenciji teniserki do 16 godina na Tennis Europe turniru.

U poslednjih nedelju dana zapažene rezultate postigao je i Luka Stefanović (TAŽ), on je bio treći u singlu na dva međunarodna turnira iz serije ITF, u Skoplju i Subotici. Vredno je pomenuti i da je mlada teniserka Teniske akademije Živković Danica Marjanović osvojila treće mesto na Otvorenom prvenstvu Ćuprije do 10 godina.

Trijumfi Danijele i Alekse u Somboru

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija, devojčice i dečaci.

U konkurenciji devojčica do slavlja je stigla Danijela Danilović koja je u finalu savladala Tijanu Jocić 6:1, 6:0. U polufinalu Danijela je bila bolja od Anje Vujović 6:1, 6:0, dok je Tijana pobedila Janu Vranić 6:4, 6:1.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Aleksa Marković koji je u finalu bio bolji od Stefana Đurasinovića 6:2, 6:0. U poufinalu Aleksa je savladao Luku Uzelca 6:0, 6:0, dok je Stefan pobedio Luku Ilića 7:6(7), 6:0.

Fatma pokorila Ulcinj

Datum objave: 18.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Drugi ITF trofej u konkurenciji do 18 godina za višetruku šampionku Srbije, 14 - godišnju Fatmu Idrizović.

Nakon osvajanja ITF prvenca u Izraelu naša reprezentativka je do novog pobedničkog postolja stigla na takmičenju u Ulcinju. Kao treći nosilac Fatma je u finalnoj borbi savladala predstavnicu Rusije Viktoriju Borodulinu 6:4, 6:4.

Bravo!

Milić osvojio Prokuplje

Treća Tennis Europe titula u nizu za našeg mladog i izuzetno talentovanog tenisera, šampiona Srbije Ognjena Milića.

Nakon osvajanja pehara u Vršaru i Ulcinju do novog naslova najboljeg Milić je stigao na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 12 godina koje je održano u Prokuplju. Ognjen je u borbi za trofej savladao zemljaka Vuka Kruščića 6:3, 6:1.

Dupla kruna Grujićeve u Nikšiću

Mlada teniserka Srbije Jovana Grujić nastavlja da niže trofeje na Tennis Europe sceni u konkurenciji do 14 godina. Nakon osvajanja titula u Vinkovcima i Zagrebu novi pehar Jovana je iskovala na takmičenju u Nikšiću.

Montenegro Open Grujićeva je osvojila i u singlu i dublu. U singl konkurenciji kao prvi nosilac ovog Tennis Europe takmičenja Jovana tokom turnira nije izgubila ni set,  finalni meč je odigrala protiv druge kosturašice iz Izraela i do pobede stigla rezultatom 6:2, 6:2.

U dubl konkurenciji do trofeja Grujićeva je stigla u paru sa zemljakinjom Anđelijom Marković. Kao prvi nosioci one su u finalu savladale par Klara Vaja, Lena Tomas Iglesijas 6:2, 6:4.