Arhiva vesti - Sve vesti

Nikol briljira u dublu na ITF turnirima

Datum objave: 04.09.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 16-godišnja Nikol Paleček pruža sjajne partije i ostvaruje odlične rezultate na juniorskim ITF takmičenjima.

Na protekla dva takmičenja (ITF juniori) Nikol je igrala dva finala u dubl konkurenciji i od toga osvojila jednu titulu. Najpre je u Taškentu (Uzbekistan) ponela naslov najbolje u paru sa predstavnicom Rusije Anom Grigorevom. One su u finalu ITF takmičenja u Uzbekistanu savladale par Marate (IND) - Vinahradava (BUL) 6:4, 6:3.

Usledio je turnir u Pančevu gde je Nikol u dublu učestvovala sa koleginicom iz Italije Kamilom Rađi. One su na juniorskom turniru druge kategorije u Pančevu osvojile titulu vicešampiona, u finalu su izgubile od dubla Bondarenko (RUS) - Kolodinska (BUL) 3:6, 3:6.

Ivin Balans

Datum objave: 02.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo do 14 godina za devojčice.

Pobedničko postolje pripalo je Ivi Rafailović koja je u borbi za tron savladala Šotong Kju 6:3, 4:6, 6:3. U polufinalu Iva je bila bolja od Teodore Šljivančanin 6:2, 6:0, dok je Šotong pobedila Elu Vasić 6:2, 6:1.

Lukovićev trijumf u Loptici

Datum objave: 01.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake održano je na terenima TK Loptica.

Naslov šampiona poneo je Lazar Luković koji je u finalu savladao Stefana Nikolića 6:2, 6:4. U polufinalu Lazar je bio bolji od Novaka Miloševića 6:2, 6:4, dok je Stefan pobedio Uroša Rađenovića 7:6(8), 6:1.

Kolaševoj trofej u TK Topaco (do 12)

Na terenima TK Topaco u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji devojčica do 12 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Marija Kolaš koja je u finalu bila bolja od Maše Janković 6:3, 6:4. U polufinalu Marija je pobedila Miu Smiljanić 6:3, 7:6(5), dok je Maša savladala Dunju Kulpinac 1:6, 6:1, 10:2.

Popović i Terziev osvojili dubl trofej ITF takmičenja u Pančevu

Datum objave: 30.08.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 16-godišnji Stefan Popović okotio se titulom u dublu na juniorskom ITF takmičenju druge kategorije koje se održava u Pančevu.

Stefan je u paru sa predstavnikom Bugarske Simeonom Terzievim do vrednog trofeja stigao savladavši u finalu ruski par, prve nosioce ovog turnira Agafonova i Šaripova 6:2, 3:6, 10:7.

Popović je sa kolegama Međedovićem i Teodorovićem pre 20 dana osvojio ekipno srebro Evropskog šampionata za Srbiju, a u septrmbru ih čeka i Prvenstvo sveta na Floridi.

Bravo!

USKORO ISTICE ROK ZA AKREDITOVANJE ZA FINALNI TURNIR DEJVIS KUPA U MADRIDU

Datum objave: 28.08.2019. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Postovane kolege,

rok za akreditovanje medija za finalni turnir Svetske grupe Dejvis kupa 2019. koji se igra u Madridu od 18. do 24. novembra 2019. je 17. septembar 2019. godine

Predstavnici medija koji zele da se akredituju za predstojeci Dejvis kup u Madridu treba da posalju email na adresu: mediacredentials@daviscupfinals.com gde ce se predstaviti i napisati da su zainteresovani za akreditaciju.  Nakon toga media sluzba ITF-a i Kosmosa ce vam odgovoriti i poslati link putem kojeg cete moci da izvrsite akreditovanje

Sada su dostupne informacije o službenom hotelu, prevozu.
Takođe, navedeno je što je potrebno priložiti za razmatranje zahteva za akreditovanje, ukljucujuci i informacije vezano za TV kuce  koje nemaju pravo prenosa.

Lani titula u TK Lokomotiva

Datum objave: 27.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji devojčica do 16 godina održano je na terenima TK Lokomotiva.

Pobednički pehar osvojila je Lana Stanišić pobedivši u finalu Maju Mišćević 7:6(4), 6:3. U polufinalu Lana je bila bolja od Angeline Mihajlović 6:1, 6:3, dok je Maja savladala Nevenu Janošević 6:3, 6:4.

Vukobratoviću titula na OTK Beograd

Na terenima OTK Beograd održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, II kategorija za dečake.

Titulu šampiona osvojio je Marko Vukobratović koji je u finalu savladao Luku Takumija Štulu 5:7, 6:3, 6:0. U polufinalu Marko je savladao Luku Zdravkovića 3:6, 6:0, 6:1, dok je Takumi bio bolji od Strahinje Čejovića 6:1, 7:5.

Dunja i Vuk šampioni Tempo Open Company 2019

Datum objave: 27.08.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica pobednički pehar osvojila je Dunja Marić koja je u finalu bila bolja od zemljakinje Anje Stanković 3:6, 6:0, 6:0. U polufinalu Dunja je pobedila prvog nosioca ovog takmičenja, ruskinju Nairu Gevorkian 4:6, 6:4, 6:3, dok je Anja savladala zemljakinju Milicu Popovski 4:6, 7:5, 6:2.

U ženskom dublu do velikog slavlja stigao je srpski par Jelena Gojković, Klara Vaja pobedivši u finalu prve nosioce, domaći dubl Anja Stanković, Leontina Stojanović 4:6, 6:4, 10:5.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Vuk Rađenović pobedviši u finalu predstavnika Hrvatske Erika Nikolića 7:6(5), 4:6, 6:1. U polufinalu Vuk je savladao zemljaka Marka Nikolića 7:5, 6:4, dok je Erik bio bolji od predstavnika Crne Gore Simona Kneževića 6:3, 6:1.

U muškom dublu pobedu je odnela češko-srpska kombinacija Boris Durović - Vuk Rađenović. Oni su kao prvi nosioci u finalu savladali srpski par Milan Cvetković - Saša Marković 6:2, 6:2.

Cvetanoviću trofej do 16

Na terenima TK Kostić u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji dečaka do 16 godina, druga kategorija.

Na pobedničko postolje popeo se Nikola Cvetanović koji je u borbi za tron savladao Petra Markovića 6:0, 6:0. U polufinalu Nikola je pobedio Nemanju Dinića 2:6, 6:1, 6:1, dok je Petar bio bolji od Luke Božovića 6:1, 6:0.