Cvetkovićeva i Dragović šampioni Srbije u konkurenciji do 14 godina

Datum objave: 26.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održano je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Anastasija Cvetković koja je u finalu savladala Lanu Virc 6:1, 6:3. U polufinalu Anastasija je pobedila Galu Ivanović 4:6, 6:2, 6:3, dok je Lana bila bolja od Teodore Vlajić 6:1, 6:2.

Kod dečaka šampionski pehar osvojio je Marko Dragović pobedivši u finalu Vanju Nikolića 6:1, 6:2. U polufinalu Marko je savladao Danila Gruića 6:3, 6:3, dok je Vanja bio bolji od Mihaila Topića 6:0, 6:1.

U konkurenciji ženskih dublova na pobedničko postolje stale su Anastasija Cvetković i Teodora Vlajić pobedivši u finalu par Ena Ilić - Helena Vlajić 6:3, 6:0. Polufinala:

Cvetković, Vlajić - Anđela Đorđević, Anastasija Čolović 6:1, 6:1, Ilić, Vlajić - Dragica Stevanović, Ana Jurišić 6:1, 6:2.

Titulu prvaka Srbije u muškom dublu u konkruenciji do 14 godina osvojili su Marko Dragović i Marko Šavija. Oni su u finalu savladali par Aleksa Mirković - Uroš Živković 6:2, 7:5.

Polufinala: Dragović, Šavija - Miloš Skorić, Danilo Gruić 6:4, 6:0, Mirković, Živković - Mihailo Topić, Vanja Nikolić 7:5, 6:7(3), 10:8.