Davis Cup By Rakuten - Final Group Stage

Datum objave: 20.08.2022. // Kategorija: Sudijski odbor

Davis Cup je jedno od najznačajnijih teniskih takmičenja, neki će reći možda i najznačajnije.

Ujedno, ovo takmičenje predstavlja i najstarije muško ekipno takmičenje u bilo kom sportu a računajući i ostale grupe svakako je najmasovnije.
Kroz istoriju se menjalo da bi današnji format počeo 2019. godine.

Velika je čast raditi u bilo kom kolu ovog takmičenja a svakako ogromna imati ulogu u finalnom delu.

Ove godine troje naših sudija imaju veoma važne uloge:

• Vuk NIkolić
    • Gold Bagde Referee
    • Na ovogodišnjem Finalu biće jedan od Referee-a u Bolonji gde nastupaju reprezentacije Italije, Švedske, Argentine i Hrvatske
  • Marijana Veljović
    • Gold Badge Chair Umpire
    • Na ovogišnjem Finalu biće jedan od sudija u stolici u Glazgovu gde nastupaju reprezentacije SAD, Velike Britanije, Kazahstana i Holandije
  • Marko Petrović
    • Review Official
    • Na ovogodišnjem Finale biće jedan od operatera na popularno zvanom "live hawk eye" sistemu u Glazgovu

Pored naše trojke u grupni deo Finala ovog takmičenja uključene su najpoznatije svetske sudije.

Proces selekcije za Finalni deo trajao je mesecima i ovo predstavlja veliki uspeh kako za svakog od njih pojedinačno ali i za nas kao organizaciju i Savez.