Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina

Datum objave: 10.01.2014. // Kategorija: Vesti

Na terenima “Impuls hola” u Novom Beogradu od 13. do 17. januara održaće se Dvoransko prvenstvo Srbije u tenisu (konkurencija do 16 godina), za dečake i devojčice rođene 1998. godine i mlađe, za 2014. godinu. Prijavljeno je 80 tenisera u muškoj i 73 teniserke u ženskoj konkurenciji.

Kvalifikacije kod dečaka počinju u subotu 11. januara, a kod devojčica dan kasnije (12. januara). Prvi dan glavnog turnira za dečake je ponedeljak 13. januara, a za devojčice 14. januara. Finalni meč za dečake predviđen je za 16. januar, a za devojčice dan kasnije – 17. januar.

Za glavni turnir pravo učešća stekli su 24 najbolja tenisera i 24 teniserke po rang listi objavljenoj 30. 12. 2013. godine. Po četiri igrača i igračica izboriće se za glavni turnir kroz kvalifikacije, a isto toliko tenisera i teniserki (po četiri) dobiće vajld karte.

Nosioci u muškoj konkurenciji su: (1) Aleksandar Nedeljković (TK Spens - Novi Sad), (2) Aleksa Petrović (TK C. zvezda), (3) Luka Trifunović (TK TAŽ – Niš), (4) Nikola Arsić (TK TAŽ – Niš), (5) Vladimir Jovanović (TK Trim – Bgd), (6) Nemanja Matić (TK VAJTSTAR), (7) Veljko Radenković (TK TAŽ), (8) Đuro Opačić (TK Đukić – Bgd).

Kod devojčica nosioci su: (1) Ivana Cvijetić (TK C. zvezda – Bgd), (2) Anđela Šebrek (TK Topako – Bgd), (3) Teodora Ševo (TK Elit – N. Sad), (4) Isidora Živković (TK C. zvezda), (5) Milica Milijanović (TK Gem 8 – Bgd), (6) Teodora Golubović (TK Palilula – Bgd), (7) Jasmina Moskovljević (TK C. zvezda), (8) Janja Kovačević (TK Klasiks – Beograd).

Direktor turnira je Aleksandar Bolić.