Ekipna takmičenja do 14 godina za 2018.

Datum objave: 30.05.2018. // Kategorija: Domaća scena
Teniski savez Srbije i ove godine organizuje Ekipno prvenstvo u konkruenciji do 14 godina.

Takmičenje se sastoji iz dva dela, kvalifikacioni (igra se po regionima) i finalni turnir. U periodu od 31.05 - 02.06.2018. će se održati kvalifikacioni deo Ekipnog takmičenja Srbije u konkurenciji do 14 godina.

Kvalifikacije se održavaju u okviru regiona. Ukupan broj prijavljenih muških ekipa je 17 u četiri regiona.

Ukupan broj ženskih ekipa je 13 u četiri regiona

Takmičenja se održavaju u sledećim klubovima:

Teniski savez Vojvodine: TK KIKINDA - dečaci, TK MLADOST - devojčice

Teniski savez Beograda: TK TOP TEN - dečaci, TK WHITE STAR - devojčice

Teniski savez Istočne Srbije: TK Kostić - dečaci, TK TAŽ - devojčice

Teniski savez Zapadne Srbije i Šumadije: prijavljena jedna muška i jedna ženska ekipa (takmičenje u tom regoinu je otkazano)

Ekipe se u okviru kvalifikacija bore da obezbede učešće na finalnom turniru u kome može da bude najviše osam ekipa.
Pobednici kvalifikaciong turnira automatski učestvuju u finalu (ukupno četiri ekipe). Pored pobednika kvalifikacionih turnira ekipe mogu da izbore finalni turnir kao finalisti kvalifikacionog turnira (najviše četiri ekipe) pod uslovom da imaju bar jednu pobedu na kvalifikacionom turniru.
Ako jedna ili više ekipa finalista NEMA bar jednu pobedu njegovo ili njihova mesta će zauzeti najbolje rangirana ekipa/e iz drugih regiona pod
uslovom da imaju barem JEDNU pobedu na regionalnom ekipnom takmičenju. U slučaju istog broja bodova u rangiranju, ekipa se određuje žrebom. Ako ne postoji ekipa sa jednom pobedom, mesto na finalnom turniru ostaje upražnjeno.

Svi mečevi se računaju za rang listu Teniskog saveza Srbije.