Ekipna takmičenja do 18 godina - kvalifikacije

Datum objave: 16.05.2018. // Kategorija: Domaća scena
Teniski savez Srbije i ove godine organizuje ekipno takmičenje.

Takmičenje se sastoji iz dva dela, kvalifikacioni turnir (igra se po regionima) i finalni turnir.

U periodu 17 - 19.05.2018. će se održati Ekipno takmičenje do 18 godina , kvalfikacioni turniri.

Kvalifikacije se održavaju u okviru regiona. Ukupan broj prijavljenih ekipa je 17 u 4 regiona. Broj muških ekipa je 10 i 7 ženskih ekipa.

Takmičenja se održavaju u sledećim klubovima:

TSV: TK Spartak, juniori , juniorke

TSB: TK Agrimes, juniori

TK Crvena Zvezda, juniorke

TSIS: TK Kostić, juniori

TSZSiŠ: prijavljena jedna muška i jedna ženska ekipa (takmičenje u tom regoinu je otkazano)

Ekipe se bore da obezbede učešće na finalnom turniru:

Na Finalnom turniru može da bude najviše 8 ekipa:
Četiri ekipe, pobednici kvalifikaciong turnira automatski učestvuju u finalu. Pored pobednika kvalifikacionih turnira ekipe mogu da izbore finalni turnir kao finalisti kvalifikacionog turnira (najviše 4 ekipe) pod uslovom da imaju bar jednu pobedu na kvalifikacionom turniru.
Ako jedna ili više ekipa finalista NEMA bar jednu pobedu njegovo ili njihova mesta će zauzeti najbolje rangirana ekipa/e iz drugih regiona pod
uslovom da imaju barem JEDNU pobedu na regionalnom ekipnom takmičenju. U slučaju istog broja bodova u rangiranju, ekipa se određuje žrebom. Ako ne postoji ekipa sa jednom pobedom, mesto na finalnom turniru ostaje upražnjeno.

Sve mečevi se računaju za rang listu TSS.

uvodno pismo - Ekipno takmičenje 2018. ovde

rokovi Ekipnih takmičenja 2018 - kvalifikacije ovde