IN MEMORIAM - JOVAN KUKARAS

Datum objave: 21.08.2012. // Kategorija: Vesti

Jovan_Kukaras

Posle kratke i teške bolesti preminuo je član Upravnog Odbora Teniskog saveza Srbije Jovan Kukaras.

Istaknuti teniski i društveno sportski radnik sa izuzetnim zaslugama za razvoj i popularizaciju sporta, naročito teniskog kako u Subotici, tako i u Vojvodini, Srbiji i Jugoslaviji. Delujući neposredno i preko najviših teniskih foruma, zaslužan je za izgradnju velikog broja teniskih objekata u svom gradu, za udvostručenje broja teniskih klubova u Pokrajini, za usavršavanje sistema takmičenja u ovom sportu, za veliki broj državnih reprezentativaca u svim kategorijama i za vrhunski tenis kakav danas poznajemo u državi.

Rođen, 22.07.1938.godine. Školovao se u Beogradu, Zagrebu i napokon se skrasio u Subotici, gde je dugo godina bio direktor Pošte.

Bio je preko 20 godina predsednik TK Spartak. Osim toga bio je jedno vreme i potpredsednik Teniskog saveza Jugoslavije, Vojvodine i u Subotici predsednik SOFK-e.

Smrt ga je zatekla na mestu generalnog sekretara Tenis kluba Spartak i člana Upravnog odbora Teniskog saveza Srbije.