Jovana Grujić osvojila Tennis Europe do 12 u Akademiji Tipsarević

Datum objave: 09.01.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TA Tipsarević od 01. do 07. januara 2018. godine održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, treća kategorija.

Čast Srbije odbranila je Jovana Grujić koja je osvojila šampionski trofej u ženskoj konkurenciji. Jovana je do trofeja stigla bez izgubljenog seta, savladavši u finalu zemljakinju Miu Ristić 6:1, 7:6(0). U polufinalu Grujićeva je bila bolja od Tare Mihaljević 6:2, 6:2, dok je Mia savladala Rumunku Evu Mariju Jonesku 3:6, 6:3, 6:0.

U konkurenciji dečaka pobedu je odneo Rumun Luka Predu koji je u finalu bio bolji od predstavnika Srbije Davida Rakića 6:2, 6:0. Luka je u polufinalu pobedio Hrvata Frana Rakovića 6:1, 3:6, 6:2, dok je David savladao Rumuna Tudora Narcisa Popovićija 6:2, 6:3.

U konkurenciji dublova (devojčice) trijumfovao je rumunski par Jonesku, Marginean u finalu pobedivši srpski par Marković, Mihaljević 6:1, 6:3.

U muškom dublu šampionski pehar osvojili su Rumuni Popovići i Preda savladavši u finalu srpski dubl Stanković, Virijević 6:4, 6:0.

Turnir je protekao u sjajnoj organizaciji i gostoprimstvu domaćina, čemu svedoče osmesi i zadovoljstvo, kao i reči hvale svih učesnika ovog takmičenja, a bilo ih je iz 12 zemalja sveta.