Pavloviću crveni nivo u TK Balans

Datum objave: 21.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo do 10 godina crveni nivo.

Pobedu je odneo Marko Pavlović koji je u finalu savladao Rastka Kekovića 5:2, 5:3. U polufinalu Marko je pobedio Aleksu Kolundžiju 5:2, 5:4, dok je Keković bio bolji od Petra Travice 5:3, 1:5, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Nikola Ilić savladavši u finalu Andriju Bojovića 2:5, 5:3, 5:2.

Skobelev šampion regiona, Anja i Emilija do međunarodnih titula

Teniseri Teniske akademije Živković (TAŽ) su ovog vikenda bili najuspešniji u regionu. Juče je u Nišu na terenima TAŽ-a završeno prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije u kategoriji do 16 godina. Šampion regiona je Stefan Skobelev (TAŽ). On je u finalu savladao klupskog druga Nikolu Cvetanovića, rezultat je bio 2:1 u setovima (2/6, 6/2, 6/4). I treće mesto je pripalo teniseru niške akademije Mateji Miloševiću.

Značajne rezultate postigle su i teniserke niške akademije na međunarodnoj sceni. Anja Stanković (TAŽ) je u paru sa Anđelijom Marković osvojila dubl na Tennis Europe turniru do 14 godina u Ulcinju dok je Emilija Zdravković (TAŽ) u paru sa Anjom Petković osvojila dubl na Tennis Europe turniru do 14 godina u Subotici. Ruskinja Arina Arifulina koja je već duže vreme deo TAŽ tima kroz akademija program (www.balkantenniscamp.com) se iz Tirane vratila kao vicešampionka singla u konkurenciji teniserki do 16 godina na Tennis Europe turniru.

U poslednjih nedelju dana zapažene rezultate postigao je i Luka Stefanović (TAŽ), on je bio treći u singlu na dva međunarodna turnira iz serije ITF, u Skoplju i Subotici. Vredno je pomenuti i da je mlada teniserka Teniske akademije Živković Danica Marjanović osvojila treće mesto na Otvorenom prvenstvu Ćuprije do 10 godina.

Trijumfi Danijele i Alekse u Somboru

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija, devojčice i dečaci.

U konkurenciji devojčica do slavlja je stigla Danijela Danilović koja je u finalu savladala Tijanu Jocić 6:1, 6:0. U polufinalu Danijela je bila bolja od Anje Vujović 6:1, 6:0, dok je Tijana pobedila Janu Vranić 6:4, 6:1.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Aleksa Marković koji je u finalu bio bolji od Stefana Đurasinovića 6:2, 6:0. U poufinalu Aleksa je savladao Luku Uzelca 6:0, 6:0, dok je Stefan pobedio Luku Ilića 7:6(7), 6:0.

Milici trofej u Haronu

Datum objave: 15.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Pobedu je odnela Milica Stošović koja je u finalu savladala Fleur Maris 6:3, 3:6, 6:1. U polufinalu Milica je bila bolja od imenjakinje Milice Antonić 6:1, 6:1, dok je Marisovoj susret bez borbe predala Leontina Stojanović.

Popoviću titula u TK Classics (konkurencija do 14)

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za dečake.

Šampionski pehar osvojio je Marko Popović kome je finalni susret kod rezultata 3:1 predao Aleksandar Huđec. U polufinalu Marko je savladao Leona Birčanina 6:7(6), 6:1, 6:4, dok je Aleksandar bio bolji od Petra Ćertića 6:1, 6:3.

Mirjana i Mihailo pobednici I kategorije do 16 (TK Sajmište)

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, I kategorija za devojčice i dečake.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Mirjana Jovanović kojoj je finalni meč bez borbe predala Jelena Gojković. U polufinalu Jovanovićeva je bila bolja od Petre Konjikušić 6:1, 7:5, dok je Gojkovićeva savladala Doroteu Milosavljević 4:6, 7:5, 6:3.

U konkurenciji dečaka na pobedničko postolje popeo se Mihailo Savić koji je u finalu pobedio Stefana Malbašu 7:5, 6:1. U polufinalu Mihailo je savladao Aleksu Pisarića 1:6, 7:6(5), 6:0, dok je Stefan bio bolji od Nemanje Mraovića 6:1, 6:1.

Teodori pehar do 18 na Drilu

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke.

Pobedu je odnela Teodora Stefanović koja je u finalu savladala Anastasiju Ražnatović 7:6(7), 6:3. U polufinalu Stefanovićeva je bila bolja od Nede Milenković 6:3, 7:5, dok je Ražnatovićeva pobedila Hristinu Ljubu 7:5, 6:4.

Luna i Mihailo osvojili zeleni nivo u Novom Sadu

Datum objave: 14.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice i dečake.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Luna Vujović kojoj je finalni susret kod rezultata 4:1, 2:2 predala Lana Agbaba. U polufinalu Luna je bila bolja od Mie Rakić 4:0, 4:0, dok je Lana savladala Anu Lukač 4:2, 5:4(7:4).

U konkurenciji dečaka šampionski pehar osvojio je Mihailo Topić koji je u finalu pobedio Mihajla Radmana 4:0, 4:2. U polufinalu Topić je bio bolji od Mihajla Komljena 4:1, 4:0, dok je Radman savladao Krstu Krivokapića 4:1, 5:3.

Mats Vilander ukrstio rekete sa mladim teniserima Srbije

Na teniskim terenima kluba "Green Bay" (ex Gemax) u Beogradu, u legendarnoj hali pod čijim svodovima su igrali asovi svetskog tenisa koji i danas širom zemaljske kugle, na najvećim takmičenjima pišu istoriju „belog sporta“ i čine „tim besmrtnih“, među njima i prvi reket sveta, naš Novak Đoković, kao i Španac Rafael Nadal, u organizaciji Eurosporta i Discovery održan je teniski dan sa Matsom Wilanderom, jednim od najboljih tenisera u Otvorenoj eri, zaštitnim licem Eurosporta i voditeljem popularne sportske emisije "Gem, Šet, Mets".
Čuveni švedski teniser Mats Vilander, osvajač 33 ATP titule, osam gren slem trofeja, računajući i singl i dubl, trostruki prvak Dejvis kupa, bivši broj jedan tokom boravka u prestonici Srbije susreo se sa talentovanim teniserima i teniserkama naše zemlje u teniskom dvorcu kraj Banjičke šume i uverio se kako naša zemlja ima svetlu budućnost u belom sportu.
Kako je kročio kroz „kapije“ velelepnog kluba u kome je krenula nova era našeg „belog sporta“ i koji je 2001. prvi krenuo u ofanzivu i preporod tenisa u Srbiji,  Vilander je osetio šampionsku energiju kojom odišu naša deca, naši mali teniski heroji. Više od 100 teniskih mališana, ali i jedan deo juniora zagrevao se mini tenisom za dolazak svetske teniske legende, koji su nakon gromoglasnog aplauza kojim su pozdravili Matsa, nastavili sa teniskom čarolijom ovaj put jačim upravo za istorijsku zvezdu „belog sporta“.
Vilander je istakao da se sjajno oseća u Srbiji, u zemlji velikih sportskih šampiona. Mats je naglasio da su tokom 80-tih godina u svetskom tenisu vladali Šveđani, zatim su na scenu stupili Španci, sada su to teniseri i teniserke iz Srbije. Zanimao ga je naš sistem rada sa najmlađima, i činjenica da Srbija iz godine u godinu dobija nove asove koji se probijaju ka vrhu ATP liste. Na kraju nakon mini tenisa koji je odigrao sa mališanima, podele dragocenih saveta, ali i autograma, Vilanderu je dres Dejvis kup tima Srbije sa njegovim imenom uručio izvršni direktor Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić.
Mats se zahvalio i pre odlaska sa terena na kome su jedne od prvih i dragocenih poena za ATP listu pravili osim Đokovića, Nadala, Gaskea, Ančića... i svi naši Dejvis kup asovi (Tipsarević, Zimonjić, Troicki, Bozoljac, Krajinović...) poručio svim prisutnim:
„Novak Đoković je najveći atleta i najjači je u glavi. Nadam se da ćete gledati Rolan Garos jer Novak je najveći veliki favorit"!