Mirjana osvojila Kup Srbije (Čačak, do 16)

Datum objave: 20.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Tennis Point u Čačku održan je Kup Srbije u konkurenciji devojčica do 16 godina, prva kategorija.

Pobedu je odnela Mirjana Jovanović pobedivši u finalu Saru Đunisijević 6:2, 7:6(10). U polufinalu Mirjana je bila bolja od Kristine Stamenković 6:3, 6:0, dok je Sara savladala Nataliju Nikolić 6:3, 7:6(4).

Eskiću trofej na terenima TA Tipsarević Olimp

Prvenstvo Beograda u konkurenciji juniora do 18 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Tipsarević Olimp.

Naslov šampiona poneo je Relja Eskić koji je u borbi za trofej savladao Petra Beloševića 7:6(2), 6:2. U polufinalu Relja je bio bolji od Predraga Popovića 6:0, 6:2, dok je Petar pobedio Veljka Pejčića 6:1, 7:5.

Brkićeva pobednica turnira u OTK Beograd (do 18)

Na terenima OTK Beograd održano je Prvenstvo u konkruenciji do 18 godina, druga kategorija za juniorke.

Pobednički pehar osvojila je Andrijana Brkić koja je u finalu pobedila Milanu Vulin 4:6, 6:2, 6:2. U polufinalu Brkićeva je bila bolja od Lare Stojanovski 6:3, 6:0, dok je Milana savladala Sofiju Batalovu 6:1, 7:6(5).

Radmanova osvojila Dril

Datum objave: 19.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija, održano je na terenima TK Dril.

Pobedničko postolje osvojila je Helena Radman koja je u finalu savladala Jefimiju Dimitrijević 6:2, 6:1. U polufinalu Helena je bila bolja od Teodore Vlajić 6:2, 6:1, dok je Jefimija pobedila Laru Paunović 6:1, 6:3.

Mandiću trofej do 12 (TK Privilege)

Na terenima TK Privilege održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobidenički pehar osvojila je Miloš Mandić koji je u finalu savladao Aleksu Mirkovića 6:2, 6:4. U polufinalu Mandić je pobedio Dušana Bazdara 6:1, 6:3, dok je Mirković bio bolji od Stefana Rajičića 6:0, 6:0.

SEMINAR ZA C LICENCU

Datum objave: 18.02.2019. // Kategorija: Domaća scena
Trenerski odbor Teniskog saveza Srbije objavljuje da će se u periodu od 4.-7. aprila 2019. godine održati seminar za trenersku C licencu. Seminar će biti održan na terenima TC Novak u Beogradu. Cena seminara je 18.000 RSD, a plaćanje je isključivo preko žiro računa.

Svi prijavljeni treneri su obavezni da dodju na početak seminara, 4. aprila u 10:00 časova. Teniska oprema je obavezna.

trenerski.odbor@teniskisavez.com

Rok za prijavu i uplatu kotizacije 02.04.2019.

Uslovi za prijavu na seminar:
-          Da je kandidat/kandidatkinja  punoletan(na)
-          Ima završenu srednju školu

Prilikom prijave potrebno je  dostaviti:
-          Ime i prezime
-          Datum rođenja
-          Ime kluba ( ako kandidat/kandidatkinja radi u teniskom klubu)

Jelena i Marko osvojili Prvenstvo Vojvodine do 14

Datum objave: 13.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak u Subotici održano je Prvenstvo Vojvodine u konukurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Jelena Gojković koja je u finalu pobedila Teodoru Kostović 6:3, 6:4. U polufinalu Jelena je bila bolja od Teodore Budimir 6:2, 6:0, dok je Kostovićevoj meč kod rezultata 5:0 u prvom setu predala Lenka Vuksanović.

U konkurenciji dečaka pobednički pehar osvojio je Marko Miletički pobedivši u finalu Andreja Rajaka 6:0, 6:4. U polufinalu Marko je savladao Stefana Đurašinovića 6:4, 7:6(6), dok je Andrej bio bolji od Marka Stojanova 6:4, 6:3.

Emilija osvojila seniorsko prvenstvo na OTK Beograd

Datum objave: 12.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima OTK Beograd održano je Prvenstvo za seniorke, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Emilija Kojičić koja je u finalu bila bolja od Irme Ustavdić 6:2, 6:1. U polufinalu Emilija je savladala Teodoru Vujičić 3:6, 6:3, 6:3, dok je Irma pobedila Anđelu Petrović 3:6, 6:1, 6:2.

Ćertićev trijumf u Ušću

Na terenima TK Ušće održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Petar Ćertić koji je u finalu pobedio Andreja Komnenića 6:4, 7:6(3). U polufinalu Petar je savladao Mihajla Stanojevića 3:6, 6:4, 6:1, dok je Andrej bio bolji od Miloša Mikovića 6:4, 6:4.

Eskiću OP Beograda (do 18) na terenima TA "Tipsarević"

Na terenima TA "Tipsarević" održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, prva kategorija za juniore.

Naslov šampiona poneo je Relja Eskić koji je u finalu savladao Veljka Krstića 6:0, 6:0. U polufinalu Relja je savladao Aleksu Gajića 4:6, 6:4, 6:3, dok je Veljko bio bolji od Luke Kalenića 6:3, 6:1.