Stevanovićeva šampion Dvoranskog prvenstva Srbije 2019. u konkurenciji do 12

Datum objave: 14.12.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Trim u Beogradu zavšeno je Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake u organizaciji Teniskog saveza Srbije.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Aleksandra Stevanović koja je u finalu savladala Teodoru Kostović 6:0, 6:4. U polufinalu Stevanovićeva je bila bolja od Aleksandre Đokić 6:3, 6:0, dok je Kostovićeva pobedila Katarinu Milošević 1:6, 7:6(1), 6:3.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Ognjen Milić koji je  u finalu pobedio Vuka Kruščića 6:4, 6:3.

Pehare su finalistima uručili sportski direktor TSS Aleksandar Bolić i predstavnik Zavoda za sport i medicinu sporta Srbije Stefan Stanišić.

10.Trofej Beograda

Datum objave: 13.12.2018. // Kategorija: Domaća scena
U cilju popularizacije i omasovljenja teniskog sporta, Teniski Savez Beograda u saradnji sa  gradskim sekretarijatom za sport i omladinu Beograda organizuje 10.Trofej  Beograda.
Ovo takmičenje se održava u kategoriji  do 12 godina, šest reprezentacija gradova, po sistemu Hopman kupa (1 dečak + 1 devojčica + miks).
Žreb je u petak 14.12.2018. u 11 časova, ceremonija otvaranja je u 11:30. Mečevi počinju nakon ceremonije otvaranja.
10. Trofej Beograda će se održati u periodu od 14. do 16. decembra 2018.
Mečevi se igraju na terenima TK Classics (Gramšijeva 11, Novi Beograd). Ekipe se dele u dve grupe po tri, prvoplasirane ekipe po grupama igraju finale dok će se drugoplasirane boriti za treće mesto.

6. Beograd

Cilj ovog turnira  je da se doprines razvoju "belog sporta" i ujedno omogući deci lepo druženje i zanimljivo takmičenje.

Ognjen Milić šampion Dvoranskog prvenstva Srbije 2019. u konkurenciji do 12

Na terenima TK Trim u Beogradu žavršeno je Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake u organizaciji Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona poneo je Ognjen Milić koji je kao prvi nosilac u finalu savladao drugog nosioca ovog takmičenja Vuka Kruščića 6:4, 6:3. U polufinalu Ognjen je bio bolji od Marka Nešića 6:0, 6:1, dok je Vuk pobedio Pavla Ćopića 6:1, 6:1.

Pehare su finalistima uručili sportski direktor TSS Aleksandar Bolić i predstavnik Zavoda za sport i medicinu sporta Srbije Stefan Stanišić.

Staša osvojila bronzu u Pragu

Datum objave: 12.12.2018. // Kategorija: Domaća scena
Mlada teniserka Srbije, 15 - godišnja Staša Srbulović iz teniskog kluba Rudar (Bor) osvojila je treće mesto u singlu na međunarodnom turniru za gluve i nagluve tenisere koji je održan u Pragu.
Staša se trenutno priprema za Svetsko prvenstvo gluvih i nagluvih gde će takođe predstavljati Srbiju.

Nonkoviću crveni nivo na Topacu

Na terenima TK Topaco održan je turnir za dečake i devojčice u konkurenciji do 8 godina, crveni nivo.

Pobedu je odneo Nikola Nonković koji je u finalu savladao Petra Travicu 5:3, 5:0. U polufinalu Nikola je bio bolji od Hane Ilić 5:2, 5:2, dok je Petar pobedio Zoju Grbić 1:5, 5:3, 5:3.

Utešni turnir osvojila je Dunja Stević koja je u finalu pobedila Vasilija Tanaskovića 5:3, 5:4.

Lani i Vukašinu pehari na Drilu

Na terenima TK Dril održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija, za devojčice i dečake.

Kod devojčica trijumfovala je Lana Stanišić koja je posle velike borbe savladala Doroteu Milosavljević 7:6(3), 5:7, 6:3. U polufinalu Lana je bila bolja od Klare Vaje 6:3, 6:0, dok je Dorotea pobedila Anđelu Ražnatović 1:6, 6:4, 6:3.

U konkurenciji dečaka do pobedničkog postolja stigao je Vukašin Milenković koji je u finalu pobedio Luku Takumija Štulu 6:1, 3:6, 6:1. U polufinalu Vukašin je bio bolji od Nikše Arsića 6:2, 6:1, dok je Luka savladao Stefana Vedovelija 6:2, 4:6, 6:4.

Kostićevoj Prvenstvo Beograda za seniroke u TA "Tipsarević"

Prvenstvo Beograda za seniorke, druga kategorija, održano je na terenima TA "Tipsarević".

Do pobedničkog pehara stigla je Katarina Kostić koja je u finalu pobedila Teodoru Vujičić 6:4, 4:6, 7:6(5). U polufinalu Katarina je bila bolja od Simone Maksimović 6:3, 6:0, dok je Teodora savladala Doroteju Petrović  6:2, 6:1.

U meču za treće mesto, Maksimovićeva je pobedila Petrovićevu sa 7:5, 7:6(6).

Subanoviću seniorska titula u TA Tipsarević

Na terenima TA "Tipsarević" održano je Prvenstvo Beograda za seniore, druga kategorija.

Pobedu je odneo Nemanja Subanović koji je u finalu posle velike borbe savladao Mihaila Radosavljevića 7:5, 7:6(5). U polufinalu Nemanji je meč kod rezultata 4:1 u prvom setu zbog povrede susret predao Bogdan Bajić, dok je Mihailo pobedio Lazara Vojinovića 6:2, 6:2.

Topiću titula u TK Privilege

Na terenima TK Privilege održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo, za dečake.

Pobednički trofej osvojio je Mihailo Topić koji je u finalu savladao Marka Šaviju 4:1, 4:1. U polufinalu Topić je bio bolji od Krste Krivokapića 4:2, 4:0, dok je Marko pobedio Mateju Dimitrijevića 4:1, 4:1.

Utešni turnir osvojio je Uroš Palavestrić koji je u finalu pobedio Lazara Zdravkovića 5:4(9), 5:3.

Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 12 - rezultati

Datum objave: 08.12.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Trim u Beogradu (Kneza Višeslava 72) u organizaciji Teniskog saveza Srbije od 08. decembra 2018. održava se Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurencij do 12 godina
Kvalifikacije za dečake startuju 8.12. a za devojčice dan kasnije 9. decembra 2018, dok je početak glavnog turnira za dečake rezervisan za 10. decembra,  a za devojčice 11. decembra.