SVI TRENERI SU OBAVEZNI DA DOĐU U TENISKOJ OPREMI, JER SE 90% SEMINARA ODRŽAVA NA TERENU.

PRISUSTVO NA LICENCIRANJU JE OBAVEZNO SVE DANE.

Prijave za Seminar isključivo se šalju preko klubova do četvrtka 27.septembra 2018. do 20 časova na e-mail adresu: dejan.vukojicic@teniskisavez.com

TK Taž i TK Stari grad ekipni šampioni Srbije (do 14)

Datum objave: 09.09.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sloboda u Čačku održano je Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 14 godina, za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica trijimfovala je ekipa TK TAŽ iz Niša savladavši u finalu ekipu TK Dril iz Beograda 3:1.

Polufinala: TK Taž  - TK White Star  3:0

TK Dril - TA Tipsarević  4:0

Kod dečaka šampionsko postolje osvojio je tim TK Stari grad iz Šapca. Oni su u finalu pobedili tim TK TAŽ 2:2 (5:4).
U polufinalnim susretima, postugnuti su sledeći rezultati:
Dečaci: TK Stari Grad - TA Tipsarević  3:1
            TA Taž - TK Kikinda  4:0

EKIPNA TAKMIČENJA 2018 - FINALNI TURNIR (konkurencija do 14)

Datum objave: 04.09.2018. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani klubovi učesnici finalnog turnira ekipnog takmičenja do 14 godina, čestitamo Vam na plasmanu na završni turnir.

DATUM ODRŽAVANJA: 06 – 08. Septembar 2018.

• Potvrda učešća,
Klub potvrđuje svoje učešće na završnom turniru. Dovoljno je da klub pošalje email na adresu ekipna.takmicenja@teniskisavez.com.
• Prijava igrača ekipe,
Minimalan broj članova jedne ekipe je 3 (tri) igrača. Klub može da prijavi najviše 6(šest) takmičara od kojih jedan može biti stranac koji je registrovan za dotični klub , kome je uredno prijavljeno mesto boravka u Srbiji i koji je odigrao u poslednjih 6 (šest) meseci barem 3 (tri) turnira iz kalendara TSS ili Regiona i samim tim se nalazi na rang listi TSS u bilo kojoj konkurenciji. Pod strancem se podrazumevaju igrači koji imaju dvojno državljanstvo ali na međunarodnim rang listama su prijavljeni kao državljani neke druge države a ne Srbije. Svi igrači moraju da budu registrovani za klub za koji nastupaju.
Igrač koji želi da nastupa za drugi klub mora da se preregistruje i da to učini najmanje 15 dana pre početka finalnog turnira. Klub može da promeni sastav ekipe u odnosu na kvalifikacioni turnir. Igrač koji je u regionalnom takmičenju nastupao za jedan klub NE MOŽE biti prijavljen u finalnom takmičenju za drugi klub. Igrač koji nije bio prijavljen ili je bio prijavljen za regionalno takmičenje, a nije igrao, MOŽE biti prijavljen za finalno takmičenje u skladu sa Pravilnikom o registracionom postupku. Potrebno je da klub pre slanja prijave ekipe proveri da li svi takmičari koje klub prijavljuje imaju validne takmičarske legitimacije , važeće lekarske preglede kao i da li su igrači nastupali na kvalifikacionom turniru za neki drugi klub.
• Bodovanje ekipa i određivanje nosioca
Žreb je dirigovan, nosioci su pobednici regiona a u skladu sa bodovanjem , u prvom kolu , ne mogu se sresti dve najbolje ekipe iz istog regiona (ako je teoretski izvodljivo).
• Žreb i raspored
60 (šesdeset) minuta pre početka žreba finalnog takmičenja , klub finalista može zameniti 2 (dva) igrača iz kvalifikacija u skladu sa Pravilnikom o registracionom postupku. O svim pitanjima vezano za ekipna takmičenja možete me kontaktirati na email adresu direktor.ekipnih@teniskisavez.com .
Sa poštovanjem,
Direktor ekipnih takmičenja
Stefan Čukić
Beograd, 28.08.2018.

Dejana i Mateja najbolji u Somboru

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica pobedu je odneia Dejana Todorović savladavši u finalu Vladu Ponomarenko 6:2, 6:0. U polufinalu Dejana je bila bolja od Elene Konjikušić 6:0, 6:0, dok je Vlada savladala Tijanu Jocić 6:4, 6:1.

Kod dečaka šampionski pehar otišao je u ruke Mateje Gojkovića koji je u finalu pobedio Andreja Rajaka 6:4, 6:3. U polufinalu Mateja je bio bolji od Stanislava Zolotareva 6:1, 6:1,. dok je Andrej savladao Marka Stojanova 6:4, 6:7, 6:2.

Đokićevoj trofej na terenima TK Privilege (do 12)

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, treća kategorija, održano je na terenima TK Privilege.

Pobednički pehar osvojila je Aleksandra Đokić koja je u finalu savladala Galu Ivanović 6:3, 6:4. U polufinalu Đokićeva je bila bolja od Vladice Vukić 6:0, 6:0, dok je Ivanovićeva pobedila Ivu Veljić 6:1, 6:2.

Novaku trofej na Novaku

Datum objave: 31.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, treća kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Novak Ivanović koji je u finalu savladao Aleksu Oparicu 6:0, 6:0. U polufinalu Novak je pobedio Marka Nešića 6:3, 5:7, 6:2, dok je Aleksa bio bolji od Samuila Cestovalieva 6:4, 6:4.

Radoman osvojio Classics (do 16)

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, treća kategorija, održano je na terenima TK Classics.

Naslov šampiona poneo je Bojan Radoman koji je u finalu bio bolji od Alekse Gajića 6:3, 6:1. U polufinalu Bojan je savladao Bogdana Muškatirovića 7:6(1), 6:1, dok je Aleksa pobedio Mihajla Savića 6:1, 7:5.

Grujićeva i Ludoški osvojili Čovićev memorijal

Na terenima TK Palić održan je Čovićev memorijal u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

Kod devojčica pobedničko postolje osvojila je Jovana Grujić koja je u finalu pobedila Anđelu Lazarević 6:1, 6:2. U polufinalu Jovana je bila bolja od Andree Galin 6:1, 6:1, dok je Anđela savladala Mirjanu Jovanović 3:6, 7:5, 6:3.

U konkurenciji dečaka nalsov šampiona poneo je Zoran Ludoški koji je u finalu bio bolji od Lazara Dimitrijevića 6:2, 6:1. U polufinalu Zoran je pobedio Vuka Rađenovića 6:3, 6:3, dok je Lazar savladao Romea Hadži-Mehmedovića 7:6(6), 6:2.

U muškom dublu trijumfovali su Rađenović i Hadži-Mehmedović pobedom u finalu nad parom Dimitrijević - Marković 7:5, 7:5.

Nikoli tennis 10 titula u Classicsu

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina za dečake, druga kategorija, crveni nivo.

Pobedu je odneo Nikola Stanojević koji je u finalu savladao Jovana Travicu 4:5, 5:0, 5:1. U polufinalu Nikola je bio bolji od imenjaka Nikole Novkovića 5:3, 5:3, dok je Jovan pobedio Konstantina Trajkovića 5:3, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Lazar Keković pobedivši u finalu Rastka Kekovića 5:3, 5:2.

Trijumf Glumčeve u Green Setu

Datum objave: 28.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, treća kategorija, održano je na terenima TK Green Set.

Pobedu je odnela Maja Glumac koja je u finalu bila bolja od Milice Radunović 6:4, 6:1. U polufinalu Maja je pobedila Anitu Savin 6:0, 6:4, dok je Milica savladala Tijanu Jocić 6:2, 6:1.