Tomoya osvojio Master

Datum objave: 23.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Tomoya Kitayama koji je u finalu savladao Nikolu Vidovića 6:3, 6:4. U polufinalu Tomoya je bio bolji od Uroša Todorovića 6:1, 6:3, dok je Nikola pobedio Mirona Sokolovskog 4:6, 6:1, 6:1.

Viktorija Viktora u Topacu

Na terenima TK Topaco u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo.

Pobednički pehar zagrlio je Viktor Višnić koji je u finalu pobedio Helenu Vlajić 5:4, 5:3. U polufinalu Viktor je bio bolji od Rastka Kekovića 5:1, 5:1, dok je Helena posle velike borbe stigla do pobede nad Nikolom Stanojevićem 2:5, 5:3, 5:4.

Utešni turnir osvojila je Sofija Vuković pobedivši u finalu Nešu Pavlovića 5:3, 5:2.

Đorđeviću naranđasti nivo u Zaječaru

Na terenima TK As Timok u Zaječaru održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo za dečake.

Pobedu je odneo Veljko Đorđević koji je u finalu bio bolji od Relje Hurberta 4:2. U polufinalu Veljko je pobedio Mihaila Nikolića 5:3, dok je Relja savladao Janka Mladenovića 4:2.

Utešni turnir osvojio je Ognjen Ristić pobedivši u finalu Uroša Miloševića 4:0.

Radanoviću trofej na Agrimesu

Na terenima TK Agrimes održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar osvojio je Strahinja Radanović koji je u finalu savladao Mihaila Radosavljevića 6.3, 6:2. U polufinalu Strahinja je pobedio Luku Kalenića 7:5, 6:1, dok je Mihailo savladao Aleksandra Balja 3:6, 6:1, 6:4.

Anđeli zeleni nivo na Tipsareviću

Datum objave: 22.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije "Tipsarević" održan je turnir u konkurenciji do 10 godina za devojčice, zeleni nivo.

Pobednički pehar osvojila je Anđela Đorđević koja je u finalu savladala Emiliju Miljković 4:2, 4:2. U polufinalu Anđela je bila bolja od Tijane Jevtić 4:0, 4:2, dok je Emilija pobedila Helenu Korać 4:2, 4:1.

Utešni turnir osvojila je Marija Zagorac pobedivši Simonu Vlaisavljević 4:1, 4:0.

Petru OP Sombora

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Otvoreno prvenstvo do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Petr Valdajcev koji je u finalu savladao Aleksu Mirkovića 3:6, 6:0, 6:1. U polufinalu Petr je bio bolji od Egona Ferkovića 6:1, 6:1, dok je Aleksa pobedio Matiju Vulića 3:6, 6:3, 6:0.

Ekovel u znaku Romea

Datum objave: 21.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija, održano je na terenima TK Ekovel.

Šampionski pehar osvojio je Romeo Hadži-Mehmedović koji je u finalu pobedio Ognjena Gajića 6:3, 7:5. U polufinalu Romeo je bio bolji od Strahinje Ćejovića 6:0, 6:3, dok je Ognjen savladao Marka Vukobratovića 6:1, 7:5.

Spasojević osvojio trofej na Partizanu

Datum objave: 20.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, II kategorija.

Naslov šampiona pripao je Stefanu Spasojeviću koji je u finalu savladao Jovana Ćirkovića 6:2, 6:4. U polufinalu Stefanu je meč bez borbe predao Andrija Nikić, dok je Jovan pobedio Luku Kalenića 6:1, 7:5.

Dvanaestogodišnja Mia Ristić, član TK Bor iz  istoimenog grada, potvrdila je svoj talenat i ogroman teniski potencijal osvajanjem titule na Letnjem prevenstvu Srbije 2018. u konkurenciji do 12 godina.
Krhka devojčica izuzetnog talenta iznenadila je stručnjake svojom fizičkom izdržljivošću, ali još više mentalnom snagom. Za neverovati je sa kakvom upornošću i snagom volje, pre svega, ova devojčica tempom melje svoje protivnice.
U dosadašnjem delu takmičarske 2018. odigrala je četiri Tennis Europe takmičenja, isto toliko finala, od koji je dva završila u svoju korit. Pobedničke trofeje osvojila je u Prokuplju i Čačku, finala je igrala u Beogradu i Rakovniku.

Teodora osvojila Haron

Datum objave: 19.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina, II kategorija za juniorke.

Trijumfovala je Teodora Vujičić koja je u finalu bila bolja od Mine Obradović 6:1, 6:0. U polufinalu Teodora je posle velike borbe savladala imenjakinju Teodoru Đokić 7:6(2), 1:6, 7:5, dok je Mina pobedila Tijanu Nikolić 6:1, 7:6(3).