Dakićevoj Winner

Datum objave: 30.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija za devojčice, održano je na terenima TK Winner.

Šampionski trofej osvojila je Tara Dakić koja je u finalu savladala Ivu Šepu 6:1, 6:3. U polufinalu Tara je posle velike borbe stigla do pobede nad Jovanom Cvetković 6:4, 4:6, 6:1, dok je Iva bila bolja od Marije Micić 6:3, 6:3.

Kalenić šampion Čikovog memorijala

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je Čikov memorijal u konkurenciji do 16 godina, prva kategorija za dečake.

Pobedničko postolje osvojio je Luka Kalenić koji je u finalu savladao Olivera Sabo Raca 6:2, 6:3. U polufinalu Luka je bio bolji od klupskog kolege iz TK Dril Mihajla Lasice 6:1, 6:2, dok je meč polufinala Oliveru bez borbe predao Dušan Davidović.

TSS pokrenuo akciju omasovljenja tenisa i trening kampove za šampione po regionima

Datum objave: 26.07.2018. // Kategorija: Domaća scena
Uz aktuelne i proslavljene teniske šampione Srbije stasavaju i nove snage čije vreme tek dolazi, koji će nas činiti srećnim u godinama koje su pred nama. Potvrđena sportska nacija, sa briljantnim sportskim genima, izvor šampiona koji dosežu planetarne uspehe, naša Srbija, već godinama je i svetska teniska sila. Zlatna istorija je ispisana uspesima Dejvis i Fed kup tima, naših pojedinaca na čelu sa 13. - strukim gren slem šampionom Novakom Đokovićem, ali tu se ne zaustavljamo, budućnost imamo i gradimo, ona je među nama i da, zlatna kao i prethodnici. Tim povodom Teniski savez Srbije krenuo je u organizaciju pripremnih kampova (po regionima) za juniorske selekcije Srbije, kao i velike akcije tenis 10 škola tenisa koje će biti održane širom Srbije, sve u cilju omasovljenja ovog sporta na našim prostorima.
Prvi pripremni kamp za juniorske selekcije Srbije (regioni) organizuje se od 23. do 29. jula 2018. u Nišu na terenima TK TAŽ u kojem se za evropske šampionate (pojedinačna i ekipna) pripremaju najbolji junori Srbije u konkurenciji do 16 godina zajedno sa gostima, juniorskom selekcijom Bugarske. Šef stručnog štaba juniorskih selekcija TSS Renco Furlan tokom ove nedelje uz rad sa našim nacionalnim timom (konkurencija do 16) odrađuje i pripreme sa najboljim juniorima (12, 14, 16 i 18) regiona Istočna Srbija.
Na konferenciji koja je održana u prostorijama jednog od najjačih teniskih centara Srbije, Teniske akademije Živković, u kojoj se ove nedelje pripremaju mladi srpski asovi predsednik Teniskog saveza Srbije Mr Mirko Petrović, predsednik Teniskog saveza Srbije je istakao dva praavca rada TSS u protekle dve godine:

Topiću zeleni nivo u TK Privilege

Datum objave: 24.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Privilege održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za dečake.

Pobednički pehar osvojio je Mihailo Topić koji je u finalu savladao Novaka Miloševića 4:2, 4:0. U polufinalu Mihailo je pobedio Relju Todorovića 4:0, 4:2, dok je Novak savladao Uroša Rađenovića 4:1, 2:4, 7:5.

Utešni turnir osvojio je Luka Ćeramilac pobedivši Matiju Putića 2:4, 4:1, 7:5.

Lokomotivu pokorio Danny

Na terenima TK Lokomotiva u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Danny Liwenze koji je u finalu savladao Dušana Bazdara 6:1, 6:1. U polufinalu Danny je pobedio Viktora Stojovića 6:4, 6:1, dok je Dušan bio bolji od Miloša Mandića 6:2, 7:6(4).

Dorotea i Nikola najbolji na Zlatiboru

Otvoreno prvenstvo Zlatibora u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija, održano je na terenima TK Zlatibor Springs.

U konkurenciji devojčica na pobedničko postolje stala je Dorotea Milosavljević kojoj je meč finala bez borbe predala Jovana Grujić. U polufinalu Dorotea je posle velike borbe stigla do pobede nad Jelenom Gojković 6:7(8), 7:5, 6:3, dok je Jovana savladala Anđelu Lazarević 6:2, 6:7(4), 6:3.

Kod dečaka pobedu je odneo Nikola Jovanović koji je u finalu pobedio Krstu Petrovića 6:3, 6:4. U polufinalu Nikola je savladao Milana Cvetkovića 6:2, 6:3, dok je Krsta bio bolji od Vanju Petrova 6:1, 6:2.

Nađin bljesak u Pančevu

Otvoreno prvenstvo Pančeva u konkurenciji do 18 godina za juniorke, prva kategorija, održano je na terenima TK Dinamo.

Pobedničko postolje pripalo je Nađi Nonković koja je u finalu posle velike borbe došla do pobede na Anđelkom Andrić 2:6, 7:5, 6:3. U polufinalu Nađa je savladala Taru Dakić 6:3, 6:2, dok je Anđelka pobedila Miu Vučković 7:6(4), 6:2.

Tomoya osvojio Master

Datum objave: 23.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Tomoya Kitayama koji je u finalu savladao Nikolu Vidovića 6:3, 6:4. U polufinalu Tomoya je bio bolji od Uroša Todorovića 6:1, 6:3, dok je Nikola pobedio Mirona Sokolovskog 4:6, 6:1, 6:1.

Viktorija Viktora u Topacu

Na terenima TK Topaco u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo.

Pobednički pehar zagrlio je Viktor Višnić koji je u finalu pobedio Helenu Vlajić 5:4, 5:3. U polufinalu Viktor je bio bolji od Rastka Kekovića 5:1, 5:1, dok je Helena posle velike borbe stigla do pobede nad Nikolom Stanojevićem 2:5, 5:3, 5:4.

Utešni turnir osvojila je Sofija Vuković pobedivši u finalu Nešu Pavlovića 5:3, 5:2.

Đorđeviću naranđasti nivo u Zaječaru

Na terenima TK As Timok u Zaječaru održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo za dečake.

Pobedu je odneo Veljko Đorđević koji je u finalu bio bolji od Relje Hurberta 4:2. U polufinalu Veljko je pobedio Mihaila Nikolića 5:3, dok je Relja savladao Janka Mladenovića 4:2.

Utešni turnir osvojio je Ognjen Ristić pobedivši u finalu Uroša Miloševića 4:0.