Rakićeva Lokomotiva

Datum objave: 27.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Lokomotiva održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, treća kategorija.

Pobedu je odneo David Rakić kome je susret finala kod rezultata 5:2 u prvom setu predao Mateja Stefanović. U polufinalu David je bio bolji od Antonija Bogdanovića 6:2, 6:0, dok je Mateji susret kod rezultata 6:3, 4:2, predao Zvezdan Pozder.

Šacin memorijal u znaku Katarine i Vlade

Na terenima TK Dinamo u Pančevu održan je turnira u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake pod nazivom "Šacin memorijal".

Pobedničke trofeje osvojili su Katarina Miločević i Vlado Jankanj.

Kod devojčica Katarina je stigla do pobedničkog postolja savladavši u finalu Emiliju Makević 6:2, 6:4. U polufinalu Miloševićevoj je susret kod rezultata 6:0, 4:6, 3:2 predala Aleksandra Đokić, dok je Emilija bila bolja od Lare Paunović 6:1, 6:2.

U konkurenciji dečaka Jankanj je stigao do trijumfa pobedivši u finalu Damjana Stojkovića 7:6(4), 6:0. U polufinalu Vlado je savladao Božidara Bubnjevića 6:1, 4:6, 6:2, dok je Damjan bio bolji od Matije Vulića 6:0, 6:0.

Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije 2018 u konkurenciji do 16 godina

Datum objave: 23.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 16 godina.

raspored četvrtak ovde

U BEOGRADU ODRŽANA PONOVLJENA SEDNICA REDOVNE SKUPŠTINE TSS 2018.

Ponovljena sednica redovne skupštine Teniskog saveza Srbije održana je u svečanoj sali TC "Novak" (Tadeuša Košćuška 63a, Beograd) u subotu (23.06.2018) u jedinstvenoj i konstruktivnoj radnoj atmosferi, uz prisustvo delegata teniskih klubova svih regiona. Skupštinu je vodio Predsednik ovog najvišeg organa Saveza  Milan Jerinkić.

Izveštaj o radu TSS za 2017. godinu podneo je Predsednik TSS i UO TSS Mr. Mirko Petrović. Svi izveštaji primljeni su bez dodatnih diskusija, jednoglasno. Svi izveštaji su bili dobro pripremljeni, analitični i jasni, podjednako dobri, koncizni i precizni pa je Skupština završena u veoma kratkom roku.

-Razno

Preko 50% klubova iz cele Srbije poslalo je svoje delegate koji su za nepuna dva sata sve tačke dnevnog reda usvojili jednoglasno. Skupština je protekla u izuzetno konstruktivnoj i pozitivnoj atmosferi, iznešene su nove ideje (organizacija tenis 10 škola i pripreme reprezentativaca širom Srbije udruženim snagama klubova domaćina i samog TSS, organizacija čelendžer turnira kako muškog tako i ženskog..) čijom realizacijom bi došlo do boljeg rada klubova, regiona i novom procvatu tenisa u Srbiji.

U toku samog zasedanja Skupštine TSS završeno je finale Letnjeg prvenstva Srbije 2018. u konkurenciji do 14 godina za dečake. Na kratko napravljena je pauza zasedanja Skupštine kada su finalistima (Luki Jovanoviću i Branku Đuriću) i trećeplasiranom (Nikoli Zekiću) sa Prvenstva Srbije pehare uručili Predsednik TSS Mr Mirko Petrović i Predsednik Skupštine TSS Milan Jerinkić.

Luka Jovanović osvojio Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 14

Letnji šampionat Srbije 2018. u konkurenciji do 14 godina doneo je i kod devojčica i dečaka objedinjenje titula. Nakon što je aktuelna Dvoranska šampionka države fatma Idrizović osvojila i Letnje prvenstvo, isto je učinio i Luka Jovanović.

Luka je do naslova dvostrukog šampiona naše zemlje 2018. u konkurenciji do 14 stigao pobedom u finalu nad Brankom Đurićem 6:3, 6:3. Reprezentativci Srbije pružili su brojnoj publici na terenima TSS (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu sjajan meč i dokazali da je budućnost našeg tenisa blistava.

Jovanović je pored državnih šampionata u dosadašnjem delu takmičarske 2018. osvojio i dubl trofej na Tennis Europe (do 14) takmičenju u Mesini, igrao je i dva finala singla Tennis Europe (Subotica i Rakovnik).

Đurić je uz trofej vicešampiona Srbije u konkurenciji do 14, na Tennis Europe sceni osvojio i dve singl titule - Piještani i Jerusalim.

Treće mesto na Letnjem prvenstvu Srbije 2018. osvojili su Krsta Petrović i Nikola Zekić. Krsta je u polufinalu izgubio od Branka 1:6, 6:3, 1:6, dok je Nikola izgubio od Luke 1:6, 3:6.

Pehare su finalistima i trećeplasiranom predali Predsednik TSS Mr Mirko Petrović i Predsednik Skupštine TSS Milan Jerinkić.

Subanović: Tenis je neumoljiv, ali i neodoljiv!

Nemanja Subanović je novi vicešampion Srbije u konkurenciji do 18 godina. Na Letnjem prvenstvu 2018. osvojio je drugo mesto, pre toga osvojio je prvi ATP poen i našao se na listi svetskih teniskih profesionalaca. Vredan, talentovan, uporan i voljan da ispuni svoje snove 17- godišnji Nemanja okreće se profi sceni. Sad malo o onome što je obeležilo juniorske dane ovog izuzetnog mladića i tenisera.

1.  Kada si počeo da se družis s reketom
 Tenis sam počeo da treniram kad sam imao sedam godina u Subotici. Od prvog dana znao sam da je teniski put zapravo moj životni put. Tako je već 10 godina i verujem tako će i ostati zauvek, jer tenis je ne samo profesija već i stil života, što znači igra se sve dok zdravlje to omogućava i dok te noge nose. Tako želim i ja.

Fatma šampion Letnjeg prvenstva Srbije 2018. u konkurenciji do 14 godina

Datum objave: 21.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održano je Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.
Novi šampion Srbije u konkurenciji do 14 godina kod devojčica postala je Fatma Idrizović, koja je osvajanjem i ovog prvenstva objedinila trofeje i postala aktuelni šampion Srbije Dvoranskog i Letnjeg prvenstva.

Do novog trofeja državnog šampiona Fatma je stigla trijumfom u finalu nad Darjom Šuvirdjonkovom 6:4, 6:1.

Fatma je u dosadašnjem delu 2018. osvojila tri Tennis Europe titule u konurenciji do 14 godina i zauzima 10. mesto na Tennis Europe listi najboljih teniserki Starog kontinenta u konkurenciji do 14.

Šuvirdjonkova je godinu dana mlađa od Fatme, takođe je osvojila tri Tennis Europe takmičenja u 2018, od toga dva u konkurenciji do 14 i jedan u konkurenciji do 16 godina.

Obe su reprezentativke naše zemlje u juniorskim kategorijama.

Marić i Lazarević nove šampionke Srbije u konurenciji do 14 (dubl)

Datum objave: 20.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

U konkurenciji ženskih dublova do pobedničkog postolja stile su Dunja Marić i Anđela Lazarević koje su u finalu nakon velike borbe savladale par Sanja Đurđević - Teodora Milić 7:5, 7:6(11).

U konkurenciji ženskog singla za naslov Letnjeg šampiona Srbije 2018. boriće se Fatma Idrizović i Darja Šuvirdjonkova. Aktuelna Dvoranska šampionka Srbije do 14 Fatma u polufinalu pobedila je Doroteu Milosavljević 6:2, 6:0, dok je Darja bila bolja od Mie Ristić 6:0, 6:0.

U muškom četvrtfinalu snage će odmeriti Branko Đurić protiv Vuka Rađenovića, Krsta Petrović i Milan Cvetković, Nikola Zekić protiv Lazara Dimitrijevića i Luka Jovanović protiv Luke Rupnjaka.

Ponomarenko osvojila Banjicu

Datum objave: 19.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na turniru OP Beograda održanom u TK Banjica takmičilo se 37 teniserki u konkurenciji do 14 godina. U uzbudljivoj završnici turnira trijumfovala je mlada Vlada Ponomarenko koja je u finalu bila bolja od Nevene Janošević 6:3 6:0.

U polufinalu Vlada je savladala Maju Miščević 6:4 6:2, dok je Nevena pobedila Ninu Peršić 6:1 6:1.

Gavrilovićev trijumf u Pumi

Datum objave: 18.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Puma u Kragujevcu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija.

Pobendičko postolje osvojio je Luka Gavrilović koji je u finalu savladao Petra Nikolića 7:5, 2:6, 6:2. U polufinalu Luki je susret kod rezultata 6:4, 0:1 predao Mateja Milosavljević, dok je Petar bio bolji od Luke Petronijevića 6:1, 6:0.