Jovanoviću titula u Zaječaru

Datum objave: 18.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima OTK Beograd održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Chie Kezuka koja je u finalu bila bolja od Marije Micić 6:0, 6:1. U polufinalu Kezuka je pobedila Aleksandru Mihailov 6:1, 6:1, dok je Marija savladala Simonu Josimović 6:0, 6:1.

Kezuka osvojila trofej u OTK Beograd

Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije 2018 u konkurenciji do 14 godina

Datum objave: 16.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 14 godina.

Datum objave: 15.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Skupština Teniskog saveza Šumadije i Zapadne Srbije zakazuje se za 30.06.2018.godine sa početkom u 12 časova.
Skupština će biti održana u prostorijama Gradske uprave grada Kraljeva, Sala II (Trg Jovana Sarića broj 1, 36000 Kraljevo).

Molimo sve klubove da prisustvuju Skupstini Teniskog saveza Šumadije i Zapadne Srbije.

Unapred zahvalni.

Novi Satut Teniskog saveza Šumadije i Zapadne Srbije ovde

Poziv na Skupštinu Teniskog saveza Šumadije i Zapadne Srbije i dnevni red ovde

Ovlašćenje za učešće u radu Skupštine ovde

Na terenima bivšeg Teniskog Kluba Trim u Beogradu u periodu od 06.08. do 09.08.2018. godine će se održati drugi po redu PTR (Professional Tennis Registry)  Level 1 seminara. PTR je osnovan davne 1976. godine od starne čuvenog trenera Denisa Van Der Mera. Teniska licenca je internacionalno priznata u celom svetu i broji oko 15.000 članova u 127 zemalja. Za sve one koji žele da nauče nešto više i dopune svoje znanje sa nekim novim idejama ovo je sjajna prilika za to.
Treba naglasiti da dobijanjem PTR Level 1 licence se ne omogućava i sticanje Nacionalne licence od strane Teniskog Saveza Srbije. Ove dve stvari su nezavisne jedna od druge.

Predavač na seminaru će biti Andy Dowsett iz Velike Britanije koji je internacionali predavač PTR-a od 2007. godine. Seminar će ovoga puta biti usmeren ka Performace nivou u okviru Level 1. Teme koje će biti obuhvaćene na predavanju su sledeće:

8. Sazrevanje igrača

Budući kandidati mogu da se prijave i dobiju više infromacija putem email adrese:
predragburmazovic@hotmail.com ili na telefon +381642418195.
Prijave su u toku.

Tamara i Bodin novi šampioni Srbije u konkurenciji do 18 godina

Datum objave: 14.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održano je Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 18 godina.
Novi šampioni Srbije u konkurenciji do 18 godina postali su Tamara Malešević i Bodin Žarković.

U konkurenciji juniorki trijumfovala je Tamara Malešević koja je u finalu savladala Nataliju Senić 6:1, 4:6, 6:3. Maleševićeva je pre dve godine osvojila trofej šampiona države u konkurenciji do 16 godina, dok je tri godine mlađa Senićeva aktuelni Dvoranski šampion Srbije do 16. Obe su reprezentativke naše zemlje u juniorskim kategorijama.

U muškoj konurenciji pehar namenjen šampionu Srbije Letnjeg prvenstva 2018. osvojio je Bodin Žarković savladavši u finalu Nemanju Subanovića 6:3, 6:3. Bodin je osvajanjem ovog trofeja kompletirao titule državnog prvaka u svim kategorijama (osvajao u konkurenciji do 12, 14, 16, sada i 18). Subanović je bio šampion Srbije u konkurenciji do 14 godina. I Bodin i Nemanja su nedavno krenuli sa takmičenjima na turnirima iz fjučers serije gde su osvojili prvi profi bod i ušli na ATP listu.

Gažo i Stojanović šampioni dubla, slede finala singla

Datum objave: 13.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Ušli smo u sam finiš Letnjeg prvenstva Srbije u konkurenciji do 18 godina za 2018. godinu.

Takmičenje u muškom dublu je završeno, a novi šampioni Srbije su Stefan Gažo i Luka Stojanović koji su u finalu savladali par Luka Kalenić - Aleksandar Balj 7:5, 7:6(6).

U finalu ženskog singla snage će odmeriti Tamara Malešević i Natalija Senić. U polufinalu Maleševićeva je bila bolja od Jovane Babić 6:1, 6:3, dok je Senićeva pobedila Anđelu Jocović 6:2, 6:7(2), 6:1.

Kod juniora za naslov šampiona Srbije u konkurenciji do 18 godina boriće se Nemanja Subanović i Bodin Žarković. U polufinalu Subanović je pobedio Nikolu Kijca 6:4, 5:7, 6:1, dok je Žarkoviću pri rezultatu 3:1 u prvom setu susret predao Kristijan Juhas.

žreb singla juniorke ovde

žreb singla juniori ovde

žreb muškog dubla ovde

TENISERKE NIŠKE AKADEMIJE ŽIVKOVIĆ NAJBOLJE U REGIONU

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) proteklog vikenda je odigrano finale Ekipnog prvenstva regiona istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji teniserki do 14 godina. U finalu su se sastale dve najbolje ekipe regiona, a to su Teniska akademija Živković i Teniski klub Magnet iz Knjaževca. Za nišku akademiju igrale su Anja Stanković, Mina Milosavljević i Sara Milosavljević, a za ekipu iz Knjaževca su nastupile Sofija Krstić, Marija Kukić i Jana Milosavljević.

Finale se igralo po principu tri singl meča i jednog u parovima. Pobedu su odnele više nego ubedljivo teniserke Teniske akademije Živković u ukupnom skoru sa 4:0 i na taj način opravdale ulogu favoritkinja.

„Sjajna partija naših teniserki, zaslužena pobeda i titula najboljih u regionu. One su se samo pridružile brojnim odličjima koje ovih dana osvajaju i najmlađi i nešto stariji teniseri i teniserke naše akademije.“ – istakao je Nikola Živković, predsednik TAŽ-a

Niške teniserke su ovom pobedom izborile plasman na završnicu Ekipnog prvenstva Srbije koje će se igrati u septembu u Beogradu.

Poznati polufinalisti Letnjeg prvenstva Srbije 2018. u konkurenciji do 18

Datum objave: 12.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Plasman u polufinale u konkurenciji juniorki izborile su: Tamara Malešević koja će se za finale boriti protiv Jovane Babić i na drugoj strani Anđela Jocović i Natalija Senić. U četvrtfinalu Malaševićeva je bila bolja od Ane Ogrizović 6:1, 6:0, Babićeva je pobedila Tamaru Eraković 3:6, 6:1, 6:3, Jocović je savladala Senku Deletić 6:3, 6:0, dok je Senićevoj meč kod rezultata 6:0, 3:0 predala Anđela Vidović.

Kod juniora za plasman u finale boriće se u gornjem delu žreba Nemanja Subanović protiv Nikole Kijca, dok će se u donjem delu žreba boriti Kristijan Juhas i Bodin Žarković. U četvrtfinalu Subanović je bio bolji od Mihaila Radosavljevića 6:2, 6:2, Kijac je savladao Stefana Kalafatića 7:6(0), 6:0, Juhas je pobedio Dušana Obradovića 6:1, 6:2, dok je Žarković bio bolji od Luke Stefanovića 6:2, 6:4.