Kalenićev šampionski ples

Datum objave: 16.04.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

U finalu snage su odmerili klupski drugovi, članovi TK Dril Luka Kalenić i Mihajlo Lasica, a pobedu je odneo Kalenić 6:1, 6:1. U polufinalu Luka je bio bolji od Marka Sudara 6:1, 6:0, dok je Mihajlo savladao Bojana Radomana 7:5, 7:5.

Kalenić tokom celog takmičenja nije izgubio ni set, a protivnicima je prepustio ukupno 11 gemova.

Savkovićevoj trofej u TC Novak

Na terenima TC Novak u Beogradu održano je Otvoreno Prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojila je Ana Savković koja je u finalu bila bolja od Ive Rafailović 6:3, 6:2. U polufinalu Ana je pobedila Teodoru Kostović 6:3, 3:6, 6:0, dok je Iva savladala Petru Konjikušić 6:3, 6:4.

Rakić osvojio Pančevo

Teniski klub Mladost iz Pančeva bio je domaćin Otvorenog prevenstva u konkurenciji do 12 godina za dečake, prva kategorija.

Pobednički pehar osvojio je David Rakić koji je u finalu savladao Aleksandra Daskalovića 6:2, 6:0. U polufinalu David je bio bolji od Ognjena Milića 6:0, 6:1, dok je Aleksandar pobedio Simeona Stankovića 6:3, 6:1.

Rajićevoj trofej na Green Setu

Na terenima TK Green Set održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija za devojčice.

Šampionski trofej osvojila je Sofija Rajić koja je u finalu savladala imenjakinju Sofiju Gutić 3:6, 6:1, 6:4. U polufinalu Rajićeva je pobedila Jelenu Jevtić 2:6, 6:3, 6:4, dok je Gutićeva bila bolja od Nataše Savić 6:3, 7:6(3).

DAVIS I FED CUP SELEKTOR MAKEDONIJE POJAČAO TRENERSKI TIM TAŽ

Datum objave: 12.04.2018. // Kategorija: Domaća scena
Nakon uspešne rezultatske 2017. godine Teniska akademija Živković (TAŽ) i u 2018. nastavlja da radi na igračkom, ali i na trenerskom polju, a sve u pravcu stvaranja najboljih uslova za rad i teniske rezultate u Nišu. Od početka letnje sezone, novo ime u trenerskom timu Teniske akademije Živković. Radi se o Dejanu Marinkoviću, istaknutom teniskom stručnjaku koji je u prethodnom periodu ostvarivao zapažene rezultate u Nemačkoj i Makedoniji. Dejan, inače rođeni Nišlija, do ovog proleća bio je Davis i Fed cup selektor reprezentacije Makedonije.

„Nakon 20 godina života i rada u Skoplju i teniskom svetu Makedonije, nastavljam trenersku karijeru u mom Nišu. Ovo je poseban trenutak za mene, iako me za Makedoniju vežu lepe situacije. Mislim da sam tenisu te zemlje dao sve što sam mogao i znao, a da su rezultati i kvalitet Teniske akademije Živković nekako pravi izbor za nastavak moje karijere.“ – izjavio je Dejan Marinković nakon prvog trenerskog dana u TAŽ-u.

Pobeda Spasojevića na Partizanu

Datum objave: 11.04.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 18 godina, juniori, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Spasojević koji je u finalu bio bolji od Valerija Martiševa 6:1, 6:2. U polufinalu Stefan je pobedio Borisa Stojanovića 6:0, 6:2, dok je Valerij savladao Nikolu Kijca 6:2, 3:6, 6:2.

Cvetkovićev trijumf na terenima TC Novak

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija, održano je na terenima TC Novak.

Trijumfovao je Milan Cvetković savladavši u finalu nakon velike borbe Lazara Virijevića 6:1, 5:7, 6:1. U polufinalu Cvetković je pobedio Filipa Glogovca 7:6, 6:2, dok je Virijević bio bolji od Andreja Radojičića 6:2, 6:1.

Markovićevoj trofej u Balansu

Na terenima TK Balans u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Anđelija Marković koja je u finalu savladala Milicu Popovski 7:5, 6:3. U polufinalu Markovićeva je bila bolja od Anastasije Arsić 6:1, 6:2, dok je Popovski pobedila Maju Miščević 6:3, 6:2.

Održan „Vaskršnji turnir za decu“ u Gračanici u organizaciji TSS i NIS

Datum objave: 04.04.2018. // Kategorija: Domaća scena
Teniski savez Srbije i kompanija NIS u saradnji sa Opštinom Gračanica u susret najradosnijem hrišćanskom prazniku organizovali su „Vaskršnji turnir za decu“ na kome su mališani imali priliku da kroz igru, druženje i opremu prilagođenu njihovom uzrastu, uz pomoć stručnih trenera, odigraju prvi teniski meč.

„Vaskršnji turnir za decu“ održan je u školskom dvorištu Osnovne škole „Kralj Milutin“ u Gračanici, uz podršku lokalnog teniskog kluba „Winner Gračanica“. Na edukativan, zdrav i zabavan način oko 150 mališana imalo je priliku da pokaže takmičarski duh, talenat i veliku zainteresovanost za „beli sport“. Na kraju druženja, kao zahvalnost za učešće i fer pleju, svim učesnicima dodeljni su pokloni koje su obezbedili Teniski savez Srbije i kompanija NIS.

Svako dete, učesnik „Vaskršnjeg turnira za decu“ dobilo je na poklon profesionalnu tenisku torbu za rekete, majicu, sveske, olovke...

Kompanija NIS, kao višegodišnji generalni sponzor TSS-a u okviru svog programa „Budućnost na delu “ na ovaj način se aktivno uključila kao partner Teniskog saveza, u promociju zdravog života i animiranja mladih talenata. „Vaskršnji turnir za decu“ deo je velike akcije „Otvorenih škola tenisa“ koje kompanija NIS i Teniski savez Srbije već osam godina organizuju širom Srbije sa ciljem popularizacije sportskih vrednosti, kulture i ne nasilja u sportu kao izuzetno važnom elementu u zdravom razvoju dece.

Seniorsko prvenstvo u znaku Kostićeve i Gaže

Datum objave: 23.03.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master održano je Prvenstvo u konkurenciji seniorki i seniora, druga kategorija.

Kod seniorki trijumfovala je Katarina Kostić koja je u finalu pobedia Yasmeen Ghaoui 2:6, 6:2, 6:3. U polufinalu Kostićevoj je meč kod rezultata 7:5, 4:0 meč predala Nina Zdravković, dok je Ghaoui savladala Sofiju Mandić 6:1, 6:1.

U konkurenciji seniora pobedu je odneo Stefan Gažo kome je meč finala kod rezultata 7:6(4), 2:0 susret predao Nikola Vidović. U polufinalu Stefan je pobedio Laza Vojinovića 7:5, 6:7(7), 6:2, dok je Vidović savladao Stefana Ivića 6:4, 0:6, 6:4.