Babićevoj titula na Green Setu

Datum objave: 22.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Green Set održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, za devojčice, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Jovana babić koja je u borbi za prvo mesto savladala Aleksandru Stanković 6:3, 6:2. U polufinalu Jovani je meč kod rezultata 2:6, 6:2, 2:0 predala Jasmin Gaui, dok je Aleksandra pobedila Tinu Vlajić 6:2, 6:2.

Natalijin šampionski ples u Kruševcu

Datum objave: 21.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Završeno je Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina za devojčice koje je održano na terenima TK Sportissimo u Kruševcu.

Ženski turnir obeležila je potpuna dominacija Natalije Senić koja je do finala izgubila samo šest gemova. U borbi za naslov Dvoranskog šampiona Srbije 2018. Natalija je savladala Anđelu Lopičić 6:2, 6:3.

U polufinalu Senićeva je bila bolja od Anđele Vukčević 6:1, 6:1, dok je Anđela Lopičić savladala Senku Deletić 6:4, 6:4.

Viktorija Viktora u Kruševcu

Na terenima TK Sportissimo u Kruševcu održano je Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina za dečake.

Nivi šampion Srbije je Viktor Jović koji je u borbi za pehar državnog šampiona pobedio Dimitrija Zupca 7:6, 6:2.

U polufinalu Jović je savladao Stefana D Popovića 6:1, 6:2, dok je Dimitrije kao sedmi nosilac posle velike borbe došao do pobede nad Aleksom Marđonovićem 3:6, 6:3, 6:1.

Obaveštenje o neradnim danima TSS

Datum objave: 20.12.2017. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani,

Obaveštavamo vas da Teniski savez Srbije neće raditi u periodu od 01. do 05. januara 2018. godine. Sa radom počinjemo 08.01.2018.

Srdačan pozdrav,

Teniski savez Srbije

Petrovićev Master

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Prvenstvo do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Andreja Petrović koji je u finalu posle velike borbe savladao Aleksu Ćirića 7:6(6), 0:6, 6:3. U polufinalu Andreja je bio bolji od Viktora Stojanovića 6:0, 6:1, dok je Aleksa pobedio Lazara Radenkovića 6:7(4), 6:4, 6:2.

Elenina pobeda u Top Tenu

Prvenstvo Beograda u konkurenciji devojčica do 14 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Top Ten.

Pobedu je odnela Elena Ivanović koja je u finalu bila bolja od Marije Đurašić 6:2, 6:1. U polufinalu Elena je savladala Maju Miščević 6:4, 6:3, dok je Marija pobedila Anđelu Popović 5:7, 6:3, 6:2.

Matija Tešić trijumfovao u TK Privilege

Na terenima TK Privilege održan je turnir u konkurenciji dečaka do 14 godina, druga kategorija.

Prvenstvo Beograda u ovoj kategoriji osvojio je Matija Tešić koji je u finalu bio bolji od Luke Takumija Štule 6:3, 6:1. U polufinalu Matija je savladao Stefana Zekovića 6:2, 6:0, dok je Luka pobedio Igora Lacimića 2:6, 6:3, 6:1.

Suvajcu seniorski trofej na Masteru

Datum objave: 14.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda za seniore, druga kategorija, održano je na terenima TK Master.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Suvajac kome je meč finala pri rezultatu 3:6, 3:4 predao Bodin Žarković. U polufinalu Stefan je savladao Nikolu Kijca 6:4, 6:3, dok je Bodin pobedio Andreja Petrovića 6:2, 5:7, 6:2.

U borbi za treće mesto Kijac je savladao Petrovića 7:6(4), 6:2.

Babićeva trijumfovala na Green Setu

Prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, druga kategorija, održano je na terenima TK Green Set.

Pobedničko postolje osvojila je Jovana Babić koja je u borbi za tron savladala Anu Platišu 6:2, 7:6. U polufinalu Jovana je bila bolja od Aleksandre Stanković 6:2, 6:2, dok je Ana posle velike borbe pobedila Tijanu Nikolić 6:4, 4:6, 6:4. Treće mesto osvojila je Stankovićeva kojoj je taj meč bez borbe predala Nikolićeva.

Jovana i Lazar novi Dvoranski šampioni Srbije u konkurenciji do 12

Datum objave: 13.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sportissimo u Kruševcu održano je Dvoransko prvenstvo Srbije za 2018. u konkurenciji do 12 godina.

Kod devojčica trijumfovala je Jovana Grujić koja je u finalu bila bolja od Mie Ristić 6:1, 6:3. U polufinalu Jovana je pobedila Anđeliju Marković 6:1, 6:3, dok je Mia savladala Dunju Marić 6:2, 4:6, 6:4.

U konkurenciji dečaka do 12 godina pobedničko postolje zauzeo je Lazar Virijević koji je u borbi za trofej savladao Simeona Stankovića 6:3, 6:0. U polufinalu Lazar nije izgubio ni gem protiv Davida Rakića (6:0, 6:0), dok je Simeon pobedio Nikolu Jovića 6:1, 6:1.