Jovana Grujić osvojila Šabac

Datum objave: 29.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Šapca u konkurenciji do 14 godina za dejovčice, prva kategorija, održano je na terenima TK Stari Grad.

Šampionski trofej osvojila je Jovana Grujić koja je u finalu savladala Nataliju Nikolić 6:0, 6:1. U polufinalu Jovani je meč kod rezultata 6:2, 2:1 meč predala Danijela Danilović, dok je Natalija bila bolja od Anđele Lazarević 6:1, 6:1.

Viktorija Kurćubića

Datum objave: 27.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Victorija u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, dečaci, druga kategorija.

U finalu viktoriju je odneo Đorđe Kurćubić pobedivši Mihajla Lasicu 6:2, 4:6, 7:5. U polufinalu Kurćubić je savladao Odanija Kaitu 3:6, 6:2, 6:3, dok je Lasica bio bolji od Alekse Savina 6:3, 6:2.

Banjica za Nemanju

Na terenima TK Banjica u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Šampion ovog takmičenja postao je Nemanja Subanović koji je u finalu savladao Nikolu Kijca 7:5, 7:6. U polufinalu Nemanja je bio bolji od Bogdana Bajića 6:3, 6:3, dok je Nikola posle velike i neizvesne borbe došao do pobede nad Vitomira Markovića 7:6, 4:6, 7:5.

Bašić Palković prvi u Šapcu

Na terenima TK Stari grad održano je Otvoreno prvenstvo Šapca za dečake u konkurenciji do 14 godina, prva kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Petru Bašiću Palkoviću koji je u finalu savladao Krstu Petrovića 6:4, 6:2. U polufinalu Petar je bio bolji od Veljka Krstića 7:5, 6:2, dok je Krsta posle velike borbe pobedio Stefana Malbašu 4:6, 6:3, 6:2.

Kovačevićeva osvojila trofej na Masteru

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Najuspešnija na ovom takmičenju bila je Anamarija Kovačević koja je u finalu savladala Anđelu Vukčević 6:2, 6:2. U polufinalu Kovačevića je posle velike borbe pobedila Aleksandru Mihailov 5:7, 6:2, 6:1, dok je Anđela bila bolja od Jelene Marjanović 6:1, 6:3.

Završen Kup Srbije u konkurecniji do 10 godina

Datum objave: 26.09.2017. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Crvena zvezda od 23. do 26. septembra 2017. održan je Kup Srbije u konkurenciji do 10 godina, devojčice i dečaci.

Turnir za naše najmlađe takmičare protekao je u znaku Aleksandre Stevanović i Aleksandra Žikića.

U konkurenciji devojčica Stevanovićeva je trijumfovala pobedivši u finalu Dušicu Popovski 4:2, 4:1. U polufinalu Aleksandra je bila bolja od Valentine Šuvidrenkove 4:1, 4:0, dok je Dušica savladala Lenku Vuksanović 4:1, 4:1. Utešni turnir osvojila je Aleksandra Đokić pobedivši u završnici Galu Ivanović 4:1, 0:4, 7:6.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Žikić nakon velike borbe u finalu gde je savladao Marka Nešića 1:4, 4:3, 7:4. U polufinalu Aleksandar je bio bolji od Vuka Kruščića 4:3, 4:2, dok je Nešić posle velike borbe savladao Mihaila Nikića 4:2, 1:4, 7:5. Utešni turnir osvojio je Aleksa Oparnica koji je u finalu bio bolji od Andreja Radojkovića 4:1, 4:1.

Završeno Ekipno prvenstvo Srbije za 2017. u konkurenciji do 18 godina

Datum objave: 25.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održano je Ekipno prvenstvo Srbije 2017. u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina.

Trofej namenjen najboljoj ženskoj ekipi otišao je u ruke tenireski TK Dinamo iz Pančeva koje su u finalu savladale tim TK SPartak iz Subotice 3:1. Skrobonja Anđela - Kojčić Emilija 6:2, 2:6, 1:6, Vidović Anđela - Đukic Natalija 3:6, 6:0, 6:1,  Mejić Mila - Vilček Ana 4:6, 6:7(6), dubl: Skrobonja Anđela, Mejić Mila -  Kojčić Emilija, Vilček Ana 6:2, 3:6, 6:10.

U muškoj konkurenciji trijufovao je tim TK Crvena zvezda. Finale je donelo sudar dva tima iz Beograda, TK CZ i TK Đukić. Do naslova šampiona stigli su momci sa Karaburme ubedljivom pobedom 4:0.

TK CZ - TK Đukić 4:0 (Žarković Bodin - Cvjetan Miroslav 6:2, 6:1,  Bućan Aleksa - Vujić Marko 3:6, 6:3, 6:2, Vojinović Lazar - Topo Marko 3:6, 6:3, 6:1, dubl: Žarković Bodin, Bucan Aleksa - Cvjetan Miroslav, Obradovic David 6:2, 6:4.

Nikolićeva osvojila trofej u TK Đukić

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke, druga kategorija.

Naslov najbolje ponela je Tijana Nikolić koja je u borbi za pobedničko postolje pobedila Anu Ogrizović 4:6, 6:0, 6:3. U polufinalu Tijana je savladala Sofiju Mandić 6:3, 7:5, dok je Ana bila bolja od Tine Vlajić 6:3, 6:0.

Kalafatić pobednik turnira na OTK Beograd

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, juniori, druga kategorija, održano je na terenima OTK Beograd.

Pobednik ovog takmičenja je Stefan Kalafatić koji je u finalu bio bolji od Nikole Kijca 6:4, 6:4. U polufinalu Stefan je pobedio Stevana Popovića 6:2, 6:1, dok je Nikoli meč kod rezultata 6:7, 6:0, 4:3 predao njegov imenjak Nikola Purić.

Neneva osvojila Ćupriju

Na terenima TK Slavija u Ćupriji održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, devojčice, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojila je Nevena Janošević koja je u finalu pobedila Aleksandru Stevanović 6:3, 6:4. U polufinalu Nevena je bila bolja od Sofije Krstić 6:1, 6:1, dok je Aleksandra savladala Katarinu Cvetković 6:4, 6:1.