Super 4 u konkurenciji do 12 godina - TK Partizan 2021.

Datum objave: 09.07.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

glavni žreb devojčice ovde

glavni žreb dečaci ovde

raspored mečeva nedelja 11. jul 2021. ovde

Super 4 u konkurenciji do 14 godina - TK Agrimes 2021.

Datum objave: 06.07.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Agrimes u Beogradu održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji dečaka do 14 godina, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

raspored mečeva 08.07.2021. ovde

Luna i Pavle šampioni Letnjeg prvenstva Srbije 2021. u konkurenciji do 12 godina

Datum objave: 02.07.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kruševac održano je Letnje prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

U konkurenciji devojčica šampionski pehar podigla je Luna Vujović koja je u finalu savladala Anastasiju Čolović 6:1, 6:1. U polufinalu Luna je pobedila Helenu Korać 6:2, 6:2, dok je Anastasija bila bolja od Simone Vlaisavljević 6:1, 6:0.

Kod dečaka pobedničko postolje osvojio je Pavle Stojiljković savladavši u finalu Andreja Markovića 6:0, 6:2. U polufinalu Pavle je pobedio Filipa Đokića 7:5, 7:5, dok je Andrej pobedio Mihaila Topića 6:4, 6:4.

Naslov šampiona u muškom dublu osvojili su Pavle Stojiljković i Vuk Pantić Crnčević pobedivši u finalu dubl kombinaciju Andrej Marković - Relja Todorović 6:4, 6:4.

Zlatibor Open - turnir u konkurenciji do 14 godina, III kategorija

Datum objave: 29.06.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Spring od 2. jula 2021. startuje turnir u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Upis: upis na licu mesta do 10 sati ujutru

Početak turnira: petak 02.07.2021

Kategorija: III kategorija novi sistem

Kotizacija: 500 rsd

Klub: Zlatibor springs

Turnir ce se bodovati za rang listu TSS.

Ekipno juniorsko prvenstvo Srbije 2021 - žreb

Kvalifiacije - žrebovi Ekinog prvenstva Srbije za juniore 2021. (konkurencija do 18 godina)

Juniorke (Beograd) ovde

Juniori (Beograd) ovde

IST juniorke ovde

Dunja i Zoran šampioni Srbije 2021 (Letnje prvenstvo) u konkurenciji do 16 godina

Datum objave: 26.06.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održano je Letnje prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji do 16 godina za juniore i juniorke iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar u konkurenciji devojčica osvojila je Dunja Marić koja je u finalu savladala Anu Savković 6:3, 6:2. U polufinalu Dunja je bila bolja od Ive Janković 6:1, 6:2, dok je Ana pobedila Taru Mihaljević 6:4, 5:7, 7:5.

Naslov šampiona države u konkurenciji dečaka osvojio je Zoran Ludoški koji je u borbi za tron savladao Marka Nikolića 6:1, 6:2. U polufinalu Zoran je bio bolji od Aleksandra Daskalovića 6:2, 6:2, dok je Marko pobedio Sašu Markovića 6:3, 3:6, 7:5.

Dunja i Zoran su briljirali tokom celog prvenstva i nisu izgubili ni set. Protivnicima u pet mečeva Ludoški je prepustio ukupno 10 gemova, Dunja 12 gemova, što potvrđuje njihovu apsolutnu dominaciju.

U konkurenciji ženskih dublova šampionke Srbije postale su Dunja Marić i Anđela Lazarević koje su u finalu salvadale par Jelena Gojković, Vaja Klara 6:2, 6:0.

Kod juniora dubl šampioni Srbije u konkurenciji do 16 godina postali su Aleksa Smiljanić i Viktor Stojović pobedivši u finalu dubl Nikola Lulić i Strahinja Ristić 7:6(6), 3:6, 10:7.

Letnje prvenstvo Srbije 2021 (do 12 godina) dečaci i devojčice-TK Kruševac

Datum objave: 25.06.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na trerenima TK Kruševac održava se Letnje prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji dečaka i devojčica do 12 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb kvalifikacija devojčice ovde

zreb glavni turnir devojcice ovde

žreb kvalifikacija dečaci ovde

zreb glavni turnir decaci ovde

raspored mečeva 02. jul 2021. ovde

Obradovići na tronu

Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu održan je prvi od četiri TSS Tour takmičenja za seniorke i seniore 2021. iz kalendara Teniskog saveza Srbije. Turnir je obeležio trijumf Obradovića, Andree iz Beograda i Dušana iz Novog Sada.

U konkurenciji seniorki do šampionskog pehara Andrea Obradović stigla je bez izgubljenog seta. U finalu Obradovićeva je savladala Senku Deletić 6:1, 6:1. U polufinalu Andrea je pobedila Fatmu Idrizović 6:2, 6:1, dok je Senki meč kod rezultata 4:1 predala Nevena Kolarević.

U konkurenciji seniora naslov šampiona poneo je Dušan Obradović savladavši u finalu nakon velike borbe Kristijana Juhasa 7:6(2), 4:6, 6:1. U polufinalu Dušan je bio bolji od Dimitrija Zubca 6:3, 6:2, dok je Juhas pobedio Aleksu Marđonovića 6:0, 6:2.

Seniori TC Novak do naslova šampiona Srbije

Datum objave: 18.06.2021. // Kategorija: Domaća scena
Ekipno prvenstvo Srbije 2021. obeležila je dominacija TC Novak. Nakon odbrane titule ženskog tima TC Novak koje su zadržale tron osvojen 2020, do nove šampionske krune stigao je i muški seniorski tim.
Bez izgubljenog meča u tri susreta sa skorom od 14:0 seniori TC Novak stigli su do pobedničkog podijuma. U samom finalu koje je kao održano na terenima TK Đukić u Beogradu seniori TC Novak savladali su ekipu TK Crvena zvezda 4:0 (Marko Tepavac – Strahinja Rakić 6:2, 6:3, Hamad Međedović – Lazar Vojinović 6:2, 6:3, Boris Butulija – Stefan Milićević 4:6, 6:4, 6:1, Ivan Sabanov – Petar Teodorović 6:1, 6:2).
Posebno oduševljenje u finalnom susretu izazvao je meč Butulije i Milićevića koji su pružili briljantnu partiju koja je trajala četiri sata.
“Došli smo po zlato, da objedinimo titule i uspeli smo. Zlatnim slovima smo se upisali u istoriju tenisa našeg zemlje. Drugarstvo, zajedništvo, pozitivna atmosfera, vera, ali pre svega rad, odlučnost i istrajnost u cilju koji smo zacrtali odveli su nas na mesto koje želimo, do pobedničkog postolja. Maksimalna motivacija i želja za trijumfom nisu nas napuštale od prvog do poslednjeg meča. Znali smo da nas očekuje težak meč protiv Zvezde koja je apsolutni rekorder Srbije po broju ekipnih titula i uvek jak i težak protivnik. Sve čestitke momcima na hrabrosti, ozbiljnosti, zalaganju i na kraju rezultatu koji nas sve čini izuzetno srećnim i ponosnim” - istakao je glavni trener muškog seniorskog tima TC Novak Ilija Bozoljac.
Medalje i šampionski pehar ekipi TC Novak uručio je predsednik Teniskog saveza Srbije Mr Mirko Petrović.
Mečevi polufinala:
 TC Novak - TC Player zone 5:0 (Marko Tepavac – Mihajlo Savić 6:2, 6:1, Hamad Međedović – Veljko Krstić 6:2, 6:1, Matej Sabanov – Slobodan Cejović 6:1, 6:0, Boris Butulija – Petar Belošević 6:3, 2:6, 6:0, Ivan Sabanov – Aleksa Bućan 3:6, 6:2, 6:0, dok je TK Crvena zvezda – TK Đukić 4:3( Strahinja Rakić – Skander Mensouri 6:3, 4:6, 7:6(1), Lazar Vojinović – Marko Topo 2:6, 2:6, Aleksa Marđonović – Petar Pjevčević 4:6, 6:1, 4:6, Stefan Milićević – Nikola Kijac 6:1, 6:4, Petar Teodorović – Vladan Tadić 6:2, 6:3, dubl: Rakić, Teodorović – Mensouri, Đukić 6:4, 3:6, 10:4, Vojinović, Milićević – Topo, Tadić 6:7(2), 3:2 predaja

TSS TOUR - TK CRVENA ZVEZDA - ŽREBOVI I REZULTATI - SENIORKE I SENIORI

Na terenima TK Crvena zvezda održava se prvi od četiri TSS Tour takmičenja u konkurenciji seniorki i seniora.