Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

TENISERKA ANJA STANKOVIĆ (TAŽ) PRVA U REGIONU, TREĆA U SRBIJI

Datum objave: 26.02.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) u Nišu je tokom prošle nedelje završeno PRVENSTVO REGIONA TSIS (Teniski savez istočne Srbije) za tenisere i teniserke do 18 godina. U konkurenciji tenisera Stefan Skobelev (TAŽ) je bio bolji od Mateje Miloševića (TAŽ) sa 2:0 (7/6, 6/3). Treće mesto su podelili Nikola Jović (TAŽ) i Veljko Cvetković (TAŽ). Kod teniserki, Anja Stanković (TAŽ) je stigla do šampionske titule. Ona je u finalu bila bolja od klupske drugarice Emilije Zdravković nakon predaje zbog povrede. Treća je bila Natalija Nikolić (TAŽ).

Teniserka niške akademije Anja Stanković je tokom ove nedelje u Beogradu stigla i do bronzane medalje na Dvoranskom prvenstvu Srbije za teniserke do 16 godina.

Na domaćim teniskim turnirima u proteklih nedelju dana teniseri i teniserke Teniske akademije Živković su postigli sledeće rezultate: na Otvorenom prvenstvu Niša za tenisere i teniserke do 14 godina do titule su stigli Aleksandar Žikić (TAŽ) i Anastasija Cvetković (TAŽ), trećeplasirane  su bile Darija Ilić (TAŽ) i Nađa Mladenović (TAŽ), a trećeplasirani je bio Alban Šabani (TAŽ); na Otvorenom prvenstvu Ćićevca za tenisere i teniserke do 8 godina do titule su stigli Pavle Pavlović (TAŽ) i Anja Pejić (TAŽ); Danica Todorović (TAŽ) je bila treća na Otvorenom prvenstvu Beograda u konkurenciji teniserki do 10 godina.

U ponedeljak 1. marta na terenima niške akademije počinje glavni deo Dvoranskog prvenstva Srbije za tenisere i teniserke do 12 godina. Tokom vikenda su kvalifikacije, a učestvovaće oko 80 tenisera i teniserki iz cele Srbije. Turnir se odvija uz sve zdravstvene mere i preporuke, a u skladu sa dobro poznatom situacijom.

Radivojevića osvojila dubl trofej u Brazilu G1

Najbolja juniorka Srbije, 16- godišnja Lola Radivojević nastavila je sa sjajnim partijama u dubl konkurenciji na ITF takmičenjima u Južnoj Americi. Nakon naslova vicešampiona dubla u Paragvaju, ove nedelje Lola je stigla i do titule na turniru održanom u Porto Alegreu u Brazilu, G1 kategorije.

U paru sa Grkinjom Mihaelom Laki u borbi za šampionski trofej Radivojevićeva je savladala američki dubl Koleman - Sieg 6:4, 6:4.

Domaćin Dvoranskog prvenstva Srbije 2021. u konkurenciji devojčica i dečaka do 16 godina iz kalendara Teniskog saveza  Srbije bio je TK Đukić iz Beograda.

Naslove novih šampiona države poneli su Mia Ristić i Aleksa Pisarić.

Do trijumfa i pobedničkog pehara Ristićeva je stigla pobedom u finalu nad Dunjom Marić 1:6, 6:1, 6:3. U polufinalu Mia je bila bolje od Anastasije Arsić 6:2, 6:4, dok je Dunja savladala Anju Stanković 6:4, 2:6, 6:4.

U konkurenciji dečaka na pobedničko postolje popeo se Pisarić pobedivši u finalu Zorana Ludoškog 6:1, 6:3. U polufinalu Pisarić je bio bolji od Marka Nikolića 6:1, 6:1, dok je Ludoški savladao Vuka Rađenovića 2:6, 6:1, 7:5.

Dvoransko prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji do 12 godina - devojčice i dečaci

Na terenima TK TAŽ u Nišu održava se Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb kvalifikacija devojčice ovde

žreb kvalifikacija dečaci ovde

Žreb glavni turnir dečaci ovde

Žreb glavni turnir devojčice ovde

Raspored mečeva četvrtak 04.03.2021. ovde

Datum objave: 22.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Đukić u Beogradu održava se Dvoransko prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji devojčica i dečaka do 16 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb kvalifikacije devojčice ovde
žreb kvalifikacije dečaci ovde
žreb devojčice glavni turnir ovde
žreb dečaci glavni turnir ovde
raspored mečeva petak 25.02.2021. ovde

Izjava igrača na turniru ovde

Potrebno je da takmičari donesu popunjenu izjavu igrača na turniru, kao i da se svi učesnici turnira pridržavaju propisanih mera TSS u cilju sprečavanja Covid-19 virusa.

Đurašićeva osvojila OP Beograda do 18 u TK Master

Datum objave: 20.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji juniorki do 18 godina, B kategorija.

Naslov šampiona ponela je Marija Đurašić koja je u finalu bila bolja od Simone Deletić 6:2, 6:4. U polufinalu Đurašićeva je savladala Sofiju Prodanović 6:1, 4:6, 10:2, dok je Deletićeva pobedila Natašu Savić 6:3, 6:3.

U borbi za treće mesto Savićeva je pobedila Prodanovićevu 7:5, 6:3.

Kostovićeva šampionka Srbije na Dvoranskom prvenstvu 2021.

Teniski klub Forhend bio je domaćin Zimskog prvenstva Srbije 2021. u konkurenciji do 14 godina za devojčice.

Pobednički pehar osvojila je Teodora Kostović koja je u finalu bila bolja od Jane Premović 6:1, 6:1. U polufinalu Teodora je savladala Petru Konjikušić 6:1, 6:4, dok je Jana pobedila Aleksandra Đokić 6:2, 6:4.

Zimski kalendar takmičenja TSS 2021.

Datum objave: 19.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na elektronskoj sednici Takmičarskog odbora Teniskog saveza Srbije usvojen je novi Zimski kalendar TSS 2021.

Kalendar takmičenja možete pogledati ovde

Na terenima Teniske akademije "Tipsarević" (11. april) održano je Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji dečaka do 14 godina.

Naslov šampiona poneo je višestruki šampion naše zemlje kao i Tennis Europe takmičenja, jedan od najvećih talenata u ovom uzrastu u svetu Ognjen Milić. Do novog trofeja Ognjen je stigao pobedom u finalu nad Aleksom Oparnicom 6:4, 6:1. U polufinalu Milić je bio bolji od Marka Nešića 6:1, 6:0, dok je Aleksa savladao Ognjena Jagrovića 6:2, 6:1.

Impresivni Milić na putu do trona je u pet odigranih mečeva izgubio samo pet gemova. Prvi gem izgubio je tek u polufinalu, prva tri meča dobio je sa popularnim "nulama".

Zimsko prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji do 14 godina - devojčice

Datum objave: 12.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Forhend u Beogradu održava se Zimsko prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji devojčica do 14 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije