Masters TSS Tour seniori i seniorke - TC Novak

Datum objave: 21.08.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu sa početkom od 24. avgusta 2020. biće održan Masters TSS Tour u konkurenciji seniorki i seniora koji će okupiti po osam najboljih takmičara u 2020.

- žreb Masters TSS Tour seniori ovde

- žreb Masters TSS Tour seniorke ovde

- raspored mečeva 26.08. 2020. ovde

Dejana i Danilo šampioni seniorskog turnira TSS Tour u TK Vojvodina

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održan je turnir iz serije TSS TOur 2020. u konkurenciji seniorki i seniora.

Naslov šampiona u konkurenciji seniorki ponela je Fed kup reprezentativka Srbije Dejana Radanović kojoj je u finalu kod rezultata 6:7(2), 4:2 susret predala Tena Lukas. U polufinalu Dejana je pobedila Elenu Milovanović 7:6(6), 6:2, dok je Tena savladala Andreu Obradović 6:3, 6:1.

Kod seniora trijumfovao je Dejvis kup reprezentativac Srbije Danilo Petrović koji je u finalu pobedio Miljana Zekića 6:4, 6:4. U polufinalu Danilu je susret kod rezultata 3:0 predao Kristijan Juhas, dok je Miljan bio bolji od Marka Tope 6:3, 6:3.

LETNJE PRVENSTVO SRBIJE DO 18 GODINA - TK ZLATIBOR SPRINGS

Na terenima TK Zlatibor springs od 22. avgusta biće održano Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

- glavni žreb juniori ovde

- glavni žreb juniorke ovde

- žreb kvalifikacija juniori ovde

- žreb kvaflikacija juniorke ovde

- raspored mečeva četvrtak 27.08.2020. ovde

Letnje prvenstvo Srbije do 14 godina dečaci i devojčice- TK Meridijana Novi Sad

Na terenima TK Meridijana u Novom Sadu od 22. avgusta biće održano Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 14 godina za dečake i devojčice.

- glavni žreb dečaci ovde

- glavni žreb devojčice ovde

- žreb kvalifikacije dečaci ovde

- žreb kvalifikacije devojčice ovde

- raspored četvrtak 27.08.2020. ovde

ZAVRŠEN MASTERS TSS TOUR-A 2020. U KONKURENCIJI DO 12,14,16 I 18 GODINA - TC NOVAK

Datum objave: 19.08.2020. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TC Novak u Beogradu od 17. do 19. avgusta održan je Masters TSS Tour-a 2020. do 12,14,16 i 18 godina u kojima se za naslov šampiona borilo po osam najboljih dečaka i devojčica, odnosno juniora i juniorki u svakoj konkurenciji.
Naslov šampiona na Mastersu do 12 u konkurecniji devojčica osvojila je Luna Vujović koja je u finalu savladala Galu Ivanović 5:7, 6:4, 10:5. U borbi za treće mesto Teodora Vlajić je pobedila Ivu Kovačević 6:1, 6:2.
Kod dečaka u konkurenciji do 12 godina trofej Mastersa TSS 2020. osvojio je Andrej Marković koji je u finalu bio bolji od Lazara Lukovića 6:0, 6:0. U borbi za treće mesto slavio je Vanja Nikolić nad Marko Šavijom 6:3, 6:2.
U konkurenciji do 14 godina za devojčice šampionski pehar osvojila je Teodora Kostović pobedivši u finalu Ivu Janković 6:3, 6:2. Treće mesto osvojila je Aleksandra Stevanović salvadavši Mariju Kolas 6:3, 6:3.
Najveći favorit za osvajanje Mastersa kod dečaka u konkurenciji do 14 opravdao je taj naslov i ubedljivim pobedama stigao do pijedestala. Reč je o Ognjenu Miliću koji je u finalu pobedio Vuka Kruščića 6:4, 6:2. Treće mesto osvojio je Aleksa Oparnica kome je susret bez borbe predao Todor Vukomanović.
U konkurenciji do 16 godina kod devojičica prvo mesto osvojila je Ana Savković savladavši Milicu Popovski 6:4, 6:1. Pehar za treće mesto otišao je u ruke Anastasiji Arsić koja je bila bolja od Klare Vaje 6:4, 6:3.
Kod dečaka u konkurenciji do 16 trijumfovao je Lazar Dimitrijević pobedivši u finalu Sašu Markovića 7:6(6), 7:6(6). U borbi za treće mesto Veljko Cvetković je savladao Aleksandra Daskalovića 6:2, 6:4.
Šampionski pehar kod juniorki osvojila je Tara Gančev koja je u finalu pobedila Mirjanu Jovanović 6:3, 7:5. Pehar za treće mesto pripao je Leontini Stojanović kojoj je taj susret bez borbe predala Lara Stojanovski.
Na pobedničko postolje kod juniora popeo se Aleksa Marđonović koji je u finalu pobedio Veljka Krstića 6:3, 7:5. Treće mesto osvojio je Vanja Vojinović.

Obaveštavaju se članovi Teniskog saveza Srbije, teniski klubovi, teniska udruženja i regionalni teniski savezi da je Predsednik Skupštine TSS Milan Jerinkić doneo odluku o sazivanju redovne sednice Skupštine TSS za 2020. godinu

Sednica Skupštine TSS će se ove godine, iz razloga proglašenja pandemije virusa Covid-19 i mera zabrane okupljanja koje su na snazi, održati elektronskim putem, počev od 07.09.2020.

Datum objave: 16.08.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK WInner u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 18 godina za juniorke, druge kategorije.

Naslov šampiona ponela je Marija Đurašić koja je briljirala na ovom takmičenju i veoma nadmoćnom igrom ostavaljala protivnice bez rešenja, čemu svedoče i rezultati mečeva koje je rešavala prepustivši samo par gemova. U borbi za trofej Marija je savladala imenjakinju Mariju Đukić 6:1, 6:2.

U polufinalu Đurašićeva je bila bolja od Saške Savić 6:2, 6:1, dok je Đukićeva pobedila Simonu Deletić 7:5, 2:6, 12:10.

U Subotici završen seniorski turnir iz kalendara TSS Tour 2020. šampioni

Datum objave: 12.08.2020. // Kategorija: Domaća scena

U čuvenoj Dudovoj šumi, na trerenima TK Spartak iz Subotice održan je turnir za seniorke i seniore iz kalendara TSS Tour 2020.

Pobednički pehar u konkurenciji seniorki osvojila je Lukas Tena savladavši u finalu Čurović Tamaru 61 32 ret.

Kod seniora naslov šampiona poneo je Sabanov Matej pobedivši u finalu Zekić Miljana 60 10 ret.

Na terenima TK Partizan u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije u pojedinačnoj konkurenciji za dečake i devojčice do 12 godina.

Kod devojčica pobednički pehar osvojila je Popovski Dušica savladavši Janković Mašu 60 62 . U polufinalu Dušica je bila bolja od Vujović Lune 63 64, dok je Maša pobedila .Vlajić Teodoru 62 64

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Mirković Aleksa pobedivši u finalu <Nikolić Vanju 62 61. U polufinalu Aleksa je slavio u susretu sa Šavija Marka 62 60, dok je Vanja salvadao Marković Andreja 61 61.

Na terenima TK Sloboda u Čačku održano je pojedinačno Prvenstvo Srbije u konkurneciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Naslov šampiona u konkurenciji devojčica ponela je Fatma Idrizović koja je u finalu savladala Miju Ristić . U polufinalu  Fatma je bila bolja od Emilije Zdravković 6:4, 6:3, dok je Mia pobedila Anju Stanković 6:0, 6:3

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Luka Jovanović koji je u borbi za tron pobedio Romea Hadžimehmedovića . U polufinalu Romeo je bio bolji od Nikole Zekića 7:5, 6:4, dok je Luka savladao  Zorana Ludoškog 6:4, 3:6, 7:5.