Novak spreman za odbranu titule na Vimbldonu

Datum objave: 19.06.2019. // Kategorija: Domaća scena
Najbolji teniser sveta Novak Đoković za treći gren slem u sezoni priprema se u rodnom Beogradu. Već nekoliko dana žestoke treninge odrađuje na terenima TA „Tipsarević“ koji su smešteni u okviru SC „Olimp“ na Zvezdari.
Novak u Londonu na vimbldonskoj travi brani gren slem trofej osvojen 2018, a na treningu koji je pre obraćanja medijima odradio sa kolegom Viktorom Troickim pokazao je da je u sjajnoj formi.
Prvo pitanje koje je na početku duženja sa medijima bilo upućeno Đokoviću glasilo je: „otkud pripreme za Vimbldon na betonu“?

“Ako znate da negde u Beogradu ili Srbiji ima travnati teren, recite mi, pa da idem tamo. Nemamo travnati teren za sada, ali u budućnosti ćemo ga imati, nadam se. Travnati tereni su najkomplikovaniji za održavanje i zato treniramo na betonu svi mi koji smo ovde trenutno – i Troicki i Krajinović i Lajović i ja. Otići za London malo ranije, ovog vikenda. Ne igram nijedan zvanični turnir pre Vimbldona, igraću nekoliko egzibicija, verovatno nadomak Londona kao što je to obično slučaj kada ne učestvujem pred Vimbldon. Situacija je drugačija nego prošle godine, isključivo zbog toga što prošle godine u prvih šest meseci nisam imao mnogo mečeva, imao sam i operaciju lakta i pao sam na 22. mesto na svetu… Onda sam zbog dovoljno vremena za pripreme na travi imao vremena i za Kvins. Ove godine sam odlučio da ga zbog duge sezone na šljaci ipak preskočim i da se usresredim samo na Vimbldon“.

LOLA OSVOJILA DRUGU ITF TITULU, A TEK JOJ JE 14

Datum objave: 18.06.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima teniskog kluba u Nikšiću završen je Trebjesa OPEN 2019 - međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina iz ITF serije. Turnir se igrao od 10. do 15. juna.

U pojedinačnoj konkurenciji teniserki titulu je osvojila Lola Radivojević, teniserka Teniske akademije Živković iz Niša i reprezentatvika Srbije. Četrnaestogodišnja Lola je u finalu bila bolja od prve nositeljke turnira teniserke Eve Garceve iz Rusije sa 2:0 (6:3, 6:4). Lola je nakon ove pobede upisala drugi ITF trijumf i nastavila sa sjajnim partijama. Teniserka niške akademije je u dublu stigla do vicešampionske titule u paru sa Anđelom Petrović (TAŽ).

„Iza mene je sjajan turnir, vraćam se kući sa dva pehara. Zadovoljna sam svojom igrom, igrala sam hrabro i koncentrisano. Verujem da će u narednom periodu biti puno razloga za zadovoljstvo.“ – istakla je Lola Radivojević na ceremoniji dodele pehara.

Tokom vikenda je i u Skoplju završen međunarodni turnir na kome je tim Teniske akademije Živković ostvario zapažene rezultate. Radi se o turniru iz serije Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina. Emilija Zdravković (TAŽ) je osvojila vicešampionsku titulu, a Anja Stanković je zauzela treće mesto.

Lajović, Đere, Krajinović obradovali decu u Goraždevcu

Dejvis kup reprezentativci Dušan Lajović, Laslo Đere i Filip Krajinović izmamili su suze radosnice deci u srpskom mestu Goraždevac smeštenom kraj Peći u Metohiji.
U neposrednoj blizini čuvenih Košara žive mali veliki heroji, njih oko stotinjak i pohađaju svoju Osnovnu školu „Janko Jovićević“. Teniski asovi Srbije nisu u mogućnosti da posete ove male heroje zbog prirode svog posla i manjka vremena, jer su iz nedelju u nedelju na takmičenjima širom sveta, ali  nisu zaboravili mališane iz Goraždevca.
TSS škola tenisa je proteklog vikenda boravila u ovom mestu i tom prilikom im uručila sportsku opremu u vidu lopti, koševa, mreža, opreme za aerobni trening... koju su im poslali Dejvis kup heroji Srbije.

Danilovićeva i Popović najuspešniji u Meridiani

Datum objave: 17.06.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore, druga kategorija.

Kod juniorki šampionski pehar osvojila je Danijela Danilović koja je u finalu pobedila Jasmin Gaui 6:2, 4:6, 6:3. U polufinalu Danijela je bila bolja od Anje Mitraković 6:0, 6:0, dok je Jasmin savladala Simonu Josimović 6:2, 6:0.

U konkurenciji juniora pobedničko postolje osvojio je Predrag Popović savladavši Bogdana Muškatirovića 7:6(6), 1:6, 6:2. U polufinalu Predrag je bio bolji od Mihajla Milosavljevića 6:0, 6:1, dok je Bogdan pobedio Vukašina Popovića 6:1, 6:1.

LETNjE PRVENSTVO SRBIJE 2019 DO 14 GODINA-TK PARTIZAN

Na terenima Teniskog kluba Partizan u Beogradu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 14 godina.

Datum objave: 16.06.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, zeleni nivo.

Naslov šampiona ponela je Anastasija Čolović koja je u finalu bila bolja od Lana Agbaba 5:3, 4:2. U polufinalu Anastasija je savladala Miu RAkić 4:0, 4:0, dok je Lana pobedila Nađu Prodanović 4:0, 4:0.

Topiću zeleni nivo na Topacu

Na terenima TK Topaco održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za dečake, zeleni nivo.

Naslov šampiona poneo je Mihailo Topić koji je u finalu bio bolji od Uglješe Sofrenovića 4:0, 4:0. U polufinalu Topić je savladao Andreja Markovića 4:2, 4:1, dok je Uglješa pobedio Krstu Krivokapića 4:1, 4:0.

Utešni turnir osvojio je Uroš Đorđević pobedivši u finalu Viktora Višnića 5:4(5), 5:3.

Komnenić osvojio Privilege

Na terenima TK Privilege održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji dečaka do 14 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar otišao je u ruke Andreja Komnenića koji je u finalu bio bolji od Nemanje Stokanovića 7:6, 2:6, 6:1. U polufinalu Andrej je savladao Aleksandra Huđeca 6:2, 6:4, dok je Nemanja pobedio Miloša Mikovića 6:0, 6:4.

U borbi za treće mesto Huđecu je meč predao Miković kod rezultata 6:3, 1:0.

ALEKSANDAR ŽIKIĆ JE ŠAMPION REGIONA

U Nišu se na terenima TK Radnički igralo Prvenstvo istočne Srbije u konkurenciji dečaka i devojčica do 12 godina. Turnir je održan u organizaciji Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS). Titulu šampiona regiona je poneo Aleksandar Žikić, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša.

Žikić je u finalu bio bolji od Ilije Trajkovića iz smederevskog kluba Gem i meč završio bez rezultatske neizvesnosti sa 2:0 (6/0, 6/1). U polufinalu Žikić je savladao Nikolu Tošića 6:1, 6:2, dok je Ilija pobedio Ognjena Milenovića 6:2, 6:2.

„Zadovoljan sam igrom i rezultatom, stigao sam do titule bez izgubljenog seta. Nadam se da će mi ova titula biti dodatna motivacija da nastavim sa dobrim partijama i na narednim turnirima.“ – istakao je Aleksandar Žikić.

Kod devojčica trijumfovala je Mia Milisavljević koja je u finalu bila bolja od Nine Krstić 6:0, 6:1. U polufinalu Mia je pobedila Anastasiju Cvetković 6:2, 6:1, dok je Nina savladala Laru Paunović 7:5, 6:2.

Batalovoj seniorski trofej na Masteru

Na terenima TK Master održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniorki.

Na pobedničko postolje popela se Sofija Batalova koja je u finalu savladala Bojanu Jovanović 0:6, 3:6, 7:6(8). U polufinalu Sofija je pobedila Teodoru Vancagović 0:6, 6:4, 7:6(4), dok je Bojana bila bolja od Dine Dudić.