Katarina i Nikola pobednici seniorskog prvenstva u TK Sajmište

Datum objave: 22.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke i seniore, prva kategorija.

U konkurenciji seniorki trijumfovala je Katarina Jelušić koja je u finalu savladala Dunju Marić 6:0, 6:3. U polufinalu Katarina je pobedila Anu Jolić 7:5, 7:5, dok je Dunja bila bolja od Tijane Nikolić 6:1, 6:0.

Kod seniora naslov šampiona poneo je Nikola Purić pobedivši u finalu Dušana Kostića 6:4, 7:5. U polufinalu Purić je bio bolji od Danila Savaleva 6:2, 6:1, dok je Dušan savladao Mihaila Lončarevića 6:2, 6:1.

Trijumf Lasice u TK Đukić

Datum objave: 21.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za muškarce, II kategorija.

Naslov šampiona poneo je Mihajlo Lasica koji je u finalu savladao Nikolu Jovanovića 1:6, 6:4, 6:2. U polufinalu Lasica je pobedio Vanju Vojinovića 3:6, 6:4, 6:0, dok je Nikola bio bolji od Stefana Malbaše 6:1, 2:6, 7:6.

Ilija osvojio Top Ten zeleni nivo

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za dečake, održano je na terenima TK Top Ten.

Pobednički pehar osvojio je Ilija Ilić savladavši u finalu Pavla Stojiljkovića 4:5(5), 4:1, 7:3. U polufinalu Ilija je bio bolji od Marka Trivića 4:2, 4:2, dok je Pavlu susret predao Igor Perić.

Kostovićevoj OP Šida do 12

Na terenima TK Sol 022 u Šidu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, prva kategorija.

Naslov šampiona ponela je Teodora Kostović kojoj je meč finala kod rezultata 6:0, 2:0 predala Katarina Milošević. U polufinalu Kostovićeva je savladala Helenu Radman 6:0, 3:6, 6:3, dok je Miloševićeva pobedila Miu Milisavljević 3:6, 6:3, 6:0.

Pavloviću crveni nivo u TK Balans

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo do 10 godina crveni nivo.

Pobedu je odneo Marko Pavlović koji je u finalu savladao Rastka Kekovića 5:2, 5:3. U polufinalu Marko je pobedio Aleksu Kolundžiju 5:2, 5:4, dok je Keković bio bolji od Petra Travice 5:3, 1:5, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Nikola Ilić savladavši u finalu Andriju Bojovića 2:5, 5:3, 5:2.

Skobelev šampion regiona, Anja i Emilija do međunarodnih titula

Teniseri Teniske akademije Živković (TAŽ) su ovog vikenda bili najuspešniji u regionu. Juče je u Nišu na terenima TAŽ-a završeno prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije u kategoriji do 16 godina. Šampion regiona je Stefan Skobelev (TAŽ). On je u finalu savladao klupskog druga Nikolu Cvetanovića, rezultat je bio 2:1 u setovima (2/6, 6/2, 6/4). I treće mesto je pripalo teniseru niške akademije Mateji Miloševiću.

Značajne rezultate postigle su i teniserke niške akademije na međunarodnoj sceni. Anja Stanković (TAŽ) je u paru sa Anđelijom Marković osvojila dubl na Tennis Europe turniru do 14 godina u Ulcinju dok je Emilija Zdravković (TAŽ) u paru sa Anjom Petković osvojila dubl na Tennis Europe turniru do 14 godina u Subotici. Ruskinja Arina Arifulina koja je već duže vreme deo TAŽ tima kroz akademija program (www.balkantenniscamp.com) se iz Tirane vratila kao vicešampionka singla u konkurenciji teniserki do 16 godina na Tennis Europe turniru.

U poslednjih nedelju dana zapažene rezultate postigao je i Luka Stefanović (TAŽ), on je bio treći u singlu na dva međunarodna turnira iz serije ITF, u Skoplju i Subotici. Vredno je pomenuti i da je mlada teniserka Teniske akademije Živković Danica Marjanović osvojila treće mesto na Otvorenom prvenstvu Ćuprije do 10 godina.

Trijumfi Danijele i Alekse u Somboru

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija, devojčice i dečaci.

U konkurenciji devojčica do slavlja je stigla Danijela Danilović koja je u finalu savladala Tijanu Jocić 6:1, 6:0. U polufinalu Danijela je bila bolja od Anje Vujović 6:1, 6:0, dok je Tijana pobedila Janu Vranić 6:4, 6:1.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Aleksa Marković koji je u finalu bio bolji od Stefana Đurasinovića 6:2, 6:0. U poufinalu Aleksa je savladao Luku Uzelca 6:0, 6:0, dok je Stefan pobedio Luku Ilića 7:6(7), 6:0.

Milici trofej u Haronu

Datum objave: 15.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Pobedu je odnela Milica Stošović koja je u finalu savladala Fleur Maris 6:3, 3:6, 6:1. U polufinalu Milica je bila bolja od imenjakinje Milice Antonić 6:1, 6:1, dok je Marisovoj susret bez borbe predala Leontina Stojanović.

Popoviću titula u TK Classics (konkurencija do 14)

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za dečake.

Šampionski pehar osvojio je Marko Popović kome je finalni susret kod rezultata 3:1 predao Aleksandar Huđec. U polufinalu Marko je savladao Leona Birčanina 6:7(6), 6:1, 6:4, dok je Aleksandar bio bolji od Petra Ćertića 6:1, 6:3.

Mirjana i Mihailo pobednici I kategorije do 16 (TK Sajmište)

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, I kategorija za devojčice i dečake.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Mirjana Jovanović kojoj je finalni meč bez borbe predala Jelena Gojković. U polufinalu Jovanovićeva je bila bolja od Petre Konjikušić 6:1, 7:5, dok je Gojkovićeva savladala Doroteu Milosavljević 4:6, 7:5, 6:3.

U konkurenciji dečaka na pobedničko postolje popeo se Mihailo Savić koji je u finalu pobedio Stefana Malbašu 7:5, 6:1. U polufinalu Mihailo je savladao Aleksu Pisarića 1:6, 7:6(5), 6:0, dok je Stefan bio bolji od Nemanje Mraovića 6:1, 6:1.