Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Sretenovićeva vicešampion u Skoplju

Datum objave: 12.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 14-godišnja Tijana Sretenović osvojila je trofej vicešampiona na ITF turniru za juniore koji je održan u Skoplju.

Sretenovićeva je do drugog ITF finala u karijeri stigla kroz kvalifikacije i do finala nije izgubila ni set. Finale koji je za Tijanu bio sedmi meč u nizu na ovom turniru posle velike borbe gde su odlučile nijanse izgubila je od Amerikanke Đulijan Luize Roe 6:7(5), 6:7(6).

Sretenovićeva je u dosadašnjem delu sezone 2019. osvojila dva Tennis Europe turnira u konkurenciji do 14 i od četiri odigrana ITF takmičenja u konkunrenciji do 18 godina dva finala (Subotica i Skoplje) čime je potvrdila da je jedna od najvećih mladih nada našeg tenisa.

Hamad vicešampion u Vilahu

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Hamad Međedović osvojio je naslov vicešampiona na ITF takmičenju u konkurenciji juniora, druga kategorija, koje je održano u austrijskom Vilahu.

Kao treći nosilac ovog takmičenja Hamad je u borbi za trofej snage odmerio sa drugim kosturašem ovog takmičenja Mađarom Peterom Makom koji je do pobede stigao rezultatom 0:6, 4:6.

Međedović je trenutno 108. na ITF listi, očekuje ga skok mešu 100 najboljih kada se upišu poeni iz Vilaha. Njegov najbolji rang do sada bio je 91. mesto na svetu.

Hamadu je ovo bilo drugo finale u 2019, prvo je odigrao na početku sezone u Nju Delhiju gde je osvojio titulu.

Draginji dupla kruna u Heraklionu

Mlada teniserka Srbije, 19- godišnja Draginja Vuković osvojila je turnir iz fjučers serije, singl i dubl, koji se igrao u grčkom Heraklionu.

Vukovićeva je do treće profi singl titule stigla pobedom u finalu nad Mađaricom Vandom Lukaš 6:2, 2:0 predaja.

U dublu Draginja i njena partnerka Izraelka Maja Tahan bez borbe dobile su finalni susret protiv dubla Kulambajeva - Lukaš (KAZ,HUN) predajom ovog para.

Bravo!

Milicu dupla kruna u Ulcinju

Datum objave: 08.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampion Srbije Ognjen Milić osvojio je duplu krunu na Tennis Europe takmičenju u kategoriji do 12 godina.

Mlada nada srpskog tenisa u finalu singla pobedio je predstavnika Crne Gore Jovana Tomovića 6:0, 6:1 i time osvojio drugi trofej singla na Tennis Europe takmilčenjima, prvi pehar podigao je u Vršaru u martu 2019.

Do naslova šampiona u dublu u Ulcinju naš Ognjen je stigao u paru sa domaćim predstavnikom Tomovićem. Oni su u borbi za tron savladali par Maksimilijan Aleksovski, Kan Musabegović (MKD,BiH) 6:2, 6:1.

Bravo!

LOLA RADIVOJEVIĆ OSVOJILA PRVU ITF TITULU

Datum objave: 05.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) završen je SERBIA JUNIOR TOUR/Niš OPEN 2019 - međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina iz ITF serije. Turnir se igrao od 28. aprila do 5. maja i za prvi reket turnira borilo se oko 250 tenisera i teniserki koji su došli iz skoro 30 zemalja sveta.

U pojedinačnoj konkurenciji teniserki titulu je osvojila Lola Radivojević, teniserka Teniske akademije Živković iz Niša. Četrnaestogodišnja Lola je u finalu bila bolja od tri godine starije teniserke Ralice Aleksandove iz Bugarske sa 2:1 (1:6, 6:4, 6:3). Igrao se atraktivan meč koji je trajao više od tri sata uz jedan prekid zbog kiše.

„Puno emocija tokom finala, ali želela sam ovu titulu i igrala hrabro ceo turnir. Čestitam protivnici, čestitam svima na uspešnom turniru, a ja nastavljam dalje i već narednih dana me očekuje start na drugom ITF turniru u Skoplju. Hvala mom timu, ostvarili smo cilj“ – istakla je Lola Radivojević na ceremoniji dodele pehara.

Titulu najboljeg kod tenisera poneo je teniser Aleksander Orlikovski iz Poljske. Od njega je u finalnom meču izgubio Milan Macura iz Srbije, rezultat je bio 2:0 (7:6, 6:3).

U konkurenciji dublova kod tenisera najbolji je bio poljski par Marcel Kamrowski/Filip Pieczonka. Oni su sa 2:1 (6:4, 3:6, 10:3) bili bolji od Luke Jovanovića (Srbija) i Mili Poljičeka (Hrvatska).

Najbolji dubl u konkurenciji teniserki je par Luka Janosi (Mađarska)/Bente Spee (Holandija). One su savladale holandski par Kiki Rijk/Amalia Stuger sa 2:0 (6:3, 6:0). Lola Radivojević je u paru sa Anastasijom Gurevom iz Rusije stigla do polufinala.

Jovani šampionski pehar u Zagrebu

Datum objave: 30.04.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 13 - godišnja Jovana Grujić osvojila je drugi Tennis Europe trofej u sezoni 2019. u konkurenciji do 14 godina.

Ovaj put Jovana je do naslova šampiona stigla na turniru u Zagrebu gde je u finalu savladala zemljakinju Anju Petković 6:2, 6:1. U polufinalu "Mladost Gril Opena" Jovana je pobedila predstavnicu Hrvatske Petru Marčinko 7:6(3), 6:3, dok je Anja bila bolja od Britanke Hanah Rid 6:1, 5:7, 7:5.

LAZAR DANIĆ NAJBOLJI U BUGARSKOJ

Tokom vikenda je u bugarskom Svilengradu završen međunarodni turnir iz serije Tennis Europe u kategoriji do 16 godina. Šampion je Lazar Danić (TAŽ). On je u finalu savladao Yanaki Mileva iz Bugarske sa 2:0 u setovima (7/6, 6/2). Danić je igrao i finale dubla, on je u paru sa klupskim drugom Stefanom Skobelevim došao do vicešampionske titule.

„Značajna titula i došla je u pravom trenutku. Potrudiću se da postignem zapažen rezultat i na turniru iz ITF serije koji se igra na mom, domaćem terenu“ – istakao je Lazar Danić

Od ostalih tenisera i teniserki Teniske akademije Živković Luka Stefanović je bio treći na prošlonedeljnom ITF turniru u Subotici, a Nina Krstić treća na Otvorenom prvenstvu Beograda u konkurenciji teniserki do 12 godina. Na terenima niške akademije u toku je međunarodni turnir Niš open 2019 iz ITF serije, u utorak je počeo glavni deo turnira. Oko 250 juniora i juniorki iz gotovo celog sveta je stiglo u Niš, a TAŽ ima svoje predstavnike koji su odlično startovali. Turnir izaziva veliko interesovanje, na turniru je prisutna i legenda svetskog tenisa Nikola Pilić. Finale je na programu u nedelju 5. maja.

TAŽ DOMAĆIN ITF TURNIRA: Skoro 250 tenisera i teniserki stiže u Niš

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) od 28. aprila do 5. maja 2019. igraće se SERBIA JUNIOR TOUR/Niš OPEN 2019 - međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina iz serije ITF. Kvalifikacioni deo turnira počinje u nedelju 28. aprila, dok će glavni deo turnira početi u utorak 30. aprila 2019. godine. Finale se igra u nedelju 5. maja.

Za prvi reket turnira boriće se skoro 250 tenisera i teniserki koji dolaze iz velikog broja zemalja (Srbija, Mađarska, Holandija, Bugarska, Slovačka, Rusija, Slovenija, Austrija, Hrvatska, Novi Zeland, Rumunija, Kina, Makedonija, Crna Gora, Grčka, Poljska, Ukrajina, BIH, Indija, Francuska, Norveška, Švajcarska, Izrael, Finska, Švedska, Italija, Japan, Belgija...). Ulaz na sve mečeve je besplatan, a početak programa je predviđen za 09:00 časova.

„Sve je spremno za turnir, mi smo spremni da budemo dobri domaćini i da se uklopimo u praznično raspoloženje koje će biti tih dana u našem gradu. Učešće će uzeti i teniseri i teniserke naše akademije, iskoristite praznike da uživate u odličnom tenisu i budete naša podrška.“ – istakao je Nikola Živković, predsednik TAŽ-a i direktor turnira.

U susret turniru brojni takmičari i takmičarke niške akademije postigli su zapažene rezultate. Lola Radivojević je bila treća u singlu i šampionka dubla na Tennis Europe turniru do 16 godina u Pančevu. Na istom turniru Anđela Petrović je stigla do trećeg mesta u konkurenciji dubla. Arina Arifullina iz Rusije koja već duže vreme pohađa TAŽ program Balkan tennis camp-a vratila se sa Tennis Europe turnira iz Tirane gde je u konkurenciji teniserki do 14 godina osvojila treće mesto u singlu i vicešampionsku titulu u dublu.

Kovaču ITF titula u Subotici, Sretenovićeva vicešampion

Datum objave: 27.04.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak iz Subotice održan je ITF turniru u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

Kod devojčica reprezentativka Srbije, 14 - godišnja Tijana Sretenović ponela je naslov vicešampiona. U finalu Tijana se borila protiv prvog nosioca ovog takmičenja Mađarice Luke Janoši koja je do trofeja stigla rezultatom 4:6, 3:6. U polufinalu Sretenovićeva je izbacila trećeg nosioca iz Slovačke Saru Sučankovu 6:3, 6:3. ITF turnir u konkurenciji do 18 u Subotici je prvi ovog ranga u karijeri mlade Tijane i odmah je osvojila drugo mesto, čime je potvrdila ogroman talenat i da je jedna od najvećih mladih nada našeg tenisa.

U konkurenciji juniora gledali smo srpsko finale. Za trofej su se borila dva predstavnika naše zemlje, Adam Kovač i Marko Topo. Pobednički pehar osvojio je Kovač rezultatom 6:4, 6:3.

Fatmi ITF prvenac

Mlada reprezentativka Srbije, 14- godišnja Fatma Idrizović osvojila je ITF prvenac u konkurenciji do 18 godina na takmičenju koje je održano u Izraelu.

Do prvog juniorskog trofeja naša višestruka državna šampionka stigla je na Messika Openu gde nije izgubila ni set. U samom finalu Fatmi je meč kod vođstva naše teniserke od 6:1, 2:1 susret predala Poljakinja Zuzana Kubača.