Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Krunić srušila 6. na svetu!

Datum objave: 29.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Briljantna Aleksandra Krunić!

Prvi reket Srbije, 63. teniserka sveta u singlu, Aleksandra Krunić u prvom kolu WTA turnira u Pekingu (nagradni fond $8,285,274) eliminisala je 6. teniserku sveta Ukrajinku Elinu Svitolinu 0:6, 6:4, 7:6(4).

Kakav meč, sjajan meč i pobeda. Krunić je gubila 0:6 i 0:3, zatim i 1:4 u drugom setu i tada je usledio preokret koji se ne viđa često. Uspela je da eliminiše vođstvo protivnice, dođe do izjednačenja u setovima. U trećem setu povela je Aleksandra 2:0, servirala za meč na 6:5, ali se ipak ušlo u taj brek u kome je  Krunićeva stavila pečat na ovaj susret nakon 7:4 u taj  breku.

U drugom kolu Fed kup reprezentativka Srbije boriće se protiv pobednice susreta Van Ujtvank - kvalifikantkinja.

Bravo!

Danilovićeva osvojila WTA trofej u Taškentu

Briljantna Olga Danilović! Najbolja mlada teniserka Srbije. 17- godišnja Olga osvojila je drugu WTA titulu u karijeri i u sezoni 2018.

Nakon osvajanja WTA trofeja u Moskvi u singlu, do novog WTA pehara Danilovićeva je stigla u Uzbekistanu u dubl konkurenciji.

Prvi WTA dubl trofej Olga je iskovala u paru sa Slovakinjom Tamarom Zidansek. U borbi za pobedničko postolje Olga i Tamara su nadigrale prve nosioce, rumunski par Olaru - Begu 7:5, 6:3.

Olga je trenutno na 101. mestu WTA liste u singlu i od ponedeljka (1. oktobra 2018) nakon izlaska nove rang liste prvi put naći će se među 100 najboljih na svetu.

Bravo!

Invazija mladih teniskih asova Srbije na Masters Tennis Europe

Datum objave: 25.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Veliki uspeh tenisera iz Srbije u konkurenciji do 14 i 16 godina na turnirima Tennis Europe u 2018 godini.

Pet mladih asova Srbije se kvalifikovalo na završni Masters koji se igra do 5. do 7. oktobra 2018. u italijanskom gradu Ređio di Kalabrija.

U konkurenciji do 14 godina za završni Tennis Europe Masters se kvalifikovala Fatma Idrizović (višestruka šampionka Srbije, aktuelna šampionoa u konkurenciji do 14 i 16) dok su u konkurenciji do 16 godina plasman izborili dečaci: Stefan Popovic i Petar Teodorovic i devojčice Nikol Paleček i Darija Šuvirdjonkova.

Uspeh  je tim veći jer je Stefan Popović završio sezonu kao prvi na rang listi Race to Masters, a Nikol Pavlicek je podelila prvo mesto. Oboje su briljirali u finišu sezone, uoči Mastersa, osvojivši dva prestižna takmičenja Tennis Europe u Barseloni.

Pored pet takmičara iz Srbije koji su izborili završni Tennis Europe Masters,  još tri igrača su do poslednje nedelje bili u igri za plasman među osam najboljih: Marko Topo u konkurenciji do 16 godina, Luka Jovanović i Branko Đurić u konkurenciji do 14 godina, ali im je Masters izmakao za „milimetar“.

Igrači koji su izborili nastup na završnom Tennis Europe Mastersu nalaze se na pripremama u Subotici koje se organizuju pod vodstvom šefa stručnog štaba TSS Renca Furlana. Pored ovih igrača na pripremama su i najbolji teniseri i teniserke iz Subotice.

Popovićev pečat u Barseloni

Datum objave: 23.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dve Tennis Europe nedelje u Barseloni protekle su u znaku reprezentativca Srbije, 15 - godišnjeg Stefana Popovića.

Naš mladi šampion u dve nedelje dva puta popeo se na pobedničko postolje. Nakon osvajanja Torneo Internacional De Tenis Sub 16 Memorial Nacho Juncosa (do 16 TE), Stefan je briljirao i na Sanchez-Casal Youth Cup-u. U borbi za novi šampionski trofej, treći u sezoni 2018. Popović je savladao predstavnika Sejšela Damjana Laportea 7:6(3), 6:1.

Stefan je u 2018. odigrao pet Tennis Europe finala u konkurenciji do 16, osvojio tri.

Bravo!

Jovana od Belorusije

Dve nedelje, deset mečeva, isto toliko pobeda i dva nova trofeja u bogatoj kolekciji za mladu reprezentativsku Srbije, 12 - godišnju Jovanu Grujić.

Grujićeva je prošle nedelje ponela naslov šampiona u Belorusiji na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 12 - Solnechnyi Cup Rakov. Sedam dana kasnije Jovana je ponovo na pobedničkom postolju ovaj put na Tennis Europe turniru Minsk Open.

Za petu Tennis Europe titulu do 12 u 2018, četvrtu u nizu Grujićeva je u finalu takmičenja u Minsku savladala Kahzastanku Janel Ospanovu 5:7, 7:5, 6:0.

Bravo!

Nikol nezaustavljiva u Barseloni

Mlada teniserka Srbije, 14 - godišnja Nikol Paleček nastavila je pobedonosni niz u Barseloni. Nakon osvajanja Tennis Europe trofeja pre dve nedelje u konkruenciji do 16 godina - Torneo Internacional De Tenis Sub 16 Memorial Nacho Juncosa, novu titulu Nikol je iskovala ponovo u Barseloni, ovaj put na Tennis Europe takmičenju (do 16) - Sanchez-Casal Youth Cup.

U borbi za novo pobedničko postolje Nikol je kao prvi nosilac nakon velike borbe savladala zemljakinju, juniorsku reprezentativku Srbije Darju Šuvirdjonkovu 5:7, 7:5, 6:2.

Palečekovoj je ovo bilo šesto Tennis Europe (do 16)  finale u 2018. i druga titula.

Šuvirdjonkovoj je ovo bilo šesto Tennis Europe finale u 2018, od toga četvrto u konkurenciji do 16, dva je igrala u konkruenciji do 14 godina, osvojila je dve titule do 14 i jednu u konkurenciji do 16 godina.

Bravo!

Grujićeva osvojila Solnechnyi Cup u Belorusiji, Matović vicešampion

Datum objave: 19.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 12 - godišnja Jovana Grujić osvojila je Tennis Europe takmičenje Solnechnyi Cup u konkurenciji do 12 godina koje je održano u Belorusiji.

Do četvrte Tennis Europe titule (konkurencija do 12) u sezoni 2018. Jovana je stigla pobedivši u finalu takmičenja u Rakovu predstavnicu Rusije Arinu Bulatovu 6:2, 6:2.

U Rakovu se u muškoj konkurenciji takmičio predstavnik Srbije Milan Matović koji je osvojio naslov vicešampiona. U borbi za trofej Milan je izgubio od Rusa Stepana Piskunova 2:6, 2:6. Matoviću je ovo drugo finale Tennis Europe takmičenja do 12 godina u ovoj sezoni.

Novak šampion US Opena 2018.

Datum objave: 10.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković još jednom je pokazao i dokazao da za njega nema granica, da je on pisac nove istorije "belog sporta".

Nakon osvajanja Vimbldona 2018. Novak je stigao i do 14 gren slem trofeja, ovaj put u Njujorku na čuvenom US Openu.

U finalu za novi naslov šampiona Otvorenog prvenstva Amerike Đoković je savladao Argentinca Huana Martina Del Potra 6:3, 7:6(4), 6:3.

Srpsko finale u Barseloni

Datum objave: 09.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 13 - godišnja Darja Šuvirdjonkova i 14 - godšnja teniserka Srbije Nikol Paleček  borile su se za naslov šampiona na Tennis Europe takmičenju u Barseloni u konkurenciji do 16 godina.

Nikol je kao drugi nosilac ovog turnira savladala u finalu Darju (3. nosilac) 6:2, 7:5. Bilo je ovo peto finale za Nikol u 2018. na Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 16 i prva titula.

Darja je u 2018. odigrala pet finala, od kojih dva u konkurenciji do 14 koja je osvojila, tri u konkurecniji do 16 i osvojila jedan trofej.

Bravo!

Jovanoviću dva finala, jedna titula na TE u Klostersu

Šampion Srbije, 14-godišnji Luka Jovanović protekle nedelje takmičio se na Tennis Europe turniru u švajcarskom Klostersu, u konkurenciji do 14 godina.

Luka je kao prvi nosilac u singlu osvojio naslov vicešampiona. U borbi za tron izgubio je od domaćeg predstavnika, Švajcarca, drugog nosioca ovog turnira Patrika Šoena 3:6, 2:6.

Naš mladi as osvojio je titulu u dubl konkurenciji. U paru sa Austrijancem Danijelom Cimermanom do pobedničkog pehara Luka je stigao pobedom u finalu nad parom Matis - Sauer Himenes (SUI,GER) 6:2, 7:5.