Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srpkinje srebrne u Evropi do 14 godina

Datum objave: 09.07.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Srbija je druga evropska sila do 14 godina! Mlade srpske reprezentativke u konkurenciji do 14 godina Dušica Popovski, Luna Vujović i Ena Ilić, pod vođstvom trenera Slivie Hegediš poklekle su u finalu Evropskog ekipnog prvenstva do 14 godina u Loanu u Italiji pred Rumunijom - 2:1!

Teško je bilo savladati iste protivnice dva puta u razmaku od samo nekoliko dana, pošto su na kvalifikacionom turniru u Rumuniji bile bolje od domaćina 2:1. Ovoga puta, u italijanskom Loanu, Rumunke su se revanširale našim reprezentativkama u novom finalu - 2:1 (Vujović - Burčesku 6:3 7:6 /9:7/, Popovski - Popa 3:6, 2:6, Popovski/Vujović - Burčesku/Popa 5:7, 2:6)..

Pred srpskim reprezentativkama pre toga padale su redom, domaćin Italija 2:1 (Vujović - Salvadori 6:3, 6:0, Popovski - Iozi 6:0, 6:2, Ilić/Popovski - Sgostini/Iozi 4:0, 1:4, 8:10) i Velika Britanija 3:0 (Vujović - Grifit 6:0, 6:0, Popovski - Smart 6:2, 3:6, 6:3, Popovski/Vujović - Grigit/Savić 4:2, 5:4).

Nekoliko dana ranije na kvalifikacionom turniru srpske reprezentativke su baš u Rumuniji savladale domaćina 2:1 u finalu kvalifikacija, koje su izborile pobedama protiv Moldavije 3:0 i Ukrajine 2:0.

Dušicu Popovski i Lunu Vujović odmah čeka direktan let iz Loana za Englesku, na Vimbldon u konkurenciji do 14 godina koji je pozivnog karatera.

Teniski savez Srbije

Srpkinje šampionski kroz kvalifikacije do finalnog takmičenja u Loanu

Datum objave: 05.07.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mlade srpske reprezentativke u konkurenciji do 14 godina Dušica Popovski, Luna Vujović i Ena Ilić, pod vođstvom trenera Slivie Hegediš kvalifikovale su se za finalni turnir Evropskog ekipnog prvenstva do 14 godina. Na kvalifikacinom turniru koji je održan u Temišvaru selekcija Srbije u prvom kolu je kao drugi nosilac savladala tim Moldavije 3:0, u drugom kolu savladan je i tim Ukrajine 2:0. Za prvo mesto u kvalifikacijama srpkinje je pobedila domaćina iprvog nosioca, Rumuniju - 2:1.

Finalni deo ekipnog Prvenstva Evrope je zakazan za period od 7. do 9. jula 2023. u Loanu (Italija). Odmah po završetku finalnog dela takmičenja Dušica Popovski i Luna Vujović iz Loana putuju u Englesku, na Vimbldon u konkurenciji do 14 godina koji je pozivnog karatera.

Srbija će biti nosilac na finalnom turniru u Loanu.

Anastasija i Marko šampioni Tennis Europe turnira u Nišu

Datum objave: 03.07.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniska akademija "Živković" bila je domaćin Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 16 godina. Naslove šampiona osvojili su Anastasija Cvetković kod devojčica i Marko Šavija kod dečaka.

Ctvekovićeva je do šampionskog pehara stigla pobedom u finalu nad zemljakinjom Lanom Virc 6:7(6), 6:2, 6:3. U polufinalu Anastasija je bila bolja od Makedonke Zafirovske 6:1, 7:6(4), dok je Lana savladala zemljakinju Teodoru Vlajić 1:6, 7:6(3), 6:2.

Kod dečaka Marko Šavija je do trona stigao pobedom u finalu protiv takođe predstavnika Srbije Maksima Despotovića 7:6(5), 6:0. U polufinalu Šavija je bio bolji od zemljaka Andreja Paunovića 3:6, 6:3, 6:1, dok je Maksim savladao Aleksu Postića 6:3, 6:3.

Ženska selekcija do 14 godina u finalu sa Rumunkama

Mlade srpske reprezentativke u konkurenciji do 14 godina Dušica Popovski, Luna Vujović i Ena Ilić, pod vođstvom trenera Slivie Hegediš  kvalifikovale su se za finalni turnir Evropskog ekipnog prvenstva do 14 godina. Na kvalifikacinom turniru koji se održava u Temišvaru selekcija Srbije u prvom kolu je kao drugi nosilac savladala tim Moldavije 3:0, u drugom kolu savladan je i tim Ukrajine 2:0. Za prvo mesto u kvalifikacijama srpkinje će se boriti protiv domaćina Rumunije. Finalni deo ekipnog Prvenstva Evrope je zakazan za period od 7. do 9. jula 2023. u Loanu (Italija). Odmah po završetku finalnog dela takmičenja Dušica Popovski i Luna Vujović iz Loana putuju u Englesku, na Vimbldon u konkurenciji do 14 godina koji je pozivnog karatera.

Muška reprezentacija Srbije u konkurenciji do 14 godina nije uspela da se plasira u finale Ekipnog šampionata Evrope. U prvom kolu savladali su tim Estonije 2:1, a zatim u borbi za plasman na finalno takmičenje pretrpeli poraz od Francuske 2:0 u Denizliju u Turskoj. Nacionalni tim činili su Relja Todorović, Luka Ćeramilac i Pavle Stojiljković, prevođeni trenerom Nemanjom Ivićem.

Bravo Nole!

Datum objave: 11.06.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Nole čestitamo rekordnu 23. grend slem titulu! Po ko zna koji put si svetu dokazao ono što smo svi znali odavno - najbolji si teniser planete u istoriji!

Jedini si igrač koji ima po tri titule sa sva četiri grend slema, niko ih nema 23 u vitrinama i to su samo neki od rekorda koje si srušio ove godine u Parizu. Ne sumnjamo da će ih biti još.

Zato možemo samo da poručimo: Idemoooo!

Tvoj Teniski savez Srbije

Đuriću šampionski trofej u Boliju Sur Meru

Datum objave: 22.04.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije i 13. teniser planete u ovoj konkurenciji, Branko Đurić nastavio je šampionski niz u 2023. Nakon osvajanja ITF juniorskih trofeja u Kairu, Kazablanci i finala u Kairu, Đurić je upisao novi trofej u svoju bogatu kolekciju.

Novi trijumf Branko je ostvario u fransukom mestu Boliju Sur Mer, takmičenju iz serije J300 gde je u finalu savladao Estonca Olivera Ojakara 4:6, 6:3, 6:3. Ovim uspehom mladi as Srbije vratiće se u top 10 juniora sveta kada izađe nova rang lista. Reprezentativac Srbije jedan je od glavnih favorita za osvajanje juniorskog gren slem takmičenja u Parizu, Rolan Garosa 2023, igrač čije vreme tek dolazi i koji je jedan od glavnih aduta srpskog tenisa u budućnosti.

Kostovićeva trijumfovala u Plovdivu

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Teodora Kostović koja na svetskoj juniorskoj rang listi zauzima 25. mesto osvojila je juniorski ITF turnir u Plovdivu.

Na takmičenju u Bugarskoj na turniru iz serij J300 Kostovićeva je do naslova šampiona stigla kao drugi nosilac savladavši u finalu predstavnicu domaćina Rositu Denčevu 6:4, 6:1.

Ovo je druga ITF titula serije J300 za Teodoru u 2023. godini.

Bravo!

Aqua Gala Cup 2023.

Datum objave: 15.04.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Đukić u Beogradu održava se turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina.

žreb dečaci singl ovde

žreb devojčice singl ovde

žreb dečaci dubl ovde

žreb  devojčice dubl ovde

raspored mečeva 23. april 2023. ovde

Kostovićeva osvojila Vrsar

Datum objave: 04.04.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 15 - godišnja Teodora Kostović osvojila je juniorski ITF turnir iz serije J300 koji je organizovan u hrvatskom Vrsaru.

Trofej Perinog memorijala u Vrsaru juniorska reprezentativka Srbije osvojila je pobedivši u finalu predstavnicu Bugarske, osmog nosioca Ivu Ivanovu 6:3, 6:4.

Ovo je prva ITF juniorska titula za Kostovićevu u 2023, prva ranga J300 kojom je stigla do najboljeg dosadašnjeg juniorskog ranga u karijeri na svetskoj listi gde zauzima 43. mesto i ujedno srpski juniorski reket "broj 1".

Bravo!

Lana Virc osvojila Tennis Europe trofej u Velom Lošinju, Mirković vicešampion

Datum objave: 27.03.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 15 - godišnja Lana Virc trijumfovala je na turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina koji je održan u Velom Lošinju.

Kao prvi nosilac ovog takmičenja Lana je u finalu savladala predstavnicu Hrvatske Laru Serić 6:3, 6:7(3), 7:5. Do finala Vircova nije izgubila ni set. Ovo je bio prvi izlazak na međunarodnu scenu za Lanu u 2023. i odmah je stigla do pobedničkog postolja. U 2022. mlada nada srpskog tenisa osvojila je dve Tennis Europe titule u konkurenciji do 16 godina.