Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Novak Đoković šampion Vimbldona 2018.

Datum objave: 15.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser Srbije i jedan od najboljih u istoriji belog sporta Novak Đoković osvojio je 13 gren slem trofej u karijeri, četvrti na vimbldonskoj travi.

Do novog naslova šampiona Vimbldona Novak je stigao briljantnim partijama, od kojih je svakako finalna borba bila jedna od najboljih. U finalu Đoković je bez izgubljenog seta stigao do trijumfa nad teniserom iz Južne Afrikev Kevinom Andersonom 6:2, 6:2, 7:6(3).

Trijumfom na gren slem turniru u Londonu, Novak se na najlepši mogući način vratio na scenu pobedničkih postolja sa kojih nije silazio godinama unazad, osim 2017.  kada ga je povreda lakta sprečila da se takmiči, zbog koje je morao na dugu pauzu.

Bravo Novače!

Danilovićeva osvojIla trofej singla u i drugo mesto sa Stojanovićevom u dublu u Versmoldu

Najbolja mlada teniserka Srbije, 17- godišnja Olga Danilović osvojila je četvrtu profi titulu u karijeri u singlu i ujedno najveću do sada.

Na turniru nagradnog fonda 60.000 evra koji je održan u nemačkom mestu Versmold Danilovićeva je briljirala. U borbi za trofej savladala je nekadašnju 28. teniserku sveta, Nemicu Lauru Segemund 5:7, 6:1, 6:3.

Ovom pobedom Olga je obezbedila plasman među 200. najboljih teniserki sveta.

U dubl konkurenciji Danilovićeva se takmičila u paru sa zemljakinjom Ninom Stojanović. U borbi za trofej izgubile su posle velike borbe od para Ozgen, Papamihail (TUR,GRE) 6:1, 2:6, 4:10.

Danilovićeva u borbi za trofej u Nemačkoj

Datum objave: 14.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja mlada teniserka Srbije, 17-godišnja Olga Danilović boriće se za novu profi titulu, četvrtu po redu i ujedno najveću do sada.

Na takmičenju u nemačkom mestu Versmold vrednom 60.000 evra Olga se plasirala u finale savladavši predstavnicu Holandije Bibian Šufs 6:1, 6:3.

U borbi za najveći trofej do sada Danilovićeva će odmeriti snage sa boljom iz susreta dve Nemice Sigemund i Zaje.

Olga u paru sa zemljakinjom i koleginicom iz fed kup tima Srbije Ninom Stojanović boriće se u polufinalu ovog turnira u dubl konkruenciji protiv para Anšba, Kabibulina (RUS,UZB).

Novak u borbi za novi trofej na Vimbldonu

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković boriće se za četvrti trofej na Vimbldonu.

Naš i svetski teniski as plasirao se u finale Gren slem takmičenja u Londonu savladavši u polufinalu Španca Rafaela Nadala 6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8.

U borbi za novu gren slem titulu maestro srpskog i svetskog tenisa Đoković odmeriće snage sa predstavnikom Južne Afrike Kevinom Andersonom.

Iviću ITF titula, Doroteji 2. mesto na Krfu

Datum objave: 07.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Veliki uspeh mladih tenisera Srbije na ITF takmičenju koje je održano na Krfu, četvrta kategorija.

Kod juniora odigrano je srpsko finale u kome su snage odmerili dva Stefana, Ivić i Kalafatić, a do pobedničke titule stigao je Ivić rezultatom 6:3, 6:1.

U konkurenciji devojčica naslov vicešampiona ponela je teniserka Srbije Doroteja Joksović koja je finale izgubila od predstavnice Kipra Eleni Louke 2:6, 6:7(6). Joksovićeva je osvojila i drugo mesto u dublu u paru sa ruskinjom Polinom Šitikovom. One su u botbi za trofej izgubile od dubla Kalistrou, Louka (GRE,CYP) 6:4, 3:6, 3:10.

Ženska selekcija Srbije obezbedila plasman na završno takmičenje ekipnog prvenstva Evrope do 14

Datum objave: 02.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Kvalifikacije Letnjeg ekipnog takmičenja juniorskih selekcija Evrope u konkurenciji do 14 godina, kako kod devojčica tako i dečaka, ušle su u završnu fazu.
Ženski tim Srbije pobedama nad timovima Izraela i Hrvatske obezbedio je plasman u finale kvalifikacija, a samim tim i na finalni turnir koji je na programu od 6. do 8. jula 2018. u italijanskom gradu San Remo.

Ženska reprezentacija Srbije u sastavu: Fatma Idrizović, Darja Šuvirdjonkova, Dorotea Milosavljević, predvođene trenerom  Nemanjom Ivićem u prvom kolu kvalifikacija koje se održavaju u češkom mestu Rakovnik savladale su tim Izraela 3:0 (Idrizović - Neriya Yona 6:1, 6:0, Šuvirdjonkova - Maya Betzalel 6:7(5), 6:3, 6:2, dubl: Idrizović, Milosavljević - Beztalel, Chiche 7:6(2), 1:6, 12:10. U borbi za plasman u finalne kvalifikacija pobeđena je selekcija Hrvatske 2:1 (Idrizović - Marijana Majetić 3:6, 6:2, 6:0, Šuvirdjonkova - Sara Svetac 5:7, 6:7(1), dubl: Idrizović, Šuvirdjonkova - Bubalo, Majetić  6:3, 1:6, 10:5.
U finalu kvalifikacija Srbija će odmeriti snage sa ekipom Češke Republike.

Dečaci su se za plasman u završnicu Letnjeg ekipnog prvenstva Evrope 2018. u konkurenciji do 14 borili u češkom mestu Veška. Boje Srbije na ovom takmičenju brane: Luka Jovanović, Branko Đurić, Nikola Zekić, predvođeni trenerom Ivanom Gažom.  U prvom kolu kvalifikacija Srbija je savladala tim BiH 3:0 (Jovanović - Ahmed Hurtić 6:3, 6:0, Đurić - Radomir Tomić 6:4, 4:6, 7:5, dubl: Jovanović, Zekić - Bajrović, Hurtić 6:3, 6:3). U borbi za plasman u finalne kvalifikacija Srbija je izgubila od selekcije Češke 0:3 (Jovanović - Hynek Barton 6:2, 4:6, 4:6, Đurić - Matthew William Donald 0:6, 4:6, dubl: Đurić, Zekić - Barton, Nicod  3:6, 5:7.
U borbi za treće mesto reprezentacija Srbije boriće se protiv selekcije Nemačke.

Srbija na korak od plasmana u finale EP do 14

Datum objave: 01.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Letnje ekipno takmičenje juniorskih selekcija Evrope u konkurenciji do 14 godina startovalo je sa kvalifikacionim mečevima kako kod devojčica tako i dečaka.

Ženska reprezentacija Srbije u sastavu: Fatma Idrizović, Darja Šuvirdjonkova, Dorotea Milosavljević, predvođene trenerom  Nemanjom Ivićem u prvom kolu kvalifikacija koje se održavaju u češkom mestu Rakovnik savladale su tim Izraela 3:0 (Idrizović - Neriya Yona 6:1, 6:0, Šuvirdjonkova - Maya Betzalel 6:7(5), 6:3, 6:2, dubl: Idrizović, Milosavljević - Beztalel, Chiche 7:6(2), 1:6, 12:10. U borbi za plasman u finalne kvalifikacija, a samim tim i na finalni turnir naše devojke će odmeriti snage sa selekcijom Hrvatske.

Dečaci se za plasman u završnicu Letnjeg ekipnog prvenstva Evrope 2018. u konkurenciji do 14 bore u čekom mestu Veška. Boje Srbije na ovom takmičenju brane: Luka Jovanović, Branko Đurić, Nikola Zekić, predvođeni trenerom Ivanom Gažom.  U prvom kolu kvalifikacija Srbija je savladala tim BiH 3:0 (Jovanović - Ahmed Hurtić 6:3, 6:0, Đurić - Radomir Tomić 6:4, 4:6, 7:5, dubl: Jovanović, Zekić - Bajrović, Hurtić 6:3, 6:3). U borbi za plasman u finalne kvalifikacija, a samim tim i na finalni turnir naši momci će odmeriti snage sa selekcijom Češke.

Milojević osvojio Ferganu

Datum objave: 24.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Nikola Milojević osvojio je turnir iz čelendžer serije koji je održan u Uzbekistanu za nagradni fond 75.000 dolara +H.

Naš teniser je bio postavljen za prvog nosioca ovog takmičenja u Fergani, a u samoj borbi za trofej eliminisao je predstavnika Španije, drugog nosioca Enrikea Lopeza Pereza 6:3, 6:4.

Milojević je do ovog turnira bio 184. na svetu, sledi skok na ATP listi za oko 20 mesta.

Bravo!

Jovana Grujić osvojila singl trofej u Trstu

Datum objave: 23.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije Jovana Grujić osvojila je Tennis Europe takmičenje u singl konkurenciji koje je održano u Trstu u konkurenciji do 12 godina.

Nakon osvojenog singla na Tennis Europe takmičenju u Ulcinju, sada je Grujićeva upisala novi trijumf. Jovana je iz kvalifikacija stigla do titule u Trstu, a u samom finalu bila je bolja od predstavnice Južne Koreje Onyu Choi 7:5, 6:1.

Zanimljivo je da je ovaj turnir kao juniorka osvojila i aktuelna šampionka Rolan Garosa, Rumunka Simona Halep.

Bravo!

TITULE MELISI I NIKOLI

Datum objave: 18.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
U nedelju, 17. juna, na terenima TK ‘’Sloboda’’  završen je međunarodni turnir za igrače do 14 godina iz kalendara Tennis  Europe, pod nazivom ‘’ČAČAK OPEN 2018’’. Na ovom, 18. po redu, takmičenju učestvovalo je 114 igrača iz 17 zemalja.

U konkurenciji devojčica prvo mesto je osvojila takmičarka iz Turske Melisa Ercan. Ona je u borbi za titulu bila bolja od naše Tijane Sretenović i savladala je sa  6:1; 6:3. Tijana je uspela da osvoji titulu u dublu. Partnerka joj je bila Slovenka Petja Drame. U finalu su pobedile grčki par Mikaelu Laki i Atinu Piti sa 7:5; 6:2.
Kod dečaka, najuspešniji je bio srpski teniser Nikola Jovanović. Nikola je u finalu savladao Slovenca Maja Premzla sa 6:1; 7:5. Najbolji dubl su Kinezi Je Honžu i Gu Tonžan. Posle velike borbe oni su, u meču koji je odlučivao pobednika turnira, pobedili  Holanđanina Luku Novakovića i Slovenca Maja Premzla sa 6:7 (6); 7:6 (1); 10:7.