Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fatma pokorila Albenu

Datum objave: 03.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampionka i reprezentativka Srbije, 13- godišnja Fatma Idrizović osvojila je Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 14 godina koje je održano u bugarskom mestu Albena.

Kao prvi nosilac naša sjajna Fatma je stigla do treće Tennis Europe titule u sezoni 2018. pobedom u finalu nad petim nosiocem, bugarskom takmičarkom Denislavom Gluškovom 6:2, 6:4.

Idrizovićeva je i u 2017. nanizala šest finala Tennis Europe turnira, od toga osvojila tri i jedna je od najperspektivnijih mladih teniserki koje naša zemlja ima.

Bravo!

Darja na tronu, Zekić vicešampion u Pečuju

Datum objave: 28.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

U mađarskom gradu Pečuj održano je Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 14 godina, za devojčice i dečake, druga kategorija.

Kod devojčica šampionski pehar osvojila je talentovana i veoma perspektivna teniserka Srbije Darja Šuvirdjonkova koja tokom celog takmičenja nije izgubila ni set. Kao treći nosilac Darja je do titule došla pobedom u finalu nad Mađaricom, sedmim nosiocem Panom Bartom 6:3, 6:3.

Kod dečaka sjajane rezultate za Srbiju ostvarili su Nikola Zekić koji je poneo naslov vicešampiona, kao i Krsta Petrović koji je osvojio treće mesto. U finalu Zekić je izgubio od Kineza He Zihenga 3:6, 0:6.

Zekić je igrao i finale dubla u kome je u paru sa Kinezom Liu Le izgubio u borbi za trofej od kineskog para Lihao, Ziheng 0:6, 4:6.

Stojanovićeva osvojila trofej u Baotou

Datum objave: 27.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović osvojila je singl trofej u kineskom mestu Baotou, na takmičenju vrednom 60.000 dolara.

Mlada gracija našeg "belog sporta" do šeste singl profi titutle stigla je bez izgubljenog seta. U samom finalu Nina je deklasirala protivnicu iz Kine, Shilin Xu 6:0, 6:4.

Stojanovićeva je trenutno na 308. mestu WTA liste u singlu, pobeda u Baotou doneće joj značajan skok i veliki korak napred na povratku ka visinama gde je bila i koje želi i da prestigne. Najbolji rang Nine u singlu bio je 121. mesto na svetu, dok je u dublu trenutno 60. teniserka sveta.

TENISKI TURNIR IZ FJUČERS SERIJE STIŽE U NIŠ

Datum objave: 23.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) od 26. maja do 3. juna igraće se FJUČERS u ženskoj seniorskoj kategoriji. Radi se o turniru čiji je nagradni fond 15.000$.

Kvalifikacioni deo turnira počinje u subotu 26. maja, dok će glavni deo turnira početi u utorak 29. maja. Za prvi reket turnira boriće se oko 100 teniserki iz Srbije, Grčke, Slovačke, Brazila, Čilea, Australije, Švajcarske, Japana, Ukrajine, Češke, Rumunije, Bugarske, Rusije, Turske, Mađarske, BiH... i tih dana će publika u Nišu i regionu moći da uživa u kvalitetnom tenisu.

„Jak turnir, sve teniserke dolaze da osvoje titulu. Probaću da ostvarim najbolji mogući rezultat i uđem u pravi ritam za naredne turnire.“ – istakla je Teodora Ristić, teniserka TAŽ-a i jedna od učesnica fjučersa.

Početak programa na turniru je predviđen za 09 sati i ulaz je slobodan. Igraju se singl i dubl mečevi. Finale u pojedinačnoj konkurenciji se igra u nedelju 3. juna.

Staša osvojila bronzu u Sloveniji

Datum objave: 22.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15 - godišnja Staša Srbulović učestvovala je na teniskom turniru u Portorožu - "Slovenia deaf Tennis open".

U singlu Staša je izgubila u četvrfinalu od 21 - godišnje Indijke Parul Gupte i zauzela je peto mesto, dok je u paru sa 21 - godišnjom Slovakinjom Janom Jonašikovom zauzela treće mesto.

Turnir je bodovan na svetskoj rang listi gluvih tenisera.

Obradovićevoj trofej u Subotici

Datum objave: 21.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je 6. memorijal Jovana Kukarasa, Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 14 godina, za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica viđeno je srpsko finale u kome su snage odmerile Andrea Obradović i Anja Petković. Do pobedničkog trofeja stigla je Obradovićeva rezultatom 7:6(5), 6:0.

U ženskom dublu pobedu je odneo srpski par Lola Radivojević i Emilija Zdravković koje su u finalu savladale mađarski par Beer, Udvardy 6:1, 6:2.

Kod dečaka finale singla odigrala su dva predstavnika Kine Jiang Yunhan i He Ziheng. Na pobedničko postolje stao je Ziheng rezultatom 6:4, 1:6, 6:0.

Dominacija kinsekih tenisera viđena je i u muškom dublu. Finale su odigrala četiri kineska tenisera, par Lihao, Ziheng bio je bolji od para Le, Yunhan 6:4, 7:6(3).

Popoviću dupla kruna u Mariboru

Mladi teniski as Srbije, 14 - godišnji Stefan Popović osvojio je duplu krunu na Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 16 godina koje je održano u Mariboru.

Stefan je u borbi za singl trofej bio bolji od prvog nosioca ovog takmičenja Bugarina Petra Nesterova 6:4, 6:2.

U dubl konkurenciji Popović je igrao u paru sa Nesterovim. Oni su kao prvo nisioci ovog takmičenja do pobedničkog postolja stigli pobedom u finalu nad slovenačkim parom Dominko - Emersić Potočnik 4:6, 6:2, 10:7.

Stefanu je ovo prvi Tennis Europe trofej u singlu u konkurneciji do 16 godina, igrao je i dva finala pre mesec dana (Novi Sad i Rijeka).

Bravo!!!

Branko Đurić osvojio Piještane

Datum objave: 20.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniski as Srbije, briljantni Branko Đurić osvojio je Tennis Europe takmičenje prve kategorije koje se održavalo u Slovačkoj u konkurenciji do 14 godina.
U bobi za trofej Đurić se u finalu borio protiv 1. nosioca ovog takmičenja, Kipranina Konstantinosa Kosisa i do najveće titule do sada stigao rezultatom 6:3, 7:5.

Bravooo!!!

Subanović osvojio prvi ATP poen

Datum objave: 14.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 17 - godišnji Nemanja Subanović osvojio je prvi ATP poen u karijeri i od naredne nedelje prvi put pojaviće se na ATP listi.

Subanović je protekle nedelje učestvovao na profi turniru iz fjučers serije koji se održao u Mađarskoj za nagradni fond 15.000 dolara. Nemanja je takmičenje počeo iz kvalifikacija koje je uspešno prebrodio. Nakon tri ostvarene pobede u kvalifikacijama, pobedu je ostavio i u prvom kolu glavnog takmičenja u kome je savladao domaćeg predstavnika Petera Maka 7:6(6), 6:2. U borbi za plasman u četvrtfinale član TK Crvena zvezda iz Beograda Subanović je odmerio snage sa Slovakom Lukasom Kleinom, ali je već na samom početku meča povredio ruku. Sa povredom je odigrao prvi set, ali su bolovi bili neizdrživi pa je kod rezultata 1:6, 0:1 ovaj susret morao da preda.

Mia i Lazar osvojili Tennis Europe takmičenje u Prokuplju

Na terenima TK Topličanin u Prokuplju održano je Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Šampionske trofeje osvojili su predstavnici Srbije Mia Ristić i Lazar Virijević.

U konkurenciji devojčica Mia Rastić je u borbi za trofej savladala predstavnicu Rusije Mariju Masinskaju 6:1, 6:0. U polufinalu Mia je bila bolja od bugarske teniserke Joane Konstantinove 6:1, 6:1, dok je Marija pobedila Makedonku Ninu Marinkovik 6:2, 6:2.

U dubl konkurenciji trijumfovao je bugarski par Konstantinova, Nikolova pobedivši u finalu par Gevorkian, Marković (RUS,SRB) 6:3, 6:4.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se teniser Srbije Lazar Virijević savladavši u finalu predstavnika Bugarske Anasa Mazdraskia 6:1, 2:6, 6:3. U polufinalu Lazar je bio bolji od Britanca Aleksandra Daskalovića 6:1, 6:0, dok je Anas pobedio Nemca Miku Petkovića 6:3, 6:4.

Pobedu u dublu zabeležio je par Krstevski, Petković (SRB,GER) savladavši u finalu posle velike borbe srpski par Virijević, Rakić 7:5, 3:6, 10:4.