Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Milojević na tronu u Kazahstanu

Datum objave: 24.02.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Nikola Milojević osvojio je 12. profi trofej u karijeri, ovaj put nagradnog fonda 25.000 dolara na takmičenju koje je održano u kazahstanskom mestu Šimkent.

Nikola je u borbi za prvi trofej u 2018. savladao predstavnika Uzbekistana Sanjara Fajzijeva 6:2, 5:7, 7:6(6). Pre nedelju dana Milojević se takmičio na turniru iz čelendžer serije u Budimepešti gde je stigao do polufinala. Rezultati koje je napravio u protekle dve nedelje doneće našem mladom teniseru novi skok na ATP listi gde trenutno zauzima 195. mesto (najbolji rang do sada Milojeviću bio je 143. mesto u oktobru 2017).

Elena Milovanović pokorila Antaliju

Datum objave: 19.02.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Državna šampionka Elena Milovanović stala je na pobedničko postolje u Antaliji. Na ITF takmičenju G4 naša mlada i veoma perspektivna teniserka došla je do šampionskog pehara bez izgubljenog seta, nanizavši šest pobeda.

U samoj brobi za trofej Elena je savladala predstavnicu Turske Basak Akbas 6:2, 6:2.

Milovanovićeva nastavlja sa takmičenjem u Antaliji. Prošla je kvalifikacije i plasirala se u glavni žreb profi turnira nagradnog fonda 15.000 dolara.

Kostićeva vicešampionka u Tunisu

Teniserka Srbije, 23 - godišnja Natalija Kostić osvojila je drugo mesto u singlu na turniru u Tunisu koji se igrao za nagradni fond od 15.000 dolara.

U Hamametu Kostićeva do finala nije izgubila ni set, u borbi za trofej poražena je od Rumunke Andree Amalie Roske 2:6, 4:6.

Natalija je pre nedelju dana na istom mestu odigrala finale dubla u paru sa predstavnicom BiH Jelenom Simić, sa kojom je i osvojila dubl takođe u Tunisu 4. februara 2018.

Zekiću titula u Mursiji

Dejvis kup reprezentativac Srbije Miljan Zekić osvojio je trofej nagradnog fonda 15.000 dolara, na takmičenju koje je održano u španskom mestu Mursija.

Do 19 singl titule u karijeri Zekić je stigao savladavši u finalu španskog tenisera Daniela Himena Travera 6:4, 3:6, 6:3.

Trijumf u Mursiji Miljanu će doneti povratak među 300. na ATP listi, trenutno je 314.

Selekcija Srbije (devojčice do 14) osma u Evropi

Ženska reprezentacija Srbije u konkurenciji do 14 godina takmičila se u završnici Vinter Kupa 2018. koja je održana u češkom mestu Rakovnik. Tim Srbije u sastavu: Fatma Idrizović, Lea Rupnjak, Lola Radivojević, predvođene saveznim trenerom Anom Cvetković za naslov šampiona Starog kontineta borio su u konkurenciji osam najboljih timova Evrope.  Takmičenje u Češkoj naš tim je završio na osmom mestu. U prvom meču selekcija Srbije izgubila je od Velike Britanije 0:3, u drugom za plasman od 5. do 8. mesta poražene su od tima Belorusije 0:3, dok su u borbi za sedmo mesto izgubile od Švajcarske 1:2.
Početkom februara u mađarskom Pečuju naše devojčice učestvovale su na kvalifikacionom turniru gde su izborile učešće na finalnom delu Zimskog prvenstva Evrope. Srbija je na kvalifikacinom takmičenju bila u grupi C sa Bugarskom, Švajcarskom, Slovačkom, Mađarskom, Slovenijom, Italijom i Litvanijom. Voljom žrebom naše reprezentativke su u četvrtfinalu igrale sa Slovenijom. Nakon tri meča, bile su bolje sa 2:1. U polufinalu su bile bolje od Litvanije sa 3:0, dok je u finalu Švajcarska bila bolja sa 2:1. Srbija je tako kao drugoplasirana uspela da izbori plasman na završnicu Evropskog prvenstva. Iz svake grupe, od ukupno četiri, plasman na završnicu su izborile dve najbolje reprezentacije. Pored Srbije i Švajcarske, to su još bili Velika Britanija, Švedska, Češka, Poljska, Rusija i Belorusija.
Naslov šampiona Vintera kupa 2018. u konkurenciji do 14 godina ponele su reprezentativke Češke.

Kecmanović u polufinalu San Franciska

Datum objave: 10.02.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolji mladi teniser Srbije, 18 – godišnji Miomir Kecmanović nastavlja sa sjajnim partijama na takmičenjima u Americi. Nakon dva odigrala četvrtfinala na turnirima iz čelendžer serije (Njuport Bič i Dalas) na kojima je nanizao pet pobeda nad teniserima iz SAD, među kojima je pao i velika nada američkog tenisa 20 – godišnji Francis Tifo (81. na svetu), naš mladi as se plasirao u polufinale takmičenja u San Francisku.
Turnir u San Francisku se igra za nagradni fond od 100.000 dolara. Kecmanović je u prvom kolu  San Franciska pobedio osmog nosioca iz Kanade Brajdena Šnura 6:4, 7:6(2), u drugom je bio bolji od Amerikanca JC Aragonea 6:4, 7:6(6). Za plasman u polufinale savladao je osmog Amerikanca u protekle tri nedelje, ovaj put 3. nosioca, Majkla Moa 7:6(3), 6:7(4), 6:1.
Za plasman u finale Miomir će se boriti protiv predstavnika kineskog Tajpeha Džejsona Junga.
Uspesi koje je Kecmanović nanizao protekle tri nedelje u Americi donele su mu plasman među 200. na svetu. Trenutno je na 194. mestu ATP liste, sledi novi skok nakon takmičenja u San Francisku.
Bravo!!!

Selektor Amerikanaca Kurijer zadovoljan uslovima u Nišu

Datum objave: 31.01.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Ispred sedme sile na pre-draw konferenciji Dejvis kup tima SAD stao je selektor američkom tima Džim Kurijer. Izuetno raspoložen, četvorostruki gren slem šampion i osvajač dve Dejvis kup titule, istakao je da iako je njegov tim favorit u susretu sa Srbijom, neće biti lak posao u niškom Čairu.
“Srećni smo što smo u Nišu. Hotel, stadion, teren, sve je u najboljem redu, svi su vrlo gostoljubivi. Imamo iskusan tim u kojem su Džon Izner, Sem Kveri, Rajan Harison i Stivi Džonson. Svi oni već dugo igraju u na ATP turu kao i u Dejvis kupu. Dobro se osećaju na šljaci jer su dosta mečeva odigrali na ovoj podlozi. Mislim da imamo dobre šanse protiv Srbije, ali ovo je Dejvis kup i u njemu je sve moguće jer se svi bore sa najjačom željom za svoju zemlju. Poznajemo selektora Srbije Nenada Zimonjića dobro sa Tura, znamo Dušana Lajovića i Lasla Đerea jer se nalaze u top sto. O tri ostala igrača - Nikoli Milojeviću, Peđi Krstinu i Miljanu Zekiću - manje znamo, ali upoznaćemo ih, prikupljamo informacije. Već imamo iskustva u tome da smo igrali protiv tenisera koji nisu u sto najboljih i gubili smo od njih. Zbog toga što imamo takvo iskustvo iz prošlosti, moramo da damo sve od sebe da pobedimo. Poštujemo sve igrače“ rekao je Kurijer.

Marijana Veljović - Glavni sudija ženskog finala singla AO 2018

Datum objave: 29.01.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Izuzetna je čast biti deo tenisa u vremenu kada naši igrači postižu najviše rezultate..

Još je veća čast i zadovoljstvo kada po prvi put u istoriji, i nadamo se ne i poslednji, kao Glavnog sudiju imamo našu Marijanu Veljović!

Svaki komentar, svaka reč hvale bila bi suvišna u ovom trenutku.

Nama koji Marijanu znamo i koji sa Marijanom radimo već dugi niz godina ovo budi sećanja na trenutke kada je počinjala kao i svi mi...neskromno je reći...ali očekivali smo i nadali smo se da će to biti baš ona!

Marijana, i lično i profesionalno ti iskazujemo naše poštovanje i zahvalnost na tvom istinskom trudu i radu i svakako zasluženom mestu koje si imala u subotu.

Sigurni smo da je ovo jedno u nizu velikih Finala..

Mi ćemo se ponositi i uživati a tebi BRAVO i HVALA!

Sudijski Odbor TSS

Miladinović zaustavljen u polufinalu

Datum objave: 26.01.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Drugi junior sveta, najbolji junior Srbije Marko Miladinović nije uspeo da se plasira u finale gren slem takmičenja u Mleburnu. Na juniorskom Otvorenom prvenstvu Australije Miladinović se u polufinalu borio sa Amerikancem, sedmim nosiocem ovog takmičenja Sebastijanom Kordom.

Nakon velike i izjednačene borbe Korda je stigao  do pobede stigao rezultatom 5:7, 7:5, 4:6.

Danilovićeva u polufinalu

Velika nada srpskog i svetskog tenisa, 17 - godišnja Olga Danilović plasirala se u polufinale turnira u američkom gradu Vesli Čapel koji se igra za nagradni fond 25.000 dolara.

U četvrtfinalu Danilovićeva je savladala imenjakinju iz Ukrajine Olgu Jančuk 6:3, 1:6, 6:3. Za plasman u finale Olga će se boriti sa Amerikankom Frančeskom Di Lorenco.