Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Ćaćiću 27. dubl trofej

Datum objave: 12.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniser Srbije, 26 - godišnji Nikola Ćaćić osvojio je 27. dubl titulu iz fjučers serije.

Na turniri u Tunisu (Hamamet) nagradnog fonda 15.000 dolara Nikola je do novog trofeja, šestog u sezoni 2017. stigao u paru sa predstavnikom Hrvatske Ninom Serdarušićem. Oni su kao prvi nosioci u finalu savladali španski par Giner - Malfeito 6:2, 6:1.

Ćaćić u kolekciji trofeja ima i četiri singl pehara iz fjučers serije, poslednji je osvojio 2016. u Hrvatskoj.

Čurovićeva slavila u Tunisu

Mlada teniserka Srbije, 23 - godišnja Tamara Čurović osvojila je 20. profi dubl trofej u karijeri iz fjučers serije.

Do 20. titule Tamara je stigla u Tunisu na turniru u Hamametu vrednom 15.000 dolara. Čurovićeva se takmičila u paru sa Nemicom Lisom Ponomar. One su kao drugi nosioci u finalu pobedile prve nosioce ovog takmičenja, italijanski par Grimalska - Marčeti 6:4, 7:6(7).

Tamara ima i dve osvojene titule u signlu, fjučersi - Paroš 2011. i Beograd 2013.

Stojanovićeva odbranila titulu u Šenženu

Datum objave: 11.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović odbranila je trofej u dubl konkurenciji na turniru u kineskom Šenženu, nagradnog fonda 100.000 dolara.

Stojanovićeva je ovaj turnir osvojila 2016. i  sada ponovila rezultat u paru sa Amerikankom Žaklin Kako. Nina i Žaklin su u borbi za trofej savladale japansko - kineski par Aojama - Jang 6:4, 6:2.

Nini odbrana trona u Šenženu donosi novi skok na WTA listi dublova gde će kada izađe nova lista biti 55. na svetu, što je njen najbolji rang u dosadašnjoj karijeri.

Kecmanović trenirao sa Federerom u Londonu

Datum objave: 10.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolji mladi teniser Srbije i najbolji junior sveta za 2016. godinu, koji je na 1. mestu ITF liste proveo deset meseci bez prekida, 18 - godišnji Miomir Kecmanović nalazi se u Londonu gde je uoči početka završnog ATP Mastersa za 2017. trenirao sa najtrofejnijim teniserom u istoriji Švajcarcem Rodžerom Federerom.
Kacmanović se iz juniorskog tenisa povukao nakon gren slem turnira u Parizu i posvetio profi turnirima gde je u ovoj sezoni nanizao četiri trofeja, od toga i jedan iz čelendžer serije nagradnog fonda 75.000 dolara. Trenutno je na 210. mestu ATP liste.
Na poziv ATP-a jedan od najboljih mladih tenisera sveta, naš Kecmanović gost je ATP Mastersa u Londonu gde ima priliku da trenira sa najboljim teniserima današnjice. Šampion 19. gren slem takmičenja Federer je nakon treninga sa Kecmanovićem sa oduševljenjem govorio o našem mladom asu koji će i u nastavku Masters nedelje u Londonu stati zajedno na teren i trenirati sa legendarnim Švajcarcem.

Prva WTA pobeda Danilovićeve

Datum objave: 07.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolja juniorka Srbije, 16 - godišnja Olga Danilović ostvarila je prvu pobedu u karijeri u glavnom žrebu jednog WTA turnira. Na WTA takmičenju u francuskom Limožu Olga je u prvom kolu savladala Čileanku Danijelu Segal 6:2, 6:3.

Za plasman u četvrtfinale Danilovićeva će odmeriti snage sa Nemicom Sabinom Lisicki.

Krajinović: zapravo sve je bila java, kristalno jasna i čista

Datum objave: 06.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Uzdrmao je sportsku i tenisku planetu! Srca teniskih poklonika u Srbiji ponovo su drhtala ovog vikenda, u najpozitivnijem mogućem smislu. Finiš takmičarske 2017. obeležio je sjaj Dejvis kup reprezentativca Srbije, 25 –godišnjeg Filipa Krajinovića. Filipu iz Srbije poklonio se Bersi u kome je iz kvalifikacija stigao do finala turnira iz Masters serije, finalu o kome maštaju svi teniseri planete. Do finala u Parizu Krajinović je nanizao šest pobeda, u borbi za trofej zaustaljen je od Amerikanca Džeka Soka 7:5, 4:6, 1:6.
Svaki sportista, svaki sekund proveden kako u trenažnom procesu, tako i na samoj takmičarskoj sceni stremi ka tome da se jednog dana nađe ne samo na pobedničkom postolju, već u situaciji da nakon uspeha i rezultata koji je iskovao i na način koji je napravio, doživi da nakon toga više ništa nije isto, da karijera i život dobiju novu, vasionsku dimenziju. Neko do toga dođe rano, jos u tinejdžerskim danima, drugi  prođu kroz celu karijeru tapkajući u mestu, a neko čaroliju doživi nenadano, u trenutku kada ima skromniji plan, kada ide korak po korak rešen da dođe do željenog rezultata. Brzinom munje u sportsku orbitu putuju retki, posebni heroji, takav je i naš Filip. Sport je to, bajke se u sportu dešavaju i osvežavaju nekako ustaljen tok takmičenja, ostvarenih rezultata, napred poznatih šampiona. Nenadani heroji su oni koji se večno pamte, sveža sportska krv koja ostaje zauvek da struji venama.
I kada se usled brojnih povreda naših takmičara u sezoni 2017, ali i drugih svetskih teniskih zvezda, u samom finišu takmičarske godine bez ikakvih rezultatskih očekivanja, uprkos tome što sva takmičenja nisu završena, utonulo u „zimski san“,  iz njega nas je probudio na samo njemu svojstven način Filip Krajinović.

Dva finala za Olgu Danilović

Datum objave: 04.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 16- godišnja Olga Danilović nastavlja sa sjajnim partijama na takmičarskoj profi sceni.

Članica top 10 juniorki sveta, naša mlada zvezda protekle nedelje takmičila se na profi turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji je održan u španskom mestu Sant Kugat. Danilovićeva je kako u singlu, tako i dublu osvojila naslove vicešampiona.

U finalu singla Olga je posle velike borbe izgubila od predstavnice Rusije Marte Paigine 6:2, 4:6, 3:6. Drugo mesto u dublu Danilovićeva je osvojila u paru sa predstavnicom Španije Giomar Maristani Zaleta de Reales. U borbi za trofej poražene su od para Stefani - Zarazua (BRA,MEX) 1:6, 4:6.

Olga se trenutno nalazi na 467. mestu WTA liste, kada se upišu poeni iz Sant Kugata sledi plasman među 400. na svetu.

Krajinović za trofej Mastersa u Bersiju

Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović plasirao se u finale turnira iz Masters serije koji se igra u Parizu. Za plasman u najveće finale u dosadašnjoj karijeri naš mladi as je savladao Amerikanca Džona Iznera 6:4, 6:7(2), 7:6(5).

Za prvi Masters trofej u karijeri Filip će se boriti protiv Amerikanca Džeka Soka. Do istorijskog finala u Bersiju 25- godišnji Krajinović stigao je iz kvalifikacija savladavši šest protivnika, sedmi ga čeka u finalu. Plasman u finale ovog turnira vrednog 4,273,775 evra donosi Filipu skok na 33. mesto na ATP listi, dok bi titula obezbedila top 25 na svetskoj rang listi.

Krajinović u polufinalu Bersija

Datum objave: 03.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović plasirao se u polufinale Bersija (nagradni fond 4,273,775 evra).
Krajinović je u četvrtfinalu turnira iz Masters serije trebao odmeriti snage sa prvim teniserom sveta Špancem Rafaelom Nadalom, ali se Španac zbog povrede povukao iz nastavka takmičenja u Parizu. Time je naš mladi as bez borbe ušao u prvo polufinale Masters turnira u karijeri, koje mu donosi i plasman karijere, 43. mesto na ATP listi.
Podsetimo, Filip je u dosadašnjem delu takmičenja u Parizu zabeležio dve pobede u kvalifikacijama i tri u glavnom turniru (savladao Japnaca Sugitu, Amerikanca Kverija, Francuza Maua).
Za plasman u finale Krajinović će se boriti sa pobednikom susreta Del Potro - Izner.

Na slici Krajinović sa trenerom Petrom Popovićem.

Darja trijumfovala u Gran Kanariji

Datum objave: 30.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 12- godišnja Darja Suvirdjonkova odigrala je šesto finale iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina za 2017. godinu.

Do četvrtog Tennis Europe trofeja u ovoj godini Darja je stigla na takmičenju u Gran Kanariji gde je u finalu bez izgubljenog gema savladala Rumunku Mariju Joanu Sekaru 6:0, 6:0. Do titule u Gran Kanariji Suvirdjonkova je stigla bez izgubljenog seta. Pre deset dana Darja je osvojila trofej u španskom mestu Santa Ponsu, takođe Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina gde je u finalu bila bolja od domaće predstavnice Sare Dols 6:2, 6:1.