Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Krajinović za trofej Mastersa u Bersiju

Datum objave: 04.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović plasirao se u finale turnira iz Masters serije koji se igra u Parizu. Za plasman u najveće finale u dosadašnjoj karijeri naš mladi as je savladao Amerikanca Džona Iznera 6:4, 6:7(2), 7:6(5).

Za prvi Masters trofej u karijeri Filip će se boriti protiv Amerikanca Džeka Soka. Do istorijskog finala u Bersiju 25- godišnji Krajinović stigao je iz kvalifikacija savladavši šest protivnika, sedmi ga čeka u finalu. Plasman u finale ovog turnira vrednog 4,273,775 evra donosi Filipu skok na 33. mesto na ATP listi, dok bi titula obezbedila top 25 na svetskoj rang listi.

Krajinović u polufinalu Bersija

Datum objave: 03.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović plasirao se u polufinale Bersija (nagradni fond 4,273,775 evra).
Krajinović je u četvrtfinalu turnira iz Masters serije trebao odmeriti snage sa prvim teniserom sveta Špancem Rafaelom Nadalom, ali se Španac zbog povrede povukao iz nastavka takmičenja u Parizu. Time je naš mladi as bez borbe ušao u prvo polufinale Masters turnira u karijeri, koje mu donosi i plasman karijere, 43. mesto na ATP listi.
Podsetimo, Filip je u dosadašnjem delu takmičenja u Parizu zabeležio dve pobede u kvalifikacijama i tri u glavnom turniru (savladao Japnaca Sugitu, Amerikanca Kverija, Francuza Maua).
Za plasman u finale Krajinović će se boriti sa pobednikom susreta Del Potro - Izner.

Na slici Krajinović sa trenerom Petrom Popovićem.

Darja trijumfovala u Gran Kanariji

Datum objave: 30.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 12- godišnja Darja Suvirdjonkova odigrala je šesto finale iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina za 2017. godinu.

Do četvrtog Tennis Europe trofeja u ovoj godini Darja je stigla na takmičenju u Gran Kanariji gde je u finalu bez izgubljenog gema savladala Rumunku Mariju Joanu Sekaru 6:0, 6:0. Do titule u Gran Kanariji Suvirdjonkova je stigla bez izgubljenog seta. Pre deset dana Darja je osvojila trofej u španskom mestu Santa Ponsu, takođe Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina gde je u finalu bila bolja od domaće predstavnice Sare Dols 6:2, 6:1.

Popović i Jovanović osvojili Nikoziju

Mladi reprezentativci Srbije (konkurencija do 14 godina), Stefan Popović i Luka Jovanović osvojili su trofej u dubl konkurenciji na Tennis Europe takmičenju u Nikoziji (do 14).

Stefan i Luka su trofej u dublu iskovali kao prvi nosioci, u finalu su savladali druge kosturaše ovog takmičenja, grčki par Astreinidis - Mitsakos 6:4, 6:1.

Popović je osvojio je naslov vicešampiona ovog takmičenja u singl konkurenciji. U borbi za trofej naš mladi teniser kao prvi nosilac odmerio je snage sa drugim nosiocem, Kipraninom Potosom Potiadesom koji je do trona stigao nakon velike borbe rezultatom 4:6, 6:2, 5:7.

Miladinoviću 5. mesto na Mastersu u Kini

U kineskom mestu Čengdu održan je završni Masters za najboljih osam juniorki i juniora u 2017. godini. Srbija je imala jednog učesnika na ovom prestižnom takmičenju. Reč je o 16 - godišnjem Marku Miladinoviću, koji zauzima 10. mesto na svetskoj rang listi najboljih juniora sveta. Najbolji rang Miladinović je ostvario 5. juna 2017. kada je bio sedmi na svetu.

Miladinović, koji je ove godine osvojio dva G1 ITF turnira (Brazil i Kanadu), igrao finale G1 u Sur Meru, kao i finale Bonfilja koji je u rangu gren slem takmičenja, na završnom Mastersu u Kini zauzeo je 5. mesto.

Nakon takmičenja u grupi gde nije uspeo da zabeleži plasman u polufinale, Marko se borio za 5. poziciju u Čengdu što je i ostvario pobedom nad predstavnikom Nemačke Jurijem Rodionovim 6:3, 6:2.

"Osećam se odlično nakon pobede nad Jurijem, jer sam od njega izgubio u grupi. U tom meču sam takođe, kao i sada za peto mesto, imao  6:3 za mene nakon prvog  seta, ali u tom meču sam nakon dobrog starta počeo da budem nervozan i mislim da je to bio razlog što sam izgubio. Sada sam gubio 2:0 u drugom setu, ali trudio sam se da ostanem pozitivan što se na kraju i isplatilo i donelo željeni rezultat. Najveća razlika između prva tri dana i poslednja dva dana takmičenja na ovom Mastersu, što se moje igre tiče, je to što sam ostao pozitivan u poslednja dva meča za razliku od grupne faze takmičenja. Imao sam veliku želju da odigram dobro i osećam se dobro, jer sam na završnom  Mastersu za juniore i srećan sam što sam deo ovog velikog i prestižnog takmičenja. Ovo je veoma veliki turnir, a ja gledajući sve ove igrače gradim samopouzdanje, jer naredne godine mogu biti svetski broj 1" - zaključio je Miladinović.

Kecmanović pokorio Kinu

Datum objave: 29.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Miomir Kecmanović, jedan od najboljih mladih tenisera sveta, nastavlja da potvrđuje klasu i o kakvom se igraču budućnosti radi.

Kecmanović je osvojio prvi turnir iz čelendžer serije bez izgubljenog seta na takmičenju održanom u kineskom Sužou nagradnog fonda 75.000 dolara. U finalnoj borbi Miomir je eliminisao predstavnika Moldavije, 113. tenisera sveta Radua Albota 6:4, 6:4.

Četvrta profi titula u karijeri mladog asa Srbije (osvojio tri fjučersa i sada prvi čelindžer) doneće veliki skok na ATP listi, od 30. oktobra Miomir će biti 209. na svetu, što mu donosi i učešće u kvalifikacijama za prvo profi gren slem takmičenje, Otvoreno prvenstvo Australije.

Naredne nedelje Kecmanović učestvuje na čelendžeru u kineskom Šenženu.

Kecmanović u finalu Sužoa

Datum objave: 28.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije i sveta Miomir Kecmanović boriće se za prvi trofej iz čelendžer serije. Na takmičenju vrednom 75.000 dolara koje se održava u kineskom mestu Sužou Miomir se plasirao u finale pobedom nad domaćim predstavnikom, osmim nosiocem Ze Žengom 7:6(1), 6:3.

U finalu Kecmanović će odmeriti snage sa trećim nosiocem, Moldavcem Raduom Albotom.

Miomir je podestimo bio svetski broj 1 u juniorskoj konkurenciji sve do septembra 2017, ali je sa juniorskim takmičenjima završio nakon gren slem turnira u Parizu - Rolan Garosa gde je od ITF-a (Međunarodne teniske federacije) primio nagradu za najboljeg juniora sveta 2016. godine u kojoj je odbranio trofej Oranž Boula i igrao finale gren slema u Njujorku, nanizao mnoštvo pobeda i titula. Uporedo Kecmanović je krenuo u osvajanje i profi scene, gde je do sada odigrao pet finala iz fjučers serije, od toga osvojio tri titule.

Miomir je trenutno na 294. mestu ATP liste, trijumf u Sužou doneo bi skok oko 240. mesta na svetskoj profi sceni.

Nina vicešampion u Tijanđinu

Datum objave: 16.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 21 - godišnja Nina Stojanović osvojila je titulu vicešampiona na WTA takmičenju u kineskom Tijanđinu u dubl konkurenciji.

Kao treći nosioci Nina i njena dubl partnerka  Slovakinja Dalila Jakupović  u finalu su se borile protiv para Erani - Begu (ITA,ROU). Italijansko-rumunski par je do pobedničkog postolja stigao rezultatom 6:4, 6:3.

Finale u Tijanđinu donelo je Stojanovićevoj najbolji rang u dublu u dosadašnjoj karijeri, 58. mesto na WTA listi. Nina je nakon takmičenja u Kini postala srpski "broj 1" u dublu.

Krstin osvojio Lagos

Mladi teniser Srbije Peđa Krstin osvojio je turnir iz fjučers serije koji se održavao u Lagosu (Nigerija) za nagradni fond od 25.000 + H dolara.

Krstin je kao treći nosilac u borbi za trofej savladao predstavnika Holandije Stefana Fransena 6:2, 6:3.

Ovo je 14. profi titula za Peđu u dosadašnjoj karijeri, šesta iz fjučers serije. Pre deset dana, takođe na turniru iz fjučers serije igrao je finale singla. Najbolji rang našeg reprezentativca bio je 159. mesto na svetu, trenutno je na 271. poziciji ATP liste.

Nina Stojanović u finalu Tijanđina

Datum objave: 13.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović boriće se za najveći trofej u dosadašnjoja karijeri, WTA titiulu u dubl konkurenciji na takmičenju u Tijanđinu koji se igra za nagradni fond od 426.750 dolara.

Nina je do finala dubla stigla u paru sa predstavnicom Slovačke Dalilom Jakupovič. U polufinalu kao treći nosioci  Nina i Dalila su posle velike borbe stigle do pobede nad kineskim parom Guo - Ye 6:0, 4:6, 10:4.

Za WTA trofej u Tijanđinu Stojanovićeva i Jukupovičeva boriće se protiv pobednika susreta Sabalenka, Xu - Begu, Erani.