Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

KECMANOVIĆ 3. NA SVETU

Datum objave: 12.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, Miomir Kecmanović nakon osvajanja titule vicešampiona US Opena, proslednjeg gren slem turnira u godini, gde je u borbi za trofej izgubio od Kanađanina Feliksa Ožera 6:4, 6:0, na novoj ITF rang listi ostvario je najbolji plasman u juniorskoj karijeri. Kecmanović je svetski "broj 3"!

KECMANOVIĆ U FINALU US OPENA, PROTIV KANAĐANINA OŽERA ZA GREN SLEM TROFEJ

Datum objave: 10.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Briljantni Miomir Kecmanović, najbolji junior Srbije i šesti na svetu boriće se za gren slem trofej u singlu na US Openu u Njujorku.
Miomir je u polufinalu savladao Japanca Josuku Vatanukija 6:1, 6:4.
Za prvi gren slem trofej u karijeri naš mladi teniski as boriće se protiv Kanađanina Feliksa Ožera.

MIOMIR KECMANOVIĆ U BORBI ZA FINALE US OPENA

Datum objave: 09.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, šesti junior sveta, Miomir Kecmanović boriće se za plasman u finale singla Otvorenog prvenstva Amerike. Naš mladi as je u četvrtfinalu US Opena kao peti nosilac savladao 13. nosioca iz Španije Nikolu Kuna 6:2, 5:7, 6:4.
Za plasman u finale gren slem takmičenja u Njujorku u konkurenciji juniora 17. godišnji Kecmanović boriće se protiv Japanca Josuke Vatanukija.

Završen fjučers - Vranjačka Banja Open 2016.

Datum objave: 05.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK AS-NS iz Vrnjačke Banje održan je profesionalni turnir iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara za žene.

U singl konkurenciji trijumfovala je predstavnica Rusije Sofija Golubovskaja koja je u finalu savladala našu teniserku Bojanu Marković 6:3, 6:2. U polufinalu Bojani je meč bez borbe predala Japanka Takamura, dok je Golubovskaja bila bolja od Slovakinje Jamričove 6:4, 5:7, 6:3.

Dubl trofej otišao je u ruke paru Tamara Čurović - Sandra Jamričova koje su u finalu pobedile dubl kombinaciju Kristina Ostojić - Ani Vangelova 6:3, 6:2.

Turnir je organizovan na visokom nivou, čemu svedoče i brojne pohvale na račun domaćina od strane takmičarki, trenera, svih učesnika ove manifestacije.

OLGA U FINALU G1 TURNIRA U KANADI

Datum objave: 04.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović, koja zauzima 12. poziciju na ITF listi najboljih juniora sveta, boriće se za novi, do sada najveći trofej u singlu, na G1 turniru u Kanadi, koji je po rangu odmah ispod gren slem turnira.

Olga ja na ovom takmičenju postavljena za drugog nosioca, do finala nije izgubila ni set, u polufinalu je savladala predstavnicu Kine Vušuang Ženg 7:5, 7:6(5), dok će u borbi za trofej snage odmeriti sa Poljakinjom Igom Svitek.

Turnir u Kanadi se održava uoči samog početka poslednjeg gren slem takmičenja u sezoni, Otvorenog prvenstva Amerike u Njujorku, na koji će naša brilijantna Olga otići kao član top 10 juniorki sveta.

Miladinović osvojio ITF G2 Pančevo

Datum objave: 03.09.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Velika i mlada nada tenisa u Srbiji, 15-godišnji Marko Miladinović osvojio je ITF G2 prvenac na takmičenju koje je održano u Pančevu.

Miladinović koji je prošle sezone osvojio evropski Masters u konkurenciji do 16 godina, takmičarsku 2016. bazirao je na ITF turnire na kojima je zabeležio konstantan pomak uzlaznom putanjom. Turnir u Pančevu, kategorije G2, donelo je Miladinoviću prvi trofej ovog ranga, prethodno je igrao finale na G2 turniru u Moskvi (Ozerov kup), a sada je otišao i korak dalje.

U finalu ITF turnira u Pančevu Miladinović je savladao predstavnika Francuske Maksensa Brovila 6:3, 6:3.

Marko je u dosadašnjem delu takmičarske 2016. osvojio i ITF G4 turnir u Podgorici, na pojedničanom prvenstvu Evrope u konkurenciji do 16 (u Moskvi) igrao je polufinale.

Trenutno je na 126. mestu ITF liste, ali će trijumf u Pančevu doneti značajan skok i Marko će se naći na ulasku u 100 najboljih na svetu.

Kecmanović osvojio Merilend

Datum objave: 28.08.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Miomir Kecmanović pobednički pehar podigao je na jednom od najjačih juniorskih turnira na svetu, G1 kategorije u Merilendu.

Miomir je na ovom takmičenju bio postavljen za drugog nosioca i opravdao naziv jednog od glavnih favotira za titulu. Do finala naš mladi as nije izgubio ni set, u polufinalu Prince George’s County International Hard Court Junior Tennis Championships, 2016, Boys 18 G1 turnira savladao je trećeg nosioca ovog takmičenja, Egipćanina Jusufa Hosama 6:1, 6:2. Finalni meč Kecmanović je trebao da odigra sa Amerikancem, 16. nosiocem Oliverom Krafordom koji je zbog povrede predao ovaj susret.

Kecmanoviću je trofej osvojen sada u Merilendu, posle Oranž Boula,  druga najveća juniorska titula u karijeri, a došla je uoči samog početka juniorskog gren slem turnira u Njujorku - Otvorenog prvenstva Amerike. Trenutno Miomir zauzima 11. mesto na ITF listi. kada se upiši poeni iz Merilenda naš as će biti rangiran oko 7. mesta, a njegov najbolji rang do sada bio je 4. mesto na svetu (mart 2016).

Hamad slavio u Ulmu

Datum objave: 09.08.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Treće finale i druga titula Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 godina u 2016. godini za mladog tenisera Srbije Hamada Međedovića.

Hamad je već niz godina igrač koji niže trofeje, kako one na prvenstvima Srbije, tako i na međunarodnoj sceni. Ovaj put Međedović je poneo naslov najboljeg na takmičenju koje je održano u nemačkom gradu Ulm, na turniru Tennis Europe, 2. kategorija do 14 godina.

U borbi za trofej Hamad je kao peti nosilac salvadao drugog nosioca, Austrijanca Lukasa Neumajera 6:4, 6:4. U polufinalu naš mladi i izuzetno perspektivni teniser bio je bolji od prvog favorita ovog turnira, Kazahstanca Marata Šaripova 6:4, 7:5.

Kristijan Juhas briljira

Mladi teniser Srbije, 15-godišnji Kristijan Juhas briljira na evropskoj sceni. Na poslednjih pet turnira, član TK Spartak iz Subotice je odigrao isto toliko finala, osvojio dva trofeja i to na poslednja dva takmičenja, a u pitanju su turniri Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina.

Kristijan je u poslednje dve nedelje osvojio dva šampionska trofeja, najpre na turniru u Nišu, zatim na takmičenju u Podgorici.

Turnir u Podgorici (Tennis Europe, konkurencija do 16) održan je u TK Eminent. Kristijan je u borbi za pobedničko postolje savladao zemljaka Dušana Obradovića 6:3, 6:4.

Trijumf Dobrnjca u Nikšiću

Na terenima TK  Nikšić u istoimenom gradu održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina za juniore.

Trijumf u obe konkurencije (singl i dubl) zabeležio je mladi teniser Srbije Vanja Dobrnjac.

U singl konkurenciji Dobrnjac je u borbi za trofej savladao predstavnika Crne Gore Maria Aleksića 6:3, 6:2.