Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Hamad slavio u Ulmu

Datum objave: 09.08.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Treće finale i druga titula Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 godina u 2016. godini za mladog tenisera Srbije Hamada Međedovića.

Hamad je već niz godina igrač koji niže trofeje, kako one na prvenstvima Srbije, tako i na međunarodnoj sceni. Ovaj put Međedović je poneo naslov najboljeg na takmičenju koje je održano u nemačkom gradu Ulm, na turniru Tennis Europe, 2. kategorija do 14 godina.

U borbi za trofej Hamad je kao peti nosilac salvadao drugog nosioca, Austrijanca Lukasa Neumajera 6:4, 6:4. U polufinalu naš mladi i izuzetno perspektivni teniser bio je bolji od prvog favorita ovog turnira, Kazahstanca Marata Šaripova 6:4, 7:5.

Kristijan Juhas briljira

Mladi teniser Srbije, 15-godišnji Kristijan Juhas briljira na evropskoj sceni. Na poslednjih pet turnira, član TK Spartak iz Subotice je odigrao isto toliko finala, osvojio dva trofeja i to na poslednja dva takmičenja, a u pitanju su turniri Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina.

Kristijan je u poslednje dve nedelje osvojio dva šampionska trofeja, najpre na turniru u Nišu, zatim na takmičenju u Podgorici.

Turnir u Podgorici (Tennis Europe, konkurencija do 16) održan je u TK Eminent. Kristijan je u borbi za pobedničko postolje savladao zemljaka Dušana Obradovića 6:3, 6:4.

Trijumf Dobrnjca u Nikšiću

Na terenima TK  Nikšić u istoimenom gradu održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina za juniore.

Trijumf u obe konkurencije (singl i dubl) zabeležio je mladi teniser Srbije Vanja Dobrnjac.

U singl konkurenciji Dobrnjac je u borbi za trofej savladao predstavnika Crne Gore Maria Aleksića 6:3, 6:2.

Nađa vicešampionka u Oberentfeldenu

Mlada juniorka Srbije Nađa Nonković učestvovala je na Tennis Europe turniru u konkurecniji do 14 godina koji je održan u švajcarskom mestu Oberentfeldenu.

Kao 13. nosilac Nađa je osvojila trofej namenjen vicešampionu ovog takmičenja. U finalu Nonkovićeva je odmerila snage sa predstavnicom Italije, Rubinom Martom De Ponti koja je do pobedničkog postolja stigla rezultatom 6:3, 7:5.

U polufinalu Nađa je savladala Italijanku Rakel Elisu Zingale 6:1, 6:3.

KRUNIĆ I SELEKTOR JEČMENICA-JEVTIĆ OTPUTOVALE U RIO NA OLIMPIJSKE IGRE

Datum objave: 31.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru nastupiće u dublu sa Jelenom Janković, sa kojom je ove sezone na Vimbldonu došla do trećeg kola. Krunić, koja je poznata kao izvrsan dubl igrač, Srbiji je u Fed kup takmičenju prethodnih godina donela nekoliko važnih poena u igri parova.

Briljantan povratak na profi scenu Katarine Jokić

Datum objave: 26.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Početak baš kao i kod većine talentovane dece. To kao da postaje pravilo, kliše, da se počne sa pet-šest godina. Tako je i Katarina počela sa šest godina u TK Slobodi u Novom Gradu (Republika Srpska). Sa osam godina odigrala je svoj prvi turnir i iste godine zabeležila je svoj prvi veliki uspeh, osvojila je prvo mesto među desetogodišnjacima. To je bio podstrek da nastavi s treninzima još intenzivnije. Ipak, prekretnica, na neki način, bilo je osvajanje jednog od najznačajnijih turnira na svetu za mlade i talentovane igrače – Smrikva Boul, u konkurenciji igračica do deset godina.

OLGA DANILOVIĆ – ŠAMPION EVROPE 2016. U KONURENCIJI DO 16 (MOSKVA)

Datum objave: 25.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Zlatna devojka Srbije, 15 – godišnja Olga Danilović, 12. juniorka sveta, nastavlja da sija, svakim danom, svakim novim takmičenjem, sve jačim sjajem! Nakon osvajanja gren slem trofeja u dublu (Pariz, Rolan Garos 2016), Olga nam je priredila novo slavlje, osvajanjem Pojedinačnog prvenstva Evrope u konkurenciji do 16. koje je održano u Moskvi.

Danilovićeva od zlata!

Datum objave: 24.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović popela se na krov Evrope! Na pojedinačnom prvenstvu Starog kontinenta u konkurenciji do 16 godina koje je odigrano u Moskvi 12. juniorka sveta, naša zlatna devojka osvojila je prvo mesto i trofej namenjen najboljoj u Evropi.

Briljantna Olga je u finalu savladala Poljakinju Igu Sviatek 6:1, 6:3.

Bravooo!!!

Olga za evropsko zlato

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović boriće se za evropsko zlato na Pojedinačnom prvenstvu Evrope koje se igra u Moskvi u konkurenciji do 16 godina.

Danilovićeva je u polufinalu savladala Čehinju Lusi Kankovu 6:1, 6:1.

Za zlato briljantna Olga će se boriti protiv Poljakinje Ige Sviatek.

Olga i Marko u polufinalu Evropskog šampionata u Moskvi

Datum objave: 22.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

U polufinale Pojedinačnog evropskog šampionata 2016. u konkurenciji do 16 godina koje se održava u Moskvi plasirali su se predstavnici Srbije Olga Danilović i Marko Miladinović.

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga koja na ITF listi najboljih juniora sveta zauzima 12. mesto u četvrtfinalu savladala je francuskinju Klaru Burel 6:2, 6:4. Za plasman u finale koje će Olgi doneti zagarantovanu medalju, naša najbolja juniorka boriće se protiv Čehinje Lucije Kankove.

Najbolji junior Evrope u 2015. u konkurenciji do 16 godina, naš Marko Miladinović plasirao se među četiri najbolja takmičara na Pojedinačnom prvenstvu Evrope u Moskvi. Marko je u četvrtifnalu savladao Hrvata Duju Ajdukovića 6:4, 6:4. U polufinalu boriće se protiv Španca Karlosa Sančeza Hovera.