Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Pobeda Dušana Lajovića, Srbija izjednačila posle drugog singla!

Datum objave: 16.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Nakon odlaganja drugog singla za subotu zbog lošeg vremena, Dušan Lajović ostvario je pobedu protiv britanca Džejmsa Vorda i doneo rezultatsko izjednačenje. Odmah nakon ovog meča igraće se dubl.

Početak subote nije obećavao po pitanju lepog vremena jer je kiša padala celo jutro. Ali, već nakon podneva bilo je jasno da će navijači ipak uživati u tenisu bez prekida. Drugi singl odigrali su Dušan Lajović i Džejm Vord pred punim stadionom navijača. Lajović je dominantno završio prvi set, odlično se prilagodio uslovima i sa velikim uspehom čitao igru protivnika. Drug set započeo je u istom ritmu, sa napravljenim brejkom na početku meča te je rutinskom igrom priveo set kraju. U trećem setu oba tenisera prikazala su atraktivnu igru za gledaoce, sa lepo izgrađenim poenima i izlascima na mrežu. Lajović je nastavio sa briljantnom partijom i doneo našoj reprezentaciji prvi poen.

Miljan Zekić osvojio čelindžer u Todiju i plasirao se među 200 na svetu

Datum objave: 11.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniser Srbije, 27-godišnji Miljan Zekić prvi put u karijeri nalazi se u krugu 200 najboljih tenisera sveta. Plasman na 188. mesto na ATP listi doneo mu je trijumf na turniru iz čelindžer serije u italijanskom mestu Todi na turniru nagradnog fonda 42.500 evra.

Do šampionskog pehara Miljan je stigao iz kvalifikacija, na putu do finala pobedio 105. i 150. tenisera sveta, u finalu je bio bolji od Italijana Stefana Napolitana 6:7(6), 6:4, 6:3.

U dosadašnjem delu 2016. Zekić je pored ovog čelindžera osvojio i dva turnira iz fjučers serije. U dosadašnjoj karijeri osvojio je 14 singl fjučers trofeja, sada je stigao i do čelindžer prvenca u Todiju. U dublu ima 19 titula.

Viktoria Kuzmova trijufovala na fjučersu u Nišu

Datum objave: 10.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK TAŽ u Nišu održan je tradicionalni turnir iz fjučers serije u ženskoj kategoriji.

Nagradni fond turnira bio je 10.000$. Za prvi reket turnira borile su se teniserke iz 36 država (Srbija, Rusija, Slovačka, Francuska, Ukrajina, Bugarska, Austrija, Turska, Češka, Južnoafrička Republika, Japan, Velika Britanija, Holandija, Makedonija, Rumunija, Poljska, BIH, Švedska, Italija, Hrvatska, Norveška, Švajcarska, Španija, Izrael, Ekvador, Indija, Kipar, Slovenija, Argentina, Nemačka, USA, Belorusija, Belgija, Danska, Letonija, Maroko).

Pobednica FUTURES Niš OPEN 2016 je Viktoria Kuzmova iz Slovačke. Ona je u finalu bila bolja od Mire Antoniš iz Austrije 6:1, 6:2. Viktoria  je u polufinalu bila bolja od Petre Uberalove iz Slovačke, a Mira od srpske takmičarke Tamare Čurović.

U kategoriji dublova pobednice su teniserke iz Rusije Amina Anša i Angelina Gabueva. One su bile bolje od Natalije Kostić i Tamare Čurović iz Srbije 7:5, 7:5.

Teniska akademija Živković – TAŽ će već narednog vikenda biti domaćin ETA međunarodnog turnira za juniore i juniorke do 16 godina.

Kecmanović u polufinalu dubla Vimbldona

Datum objave: 08.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale juniorskog gren slem turnira u Londonu, u konkurenciji dublova. U paru sa Norvežaninom Kasperom Rudom naš mladi as je u četvrtfinalu Vimbldona savladao par (7) Minaur, Elis (AUS,AUS) 7:6(3), 6:3.
U borbi za plasman u finale Kecmanović i Rud će kao treći nosioci ovog takmičenja odmeriti snage sa prvim nosiocima Šapovalov - Auger (CAN,CAN).
photo by Dana Anders

Nina srušila prvog nosioca, 40. na svetu Šmidlovu

Datum objave: 07.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović nastavlja sa sjajnim rezultatima. Iako je odigala mali broj turnira u dosadašnjem delu sezone, na svim na kojim se pojavila zabeležila je fantastične rezultate, a epilog su četiri finala singla(osvojena jedna titula), dok je u dublu igrala tri finala (osvojila jednu titulu).
Ove nedelje Nina se takmiči u Nemačkoj na turniru nagradnog fonda 50.000 dolara. U mestu Versmold Stojanovićeva se plasirala u četvrtfinale, zabeleživši fantastičnu pobedu u drugom kolu, gde je savladala prvog nosioca ovog takmičenja, 40. Teniserku sveta Anu Karolinu Šmidlovu 1:6, 7:5, 6:4. Za plasman u polufinale Nina će se boriti sa Karolinom Mučovom iz Češke.

Selektori Obradović i Smit objavili spisak igrača za susret Srbija - Velika Britanija

Datum objave: 05.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Danas ističe rok za prijavu ekipa koje će na teren izvesti selektori Srbije i Velike Britanije u meču četvrtfinala Dejvis kupa Svetske grupe za 2016. godinu.

U ITF ( Međunarodnu tenisku Federaciju ) danas je iz Teniskog saveza Srbije poslat spisak sa imenima igrača na koje će selektor Dejvis kup reprezenatcije Srbije računati u predstojećem susretu.

Maleševićeva blistala u Italiji

Datum objave: 04.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada juniorka Srbije, 16 – godišnja Tamara Malešević blistala je na nedavno održanim turnirima  iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina,  u Italijii i Francuskoj.
Turnir Torneo Internazionale U16 'Città di Crema' koji je održan u italijanskom mestu Krema Tamara je osvojila trofej u singl konkurenciji,
savladavsi u finalu domaću teniserku Lisu Pigato 6:2, 7:5. U dublu u paru sa Timeom Visontai iz Mađarske, naša teniserka  je stigla do
polufinala.
Na turniru u Francuskoj u Avinjonu Maleševićeva je u singl konkurenciji stigla do četvrtfinala, dok je  u paru sa zemljakinjom Mihaelom Đaković  stigla do finala, u kojem su izgubile od para Pelikano – Novikova  2:6, 2:6.

Jovanovski van takmičarskog stroja do januara 2017.

Datum objave: 03.07.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Bojana Jovanovski odlazi na operaciju zgloba i ramena desne ruke. Povreda koja je muči duži vremenski period i zbog koje je pola takmičarske 2015. provela je van terena, na terapijama, u dosadašnjem delu 2016. odigrala samo pet mečeva pokušavajući da sanira i izleči povredu, nakon odlaska kod lekara u Španiju i detaljnih pregleda ustanovljeno je da je jedino rešenje hitna operacija kako bi se dugogodišnji problem sa zglobom uspešno sanirao i kako bi Bojana mogla da nastavi tenisku karijeru.

Olga Danilović u polufinalu Roehemptona

Datum objave: 29.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniroka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović, koja zauzima 15. mesta na svetu najboljih juniorki planete, nastavlja da slama protivnice i beleži sjajne rezultate na ITF sceni.
Olgin bljesak se iz Pariza i šljake nastavio i na engleskoj travi, gde po prvi put igra. Prvi susret Danilovićeve i travnate podloge u njenoj karijeri donosi sjajan rezultat. U Ruehemptonu, na turniru ITF G1, koji okuplja krem juniorske svetske scene i koji je uvertira za gren slem u Londonu - Vimbldon, naš juniroski reket broj 1 se plasirala u polufinale.
U četvrtfinalu briljantna Olga je savladala Amerikanku Mariju Mateas 6:1, 6:3, pre toga u osmini finala i petog nosioca, takođe iz Amerike Kajlu Daj 6:4, 6:4.
Za plasman u finale Danilovićeva će snage odmeriti sa ruskinjom Anastasijom Potapovom koja je postavljena za četvrtog nosioca.

European Summer Cups - konkurencija do 14, kvalifikacije

Datum objave: 27.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Muška reprezentacija Srbije u konkurenciji do 14 godina kvalifikacioni turnir European Summer Cups-a igra u Turskoj. U prvom kolu Srbija je pobedila Moldaviju 2:1, dok su u polufinalu snage odmerili sa prvim nosiocem, reprezentacijom Rusije i izgubili 0:2. Srbiju predstavljaju: Viktor Jović, Goran Životić, Uroš Jović i savezni trener Vuk Bolić
Ženska reprezentacija Srbije u konkurenciji do 14 godina kvalifikacioni turnir European Summer Cups-a igra u Francuskoj.
U prvom kolu Srbija je izgubila od selekcije Portugala 0:3, i tako izgubile šanse da se kvalifikuju na finalni turnir. Srbiju predstavljaju: Natalija Senić, Jelena Marjanović, Iva Pantović i savezni trener Slobodan Ranković