Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Novak za trofej Musketara

Datum objave: 03.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser planete Novak Đoković plasirao se u finale Otvorenog prvenstva Francuske po četvrti put u karijeri. Za trofej Musketara i naslov šampiona čuvenog Rolan Garosa, jedinog gren slem turnira koji mu nedostaje u kolekciji, boriće se protiv drugog tenisera sveta, Britanca Endija Mareja.

U polufinalu Novak je savladao Austrijanca Dominika Tima 6:1, 6:2, 6:4, dok je Marej pobedio prošlogodišnjeg šampiona ovog takmičenja Švajcarca Stana Vavrinku 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.

KECMANOVIĆ U OSMINI FINALA ROLAN GAROSA

Datum objave: 01.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala juniorskog Rolan Garosa u singl konkurenciji. U drugom kolu osmi junior sveta, naš mladi as Kecmanović savladao je Italijana Rikarda Balzeranija 6:3, 7:6(4).

Kostićeva trijumfovala u Hamametu

Datum objave: 29.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 21- godišnja Natalija Kostić nakon pauze od godinu dana zbog zdravstvenih problema, trijumfalno se vratila na profi scenu. Na turniru iz fjučers serije, nagradnog fonda 10.000 dolara u Tunisu naša Natalija je osvojila trofej u singlu.
U finalu Kostićeva je savladala francuskinju Žade Suvrij 6:2, 4:6, 7:5.
Ovo je Nataliji deveta titula u karijeri, prva od 2014. Trenutno je na 1044. mestu WTA liste, najbolji rang imala je 2012. kada je bila na 398. mestu, a trofej iz Hamameta će Kostićevoj doneti veliki skok na WTA listi.

Nina vicešampionka u Tijanjinu

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović završila je takmičenje u kineskom Tijanjinu na drugom mestu na turniru nagradnog fonda 50.000 dolara.
Nina je nakon sjajne serije pobeda pružila sjajnu partiju i otpor u finalu, u borbi za trofej gde je snage odmerila sa beloruskinjom Arinom Sabalenkom koja je na kraju slavila rezultatom 7:5, 3:6, 1:6.

Viktoru Joviću finale i trofej

Mladi reprezentativac Srbije, 14 - godišnji Viktor Jović odigrao je dva finala na turniru prve kategorije Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina koji je održan u Bukureštu.
U singlu Viktor je osvojio drugo mesto, jer je u finalu kao treći nosilac ovog turnira izgubio od drugog nosioca, Izraelca Aleksandera Gaponenka posle velike borbe 6:2, 3:6, 2:6.
Jović je trofej prigrlio u dubl konkurenciji gde je u paru sa Holger Runeom iz Danske u finalu salvadao par Terens Atmane, Maria Mansilja Diez (FRA,ESP) 5:7, 6:3, 10:6.

Jana Bojović niže titule, nova iskovana u Podgorici

Datum objave: 28.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Nakon osvojenog Letnjeg prvenstva Srbije u konkurenciji do 18 godina u Čačku na terenima TK Tennis Point, 17-godišnja Jana Bojović nastavila je da niže uspehe na juniorskoj sceni.
Mlada reprezentativka Srbije osvojila je ITF turnir G5 kategorije koji je održan u Podgorici. Kao prvi nosilac Jana je u borbi za titulu savladala predstavnicu Crne Gore Anju Drašković 7:5, 7:5.
Finalnom meču između Jane i Anje prisustvovao je Miško Asanović - direktor profesionalnog turnira nagradnog fonda 25.000 dolara koji se organizuje u septembru u Podgorici u TK As. Ovom prilikom našoj mladoj nadi uručio je specijalnu pozivnicu za ovaj turnir.
Bravo Jano!!!

Stojanovićeva za trofej u Tijanjinu

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović nastavlja sa sjajnom igrom i uspesima na turiniru vrednom 50.000 dolara koji se održava u Tijanjinu.
U polufinalu Nina je savladala drugog nosioca ovog takmičenja Kineskinju Fangžu Lio 6:4, 3:6, 6:1.
U borbi za najveći trofej do sada Stojanovićeva će se boriti protiv predstavnice Belorusija Arine Sabalenko.

Nina Stojanović u polufinalu Tijanjina

Datum objave: 27.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović plasirala se u polufinale turnira vrednog 50.000 dolara koji se održava u Tijanjinu.
Nina je u četvrtfinalu savladala Jing-Jing Lu iz Kine 4:6, 6:4, 6:3.
Za plasman u finale Stojanovićeva će se boriti sa domaćom teniserkom Fangžu Liu.

Draginja osvojila Kazablanku

Datum objave: 22.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i veoma perspektivna juniorka Srbije, 16-godišnja Draginja Vuković osvojila je duplu krunu na ITF turniru u Kazablanci (G4).
Kao drugi nosilac Draginja je u borbi za trofej u singlu savladala kvalifikantkinju iz Grčke Danai Petroulu 6:2, 6:3.
U dubl konkurenciji u paru sa ruskinjom Darjom Solovejovom u finalnoj borbi slavila je nad parom Kirot - Žorge (FRA,POR) 6:7(4), 7:5, 10:2.
Dvorstruki trijumf u Maroku Vukovićevoj će doneti skok na ITF listi i plasman među 200. na svetu.

Prvi Elenin Tennis Europe trofej (do 16)

Datum objave: 20.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15 – godišnja Elena Milovanović odigrala je njeno prvo finale Tennis Europe turnira druge kategorije (konkurencija do 16) i već u prvom finalu stala je na pobedničko postolje. Milovanovićeva je na takmičenju u Mariboru (Slovenija) osvojila prvi trofej u ovoj kategoriji savladavši u finalu rezultatom 6:4, 7:5 drugog nosioca ovog turnira, Mađaricu Adrien Nagi.
Na drugom Tennis Europe turniru koji je usledio nakon ovog trijumfa, takođe u Mariboru Elena je takođe zabeležila sjajan rezultat, stigla je do polufinala u kome je posle velike borbe izgubila od prvog nosioca ovog takmičenja Italijanke Melanije Delai 6:3, 1:6, 1:6.
Elenu nakon ovih rezultata očekuje veliki skok na Tennis Europe listi.